Domowe sposoby na trądzik różowaty – poznaj najskuteczniejsze!

Domowe sposoby na trądzik różowaty wspierają leczenie tego problemu dermatologicznego. W łagodniejszych przypadkach trądziku różowatego mogą przynieść zadowalające efekty. Są proste i skuteczne, zwłaszcza w długofalowej perspektywie stosowania. Jakie sposoby warto wypróbować, dowiesz się z poniższego artykułu.

Domowe sposoby na trądzik różowaty: maseczki

Domowe sposoby na trądzik różowaty to między innymi maseczki, samodzielnie przygotowane ze składników wziętych z kuchni lub zakupionych w aptece zielarskiej.

Domowe maseczki na trądzik
Co jest potrzebne do przygotowania?
maseczka z płatków owsianych, płatki owsiane, woda,
maseczka z kurkumy, kurkuma, woda lub jogurt naturalny,
maseczka z lukrecji. lukrecja, miód, sok z aloesu.
acnerose_komp3

ZAMÓW ACNEROSEDOMOWY SPOSÓB NA TRĄDZIK RÓŻOWATY W POSTACI DERMOKOSMETYKÓWKUP TERAZ!

Dla ukojenia podrażnionej i zaczerwienionej cery warto sięgnąć po maseczkę z płatków owsianych. Wystarczy zalać pół szklanki płatków owsianych przegotowaną wodą o temperaturze pokojowej i poczekać, aż płatki nasiąkną i utworzy się gęsta papka. Następnie nakładamy ją na twarz na 10 minut, a po upływie tego czasu zmywamy.

Maseczka ma świetne działanie nawilżające i łagodzące. Można z niej korzystać nawet codziennie

Kolejną propozycją jest maseczka z kurkumy. Kurkuma wycisza zmiany zapalne i zaczerwienienia, ma też właściwości rozjaśniające przebarwienia. Do przygotowania maseczki należy użyć po jednej łyżce kurkumy i wody lub jogurtu naturalnego. Po wymieszaniu składników, maseczkę nakładamy na oczyszczoną twarz na około 20 minut i po tym czasie zmywamy. Dobre efekty daje również maseczka z lukrecji. Jej działanie koi skórę i redukuje rumień, a także doskonale nawilża. Do przygotowania maseczki potrzebne są następujące składniki: łyżka sproszkowanej lukrecji, łyżka miodu i łyżka soku z aloesu. Zmieszane składniki należy nałożyć na twarz i pozostawić na 15 minut, po czym zmywa się je letnią wodą. Maseczkę można stosować dwa razy dziennie, przez miesiąc lub dwa.

Trądzik różowaty – leczenie domowe dietą

Wymieniając domowe sposoby na trądzik różowaty, nie można pominąć diety. Powinna być zbilansowana i bogata w składniki poprawiające kondycję skóry. Bardzo ważne jest wykluczenie z niej wszystkich produktów, które wzmagają problem. Niewskazane są ostre przyprawy, żywność wysokoprzetworzona typu fast food i produkty pełne cukru rafinowanego. Choć dla wielu osób może oznaczać to sporą rewolucję, warto odstawić te składniki, by móc osiągnąć poprawę stanu skóry. Bezwzględnie należy również ograniczyć alkohol oraz napoje zawierające dużą ilość kofeiny, w tym kawę i czarną herbatę.

Do codziennego jadłospisu należy wprowadzić pełnoziarniste pieczywo, drób, kasze, ryby, warzywa oraz owoce. Zaleca się też wypijać odpowiednią ilość wody w ciągu dnia – ok. 2-3 l, w zależności od masy ciała i aktywności fizycznej

Domowe sposoby na trądzik różowaty – zioła

Jako domowe sposoby na trądzik różowaty mogą się też sprawdzić zioła. Niektóre z nich warto przyjmować wewnętrznie, inne można aplikować na skórę. Picie ziół odtruwa organizm i zmniejsza stan zapalny, jak również wpływa regulująco na aktywność gruczołów łojowych. Poprawia też odporność organizmu. Warto zainteresować się takimi ziołami, jak rdest ptasi czy łopian większy, ale można też wypróbować popularniejsze herbatki z fiołka trójbarwnego i rumianku. Szczególnie sprawdzą się zioła pite w formie mieszanek, a przepis na to, jak je przygotować bez problemu znajdziemy w Internecie.

Sprawdź jakie są przyczyny trądziku różowatego

Z ziół możemy też sporządzać okłady, maseczki – jak wspomniana już wyżej maseczka z lukrecji – lub używać ziołowych naparów do przemywania zmian. Tutaj warto postawić na rumianek lub nagietek lekarski, które działają przeciwzapalnie i regenerują skórę

Trądzik różowaty – domowe sposoby to również właściwa pielęgnacja

Domowe sposoby na trądzik różowaty, które wykazują największą efektywność w zwalczaniu tej dolegliwości, to przede wszystkim pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry.

karina-pietrzelaRutyna pielęgnacyjna w trądziku różowatym polega na dokładnym, choć delikatnym oczyszczeniu twarzy, następnie aplikowaniu kremu na dzień, a pod koniec dnia – kremu na noc. Używane preparaty powinny być naturalne, powinny też mieć kompleksowe właściwości, które odpowiedzą na różne problemy skóry – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog

Powinno się wybierać takie kosmetyki, które zawierają jak najwięcej składników aktywnych pochodzenia naturalnego. W ten sposób zadbamy o stan skóry na wielu poziomach.

Godne polecenia są produkty zawierające składniki takie, jak:

  • ekstrakt z kasztanowca (ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, ściągające; wzmacnia naczynia krwionośne i reguluje krążenie),
  • ekstrakt z liści zielonej herbaty (działa antyoksydacyjnie, poprawia mikrokrążenie, zmniejsza zaczerwienienia),
  • witamina E (regeneruje, nawilża, wpływa pozytywnie na kondycję naczyń krwionośnych),
  • olejek z mięty zielonej (posiada działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne),
    lanolina (łagodzi podrażnienia, koi, nawilża, działa ochronnie).

Podobnie jak przy diecie, musimy uważać na pewne składniki, które mogą znajdować się w kosmetykach.

Verdelab-ikonaCerę z trądzikiem różowatym należy traktować jak cerę wrażliwą i naczynkową. Trzeba rozważnie dobierać kosmetyki i unikać tych mogących wywołać rumień i reakcje alergiczne – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Za podrażnienia skóry często odpowiedzialne są parabeny oraz PEG-i, chemiczne konserwanty i emulgatory powszechnie dodawane do preparatów kosmetycznych. Niekorzystnie działają też silikony, które mogą mieć działanie komedogenne, prowadzić do stanów zapalnych i zaburzać wchłanianie innych składników aktywnych.

Trądzik różowaty – leczenie domowe oparte na skutecznych preparatach. Sprawdź dermokosmetyki Acnerose!

Acnerose - zestawDobrze dobrane kosmetyki są niezbędne w walce z trądzikiem różowatym. W potrzeby wymagającej skóry idealnie wpasowują się dermokosmetyki z serii Acnerose. To cztery produkty – krem na trądzik różowaty na rano, krem na dzień, pasta na noc oraz tonik, za pomocą których można kompleksowo zatroszczyć się o skórę dotknięta trądzikiem różowatym. Ich atutem jest bazowanie na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, m.in. ekstraktach z kasztanowca, lukrecji i z liści zielonej herbaty. Dodatkowo ich składy są dostosowane do cery wrażliwej i naczynkowej, czyli są pozbawione problematycznych składników.

Zobacz jak rozpoznać rodzaj trądziku

OpiniaNie byłam przekonana co do skuteczności dermokosmetyków Acnerose, zwłaszcza, że obawiałam się podrażnienia – mam złe doświadczenia z wieloma kosmetykami. Zaryzykowałam jednak i teraz wiem, że to był strzał w dziesiątkę. Kosmetyki te świetnie koją i nawilżają moją skórę. Po kilku tygodniach stosowania rumień wyraźnie się zmniejszył – pisze pani Ania z Kołobrzegu

OpiniaCenię sobie naturalne sposoby, dlatego zdecydowałam się na dermokosmetyki Acnerose. Było warto. Moja skóra w końcu odzyskała zdrowy wygląd – pisze pani Krystyna z Warszawy

acnerose_komp3

ZAMÓW ACNEROSEDOMOWY SPOSÓB NA TRĄDZIK RÓŻOWATY W POSTACI DERMOKOSMETYKÓWKUP TERAZ!

FAQ

1. Czy domowe sposoby na trądzik różowaty są skuteczne?

Domowe sposoby na trądzik różowaty są skuteczne, jednak gdy sięgamy po nie tylko od czasu, nie powinniśmy spodziewać się spektakularnych efektów. Ważne jest, aby stosować je regularnie, niezależnie od tego, czy chodzi o maseczki, dietę, zioła czy kosmetyki. Warto też nie ograniczać się do jednego sposobu i na przykład połączyć dietę ze stosowaniem dobrych dermokosmetyków (np. Acnerose). Wielotorowe działanie przyniesie najlepsze efekty.

2. Czy samodzielnie przygotowywane maseczki to dobre domowe sposoby na trądzik różowaty?

Jeśli zadbasz o odpowiednie proporcje składników podczas ich przygotowywania, to z pewnością tak. Maseczki z płatków owsianych, kurkumy czy lukrecji mogą złagodzić objawy trądziku różowatego, ponieważ posiadają właściwości przeciwzapalne i kojące. Po zastosowaniu wybranej maseczki koniecznie nawilż skórę odpowiednim kremem.

3. Który z prezentowanych w artykule domowych sposobów na trądzik różowaty działa najszybciej?

Nie da się określić, który ze sposobów przyniesie najszybsze rezultaty, wszystko bowiem zależy od danego przypadku. Można się jednak spodziewać przynajmniej częściowej ulgi już po kilku dniach stosowania odpowiednich kosmetyków i wykluczenia z diety produktów zaostrzających objawy.

4. Czy mogę zastąpić leczenie trądziku różowatego domowymi sposobami?

Warto o to zapytać lekarza, który jest w stanie najlepiej ocenić stopień zaawansowania choroby. W początkowych i łagodniejszych przypadkach trądziku różowatego faktycznie największy nacisk kładzie się na pielęgnację i unikanie czynników wyzwalających. Ważne, aby trzymać się zaleceń dermatologa, a dla uzupełnienia leczenia stosować również dermokosmetyki na trądzik różowaty.


Bibliografia

1. Trznadel-Budźko E, Kaszuba A, Wieczorek M., Trądzik różowaty – etiopatogeneza, klinika oraz wybrane metody leczenia, 1999
2. Błaszyk-Kostanecka M., Wolska H., Dermatologia w praktyce, 2005
3. Wilkin J.K., Rosacea. Pathophysiology and treatment, 1994
4. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
5. Jones S.N., Pozbądź się chorób skóry, 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *