Masaż biustu – warto robić? Co daje?

Masaż biustu znajduje coraz większe grono sympatyczek. Zauważono bowiem, że sprawdza się bardzo dobrze nie tylko w profilaktyce raka piersi, ale jest też świetnym zabiegiem poprawiającym jakość skóry. Najbardziej ceniony pozostaje jednak za jego zbawienny wpływ na wygląd piersi. Od jakiegoś czasu masaż coraz śmielej stosowany jest w celu ujędrniania i powiększania biustu. I chociaż techniki ręczne nie zastąpią nigdy pracy chirurga plastycznego, masaż biustu stosowany regularnie i przez okres kilku miesięcy może naprawdę zaskoczyć efektami.

Dlaczego masaż biustu rzeczywiście może być skuteczny?

Masaż biustu polega na takim manipulowaniu tkankami, aby osiągnąć pożądany efekt ujędrnienia, wygładzenia i powiększenia. Nie jest to trudne i zostanie opisane niżej. Najpierw jednak wyjaśnimy, co się dzieje w trakcie wykonywania masażu. Sam masaż działa na kilku poziomach:

masaz kobiecego biustu

  • Poprawia krążenie krwi w tkankach, co zapewnia lepsze odżywienie i szybsze odprowadzanie metabolitów na obwód.
  • Wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry – zwiększa się wytwarzanie włókien kolagenowych i elastycznych, co poprawia jędrność skóry.
  • Stymuluje tkankę gruczołową piersi przez lepsze rozprowadzenie kobiecych hormonów (i pobudzenie ich wytwarzania), przez co rzeczywiście może się przyczynić do powiększenia biustu.

Nie ulega zatem wątpliwości, że masaż potrafi wspomagać modelowanie sylwetki. Może sprawić, że piersi będą podniesione, jędrne i bardziej kształtne. A także będą lepiej wypełniały miseczki stanika lub nawet zwiększą się o rozmiar.

Jak wykonywać masaż ujędrniający biustu?

Wbrew pozorom nie jest wcale trudno wykonać masaż biustu i każda kobieta może go robić codziennie sama. Oczywiście zabieg wykonywany przez profesjonalistę przyniesie efekty o wiele szybciej, jednak nie każda z kobiet może sobie na to pozwolić. Aby lepiej zrozumieć ideę masażu warto udać się na kilka zabiegów do masażysty i podpatrzyć, jak wygląda jego praca.

Najważniejsze, aby masując piersi, przestrzegać głównych zasad:

  • masaż biustu nie może być zbyt intensywny – jeśli skóra staje się szybko czerwona i ciepła, jest to znak, że należy zwolnić,
  • masować powinno się w kierunku do pachy,
  • ręka masująca powinna cały czas przylegać do piersi,
  • powinny przeważać ruchy koliste,
  • masaż powinien omijać brodawki sutkowe.

Masaż nie musi trwać długo – wystarczy poświęcić na niego około 10 minut dziennie, by już doczekać się rezultatów. Dodatkowo aby wzmocnić efekt ujędrnienia skóry, po masażu warto zastosować prysznic naprzemienny, polegający na skierowaniu na piersi serii zimnych i ciepłych strumieni. To usprawni krążenie i pobudzi skórę.

 

Frashe - krem ujędrniający biust

ZAMÓW FRASHE
SERUM DO BIUSTU ZAMÓW!

Masaż biustu – efekty. Jakie są i kiedy można się ich spodziewać?

Masaż na powiększenie biustu niesie wiele korzyści, w tym także zdrowotnych. Najważniejsze z nich to:

  • powiększenie piersi – jest to głównie efekt ujędrnienia i podniesienia piersi, przez to piersi wydają się być większe, ale może się też zdarzyć, że rozmiar miseczki ulegnie zmianie,
  • wygładzenie i ujędrnienie skóry na piersiach – efekt pobudzenia zdolności regeneracyjnych skóry,
  • redukcja rozstępów – stają się mniej widoczne,
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia raka piersi.

Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza ostatni podpunkt. Masaże na powiększenie biustu, pomimo że są typowym zabiegiem estetycznym, to spełniają świetną rolę w prewencji nowotworów piersi. Masując codziennie piersi, poznaje się dokładnie ich strukturę i gdy pojawi się jakakolwiek niepokojąca zmiana, będzie mogła bardzo łatwo zostać wykryta. A kiedy można spodziewać się efektów masażu, jeśli chodzi o pozostałe podpunkty? Stosowany regularnie i sumiennie, już po 3 miesiącach może dać widoczne rezultaty. Ważne, by początkowo się nie zniechęcać i robić masaż każdego dnia.

Jak można wspomóc masaż na powiększenie biustu?

Frashe serum do ujędrniania biustu
Frashe serum do ujędrniania biustu

Jak już zostało wspomniane, masaż biustu powiększający nigdy nie zastąpi skalpela chirurga, jednak stosując go z kosmetykami ujędrniającymi (kremy, olejki), jego efekty pojawią się szybciej i będą jeszcze większe. A jaki krem do biustu wybrać? Powinien mieć bezpieczny skład, wtedy bez obaw możemy stosować go codziennie. Trzeba mieć na uwadze, że skóra na biuście jest cienka – dlatego też wrażliwsza i skłonniejsza do podrażnień. Warto więc zaopatrzyć się w kosmetyk naturalny, który zapewni skórze dobre nawilżenie. A poza tym będzie zawierał składniki wzmacniające włókna kolagenowe i elastynowe, aby nadać skórze jędrność i uchronić ją przed wiotczeniem. Dobre właściwości mają na przykład:

  • wyciąg z żeń-szenia syberyjskiego – stanowi prawdziwe bogactwo substancji o działaniu regenerującym, napinającym i nawilżającym. Zabezpiecza też skórę przed wolnymi rodnikami, mającymi destrukcyjny wpływ na włókna kolagenowe,
  • dipalmitoyl hydroxyproline – pochodna hydroksyproliny, jednego z głównych składników budujących kolagen. Wykazuje działanie nawilżające i ochronne, powodując wzmocnienie sieci włókien kolagenowych i elastynowych,
  • wyciąg z kwiatów lawendy – działa na skórę odmładzająco, pobudzając jej regenerację. Usprawnia przepływ krwi i limfy, sprawiając, że skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Bogaty w antyoksydanty, wymiata wolne rodniki.

Składniki te możesz znaleźć w serum ujędrniającym do biustu Frashe. Serum to bazuje na naturalnych składnikach aktywnych, dzięki czemu jest łagodne dla skóry. Powoduje ujędrnienie i wzmocnienie skóry na piersiach i sprawia, że biust jest optycznie powiększony.

Podsumowanie

Masaż biustu może być korzystnym zabiegiem dla każdej kobiety. Co prawda, wymaga on czasu i samozaparcia, jednak efekty, jakie może przynieść, sprawiają, że warto wypróbować go na swojej skórze. Jeśli więc marzysz o jędrnym i pełnym biuście, jednak nie chcesz kłaść się pod skalpel chirurga, to zastanów się czy nie warto poświęcić tych 10 minut dziennie na automasaż piersi i przekonać się, czy faktycznie działa.


Bibliografia

  1. Wróblewska I., Chilicka-Jasionowska K., Operacyjne i nieoperacyjne metody powiększania biustu, 2013
  2. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. I, 2002
  3. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 1999
  4. Lamer-Zarawska E., Noculak-Palczewska A., Kosmetyki naturalne, 1994
  5. Banbury J., Yetman R., Lucas A., Papay F., Graves K., Zins J.E., Prospective analysis of the outcome of subpectoral breast augmentation: Sensory changes, muscle function, and body image,, 2004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *