Przyczyny trądziku różowatego – co warto wiedzieć?

Przyczyny trądziku różowatego nie zostały jeszcze do końca określone, można jednak wymienić przynajmniej kilka czynników predysponujących do rozwoju tej choroby skórnej. Trądzik różowaty to przewlekły stan zapalny skóry. Objawia się występowaniem rumienia i wysypki w środkowej części twarzy – na czole, nosie i policzkach. Częściej występuje u kobiet, niż u mężczyzn. Bez wątpienia warto poznać przyczyny trądziku różowatego, aby móc z nim skutecznie walczyć.

Przyczyny trądziku różowatego Najczęstsze wyzwalacze
Zaburzenia naczynioruchowe,
  • Stres,
  • Ekspozycja na słońce,
  • Hormony,
  • Zakażenia roztoczami i drożdżakami,
  • Niesprzyjające warunki atmosferyczne,
  • Wysoka temperatura,
  • Nieprawidłowa dieta,
  • Nieodpowiednie kosmetyki,
Zaburzenia układu immunologicznego,
  • Alergeny inhalacyjne,
  • Alergeny pokarmowe,
Czynniki chorobowe.
  • Nadciśnienie tętnicze,
  • Zaburzenia hormonalne,
  • Cukrzyca,
  • Zaburzenia gospodarki lipidowej,
  • Nużyca,
acnerose_komp3

ZAMÓW ACNEROSEZESTAW DERMOSKOSMETYKÓW NA TRĄDZIK RÓŻOWATYKUP TERAZ!

Trądzik różowaty – przyczyny czasem wiążą się z innymi chorobami

W ostatnich latach badacze poszukują odpowiedzi na pytanie, czy przyczyny trądziku różowatego mają związek z innymi chorobami. Zauważono, że trądzik różowaty współwystępuje u osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze krwi, schorzenia metaboliczne, alergie, zaburzenia hormonalne, zaburzenia gospodarki lipidowej, chorobę refleksową przełyku. Wśród czynników predysponujących do rozwoju trądziku różowatego wymienia się również: za dużą lub za małą kwaśność soku żołądkowego, chorobę wrzodową, zakażenie bakterią Helicobacter pylori.

Niektórzy też są zdania, że w pewnych przypadkach za trądzikiem różowatym stoi mikroskopijny pajęczak – nużeniec, żyjący w gruczołach łojowych

Czytaj również: Objawy trądziku różowatego – jak je załagodzić?

Różne przyczyny trądziku różowatego – jedna pielęgnacja

Niezależnie od przyczyny trądziku różowatego, osoby z tym schorzeniem muszą pielęgnować skórę w odpowiedni sposób, aby zapobiegać pogłębianiu się problemu. Niewskazane jest używanie mydeł oraz mocnych detergentów, np. SLS i SLES, ponieważ mogą działać drażniąco i wysuszająco. Nie zaleca się także stosowania produktów kosmetycznych zawierających alkohol denaturowany, sztuczne substancje zapachowe, PEG-i, silikony, silne konserwanty jak parabeny.

verdelab-ikonaDo pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym należy używać kosmetyków łagodzących i nawilżających, dostosowanych do cery naczynkowej i wrażliwej. Zadaniem preparatów kosmetycznych jest odbudowa uszkodzonej warstwy ochronnej skóry, wzmocnienie naczynek, kojenie podrażnień i zwalczanie krostek i wyprysków – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.

O problematyczną skórę trzeba zadbać kompleksowo. Niezbędne jest więc wyposażenie się w delikatne preparaty myjące oraz lekkie kremy, zarówno na dzień, jak i na noc. Powinny one mieć jak najbardziej naturalne składy.

Pomocne na trądzik różowaty i dobrze tolerowane przez skórę wrażliwą są takie składniki, jak:

  • bisabolol – ekstrakt z rumianku, znany z silnych właściwości kojących i łagodzących. Wygasza stany zapalne i skutecznie łagodzi podrażnienia skóry,
  • aloes – posiada działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwłojotokowe. Doskonale koi i nawilża skórę,
  • olej z glistnika – remedium do walki z różnymi problemami skórnymi. Normalizuje proces keratynizacji naskórka, reguluje wydzielanie łoju, usuwa niedoskonałości. Działa silnie przeciwzapalnie i antybakteryjnie,
  • witamina E – antyoksydant, zwalcza wolne rodniki i działa przeciwzapalnie. Wpływa korzystnie na stan naczynek krwionośnych. Przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry. Ponadto chroni przed wysuszeniem, podwyższając zdolność zatrzymywania wody w skórze,
  • glukonolakton – intensywnie nawilża. Stymuluje produkcję kolagenu. Przeciwdziała łuszczeniu się skóry i podrażnieniom. Sprawia, że rozszerzone naczynka stają się mniej widoczne.

Wymienione składniki można znaleźć w dermokosmetykach Acnerose.

Działaj już na przyczyny trądziku różowatego, używając dermokosmetyków Acnerose!

Acnerose to wyjątkowa seria dermokosmetyków do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym.

Obejmuje cztery preparaty, bazujące na składnikach aktywnych naturalnego pochodzenia:

  • płyn oczyszczający,
  • maść na rano,
  • krem na dzień,
  • pasta na noc.

Starannie opracowane składy, z wysoką zawartością składników aktywnych, rewelacyjnie wpływają na kondycję skóry.

OpiniaOd jakiegoś czasu moje policzki i nos łatwo się czerwieniły. Pani dermatolog powiedziała mi, że to początki trądziku różowatego. Próbowałam różnych kosmetyków, aby chociaż minimalnie zneutralizować kolor mojej skóry, jednak nic nie pomagało. Dopiero wypróbowanie dermokosmetyków Acnerose okazało się strzałem w dziesiątkę! Zaczerwienienie twarzy się zmniejszyło, a moja skóra stała się lepiej nawilżona i gładkamówi pani Jolanta z Opola.

Dermokosmetyki Acnerose działają już u podstaw trądziku różowatego:

  • wzmacniają naczynka krwionośne,
  • normalizują pracę gruczołów łojowych,
  • zwalczają stan zapalny na skórze,
  • hamują rozwój szkodliwych bakterii,
  • poprawiają odporność skóry, odbudowując jej barierę hydrolipidową.

OpiniaMoja mama ma trądzik różowaty, więc wiem dużo o tej chorobie. Niedawno zauważyłam na swojej twarzy mało estetyczne, drobne naczynka krwionośne, tzw. pajączki. Coraz częściej zaczęłam też mieć rumieńce. Podjęłam decyzję o natychmiastowej walce z nimi i zmieniłam całą pielęgnację. Wybrałam naturalne dermokosmetyki Acnerose. Po kilku tygodniach już zauważam poprawę. Cieszę się, że zaufałam preparatom nie zawierającym chemicznych składników. Myślę, że to uratowało moją skórę. U mojej mamy też się sprawdziły, chociaż ma bardziej zaawansowany problemmówi pani Ewelina ze Szczecina.

Skóra z trądzikiem różowatym jest niezwykle wrażliwa, dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji. Należy sięgać wyłącznie po naturalne produkty kosmetyczne, zarówno do oczyszczania twarzy, jak i kremy, które działają kojąco i nie wywołują dodatkowych podrażnień.

FAQ:

1. Jakie są przyczyny trądziku różowatego?

Przyczyny trądziku różowatego nie są do końca poznane. Zauważa się jednak duży związek z występowaniem tego typu schorzenia z nadmierną reaktywnością naczyń krwionośnych oraz podłożem alergicznym. Aby trądzik różowaty nie postępował, należy wdrażać działania profilaktyczne w postaci kompleksowej pielęgnacji skóry. Wskazane jest delikatne oczyszczanie i wzmacnianie skóry twarzy poprzez stosowanie kosmetyków o naturalnych składach (np. Acnerose).

2. Czy przyczyną trądziku różowatego mogą być kosmetyki?

Źle dobrane kosmetyki mogą nasilać objawy trądziku różowatego. Jeśli posiadamy skórę wrażliwą, alergiczną czy naczynkową, użycie zwykłych kosmetyków, zawierających nieodpowiednie substancje, może spowodować uszkodzenie warstwy lipidowej, podrażnienie skóry i rozszerzenie naczynek krwionośnych. Dlatego musimy zwracać uwagę na to, co nakładamy na skórę twarzy i w jaki sposób ją oczyszczamy. Warto stosować łagodne środki myjące i kremy, wyłącznie o naturalnych składach i zawierające składniki o udowodnionym działaniu przeciwzapalnym, np. bisabolol, olej z glistnika.

3. Jakie składniki w kosmetykach mogą potęgować przyczyny trądziku różowatego?

Kosmetyki służące pielęgnacji skóry dotkniętej trądzikiem różowatym nie powinny zawierać w swoim składzie alkoholu, który ma silne działanie drażniące i rozszerzające naczynia krwionośne. Podrażnienie skóry powodują również szkodliwe parabeny, PEG-i, sztuczne barwniki i substancje zapachowe. Należy też unikać silikonów, ze względu na to, że tworzą na skórze warstwę nieprzepuszczalną dla składników odżywczych. Kluczem do poprawy kondycji skóry twarzy zmienionej przez trądzik różowaty jest stosowanie wyłącznie kosmetyków o delikatnym i naturalnym składzie.

4. Co powinny zawierać kosmetyki, aby działały na przyczyny trądziku różowatego?

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wymaga stosowania preparatów odpowiednich do skóry wrażliwej i alergicznej. Warto poszukać dermokosmetyków zawierających w swoim składzie: bisabolol, olej z glistnika, glukonolakton, aloes, witaminę E. Składniki te działają wzmacniająco na kruche naczynia krwionośne oraz chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Odbudowują jej barierę hydrolipidową i regenerują. Poza tym zapobiegają łojotokowi i nadmiernej keratynizacji naskórka.

acnerose_komp3

ZAMÓW ACNEROSEZESTAW DERMOSKOSMETYKÓW NA TRĄDZIK RÓŻOWATYKUP TERAZ!


Bibliografia

  1. Robak E., Kulczycka L., Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, 2010
  2. Mehrholz D., Nowicki R., Barańska-Rybak W.M., Czynniki infekcyjne w etiopatogenezie trądziku różowatego, 2016
  3. Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
  4. Gwieździński Z, Romańska-Gocka K., Etiopatogeneza i leczenie trądziku różowatego w świetle współczesnych poglądów,1997
  5. Spoendlin J., Voegel J.J., Jick S.S., Meier C.R., Risk of rosacea in patients with diabetes using insulin or oral antidiabetic drugs, 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *