Cienie pod oczami – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Sińce pod oczami najczęściej powstają jako efekt przemęczenia, niewyspania i niehigienicznego trybu życia. Niekiedy powstają w wyniku odwodnienia organizmu lub stosowania ubogiej diety. Cienie pod oczami w wielu przypadkach warunkowane są genetycznie. W zależności od odcienia, jakie przybierają, tzw. podkowy pod oczami mogą być również oznaką schorzenia. Sprawdź, kiedy sińce pod oczami powinny być powodem do niepokoju. Czy cienie pod oczami można usunąć? Odsyłamy do artykułu.

Sińce pod oczami. Co musisz wiedzieć?
Jak powstają? Jak z nimi walczyć?
W wyniku starzenia organizmu i utraty gęstości skóry, przez którą przebijają naczynia krwionośne. Prowadząc higieniczny tryb życia – wartościowa dieta, ruch, odpowiednia ilość snu, codzienny demakijaż.
W wyniku dziedziczenia. Za pomocą zabiegów medycyny estetycznej.
Jako skutek niehigienicznego trybu życia. Sięgając po wartościową, naturalną pielęgnację.
Jako objaw lub skutek chorób. W przypadku podejrzenia chorób, niezbędne będzie wykonanie podstawowych badań krwi.
W wyniku przemęczenia, niedostatecznej ilości snu. Poprzez domowe sposoby np. maski i okłady – z ogórka, miodu, awokado, ziemniaka.
Lusime - krem pod oczy

ZAMÓW LUSIME
SKUTECZNY KREM NA CIENIE POD OCZAMI ZAMÓW!

Justyna Masal-Ochotny - kosmetologSińce pod oczami pojawiają się również z wiekiem. Są jedną z oznak starzenia skóry i utraty elastyczności. Z biegiem lat, skóra staje się coraz cieńsza, a umiejscowione pod nią naczynia krwionośne bardziej widoczne. U młodych osób ciemne plamy pod oczami mogą być skutkiem ekspozycji na słońce i celowego opalania twarzy – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica.

Cienie pod oczami – geneza i charakterystyka

Cienie pod oczami - przyczyny

Czym są cienie pod oczami? To nic innego, jak prześwitujące przez skórę żyły i naczynia krwionośne. Widoczne są szczególnie wtedy, kiedy delikatna skóra okolic oczu traci swoją gęstość i staje się coraz cieńsza. Charakterystyczne cienie pod oczami najczęściej przybierają odcienie fioletowo-niebieskie. Wówczas są objawem przemęczenia, niewyspania lub odwodnienia organizmu.

Zwykle towarzyszą im opuchnięcia okolic oczu i powiek. Nie są powodem do niepokoju i znikają samoistnie po kilku lub kilkunastu godzinach

Niekiedy jednak, cienie pod oczami są wynikiem patologicznych procesów zachodzących w organizmie i mogą być jednym z objawów lub skutkiem rozwijających się chorób. Genezą ich powstania mogą być również stres, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu. Pojawiające się latem ciemne cienie pod oczami są również wynikiem celowej i zbyt długiej ekspozycji na ostre słońce.

Cienie pod oczami – przyczyny powstawania

Przyczyny powstawania cieni pod oczami są różne i zależą od wielu czynników. Ich obecność może być wynikiem dziedziczenia po rodzicach lub przodkach w linii prostej. Warunkowane genetycznie pojawiają się już we wczesnych latach młodości, a nawet w okresie dojrzewania. Ich widoczność mogą wówczas nasilać: starzenie się organizmu, prowadzenie niezdrowego trybu życia lub niewystarczająca ilość snu.

Cienie pod oczami to często wynik niedoboru witamin, minerałów i elektrolitów. Miejsca sine pod oczami towarzyszą również osobom borykającym się z alergiami, nie tylko na pyłki, ale też produkty spożywcze np. gluten

Cienie pod oczami w wielu przypadkach są również objawem chorób. Nasz niepokój szczególnie powinny wzbudzić sińce, które zmieniają swoje zabarwienie, nasilają się i pomimo zmiany trybu życia, wypoczynku i właściwej pielęgnacji nie znikają. Fioletowe cienie pod oczami zdradzają problemy z tarczycą, głównie z niedoczynnością. Żółte cienie pod oczami, które z czasem przybierają odcienie brązu, wskazują na schorzenia wątroby, nerek i śledziony.

Zabiegi na cienie pod oczami

Walkę z cieniami pod oczami oferują m.in. gabinety medycyny estetycznej. Jednym z polecanych i skutecznych zabiegów jest mezoterapia. Polega ona na wstrzyknięciu głęboko pod skórę bogatego koktajlu składników aktywnych. To zabieg, który nie tylko skutecznie niweluje cienie pod oczami, ale dodatkowo spłyca zmarszczki i wzmacnia strukturę skóry. Innym bezpiecznym zabiegiem niwelującym cienie pod oczami jest podskórna aplikacja kwasu hialuronowego. Syntetyczny odpowiednik substancji naturalnie występującej w ludzkim organizmie wspiera skórę w odbudowie, nawilża ją, wygładza i rozświetla.

Czytaj również: Zmarszczki mimiczne

Lusime - naturalny krem na cienie pod oczamiKrem na cienie pod oczami – wypróbuj Lusime

Codzienna pielęgnacja to podstawowy i najbardziej wartościowy krok w ochronie skóry przed starzeniem i niwelowaniem wszelkich defektów, jak np. cienie pod oczami. W redukcji cieni pod oczami, warto sięgać po produkty naturalne, które w składzie zawierają bogaty kompleks składników aktywnych. Ich zadaniem jest pobudzenie włókien kolagenowych, wzmacnianie naczyń włosowatych, dostarczanie skórze składników przeciwzmarszczkowych i naturalnie rozjaśniających. Niezwykle istotne jest, by krem na cienie pod oczami nie zawierał w składzie zbędnych substancji chemicznych.

Jakie składniki skutecznie usuwają cienie pod oczami?

  • kofeina – stymuluje mikrokrążenie, redukuje cienie, usuwa nadmiar wody, niweluje obrzęki, poprawia jędrność i gęstość skóry.
  • olej z nasion śliwek – naturalny antyoksydant o silnym działaniu regenerującym i odbudowującym. Nawilża, koi i odżywia.
  • skwalan – reguluje poziom nawilżenia w skórze, zapobiega procesom starzenia, intensywnie nawilża, odbudowuje.
  • ekstrakt z kwiatu arniki górskiej – wzmacnia naczynia włosowate i krwionośne, likwiduje obrzęki i cienie pod oczami.
  • olej z nasion ogórka siewnego – źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów (cynk, potas, żelazo). Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.

Składniki te i wiele innych o aktywnym i efektywnym działaniu (np. wyciąg z drożdży, witaminy B, C i E, olej z opuncji figowej i nasion słonecznika, kwas hialuronowy) znajdziemy w kremie na cienie pod oczy Lusime. To bezpieczna propozycja codziennej pielęgnacji, wspierająca odbudowę skóry pod oczami i przywrócenie jej właściwej kondycji. Lusime dedykowany jest dla osób w każdym wieku, które szukają produktu skutecznie rozjaśniającego nieestetyczne cienie pod oczami. Produkt należy aplikować na oczyszczoną skórę w dzień i wieczorem, delikatnie wklepując.

verdelab-ikonaLusime to krem o kompleksowym działaniu, który poprawia kondycję skóry pod oczami i niweluje cienie różnego pochodzenia. Formuła kremu jest wolna od PEG-ów, silikonów, syntetycznych barwników i substancji zapachowych. Stosowany docelowo na cienie pod oczami lub profilaktycznie, pięknie rozjaśnia, nadając okolicom oczu zdrowego blasku i równomiernego kolorytu – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde – producenta naturalnych kosmetyków.

OpiniaOkolice sine pod oczami to w moim przypadku efekt opalania się i palenia tytoniu. Z biegiem lat podkówki stawały się coraz ciemniejsze, wręcz ciemnobrązowe. Od kiedy stosuję Lusime cienie stopniowo rozjaśniają się, a skóra jest pięknie nawilżona i odżywionapisze Pani Magdalena z Łeby.

OpiniaFioletowo-niebieskie sińce pod oczami mam uwarunkowane genetycznie. Cienie są tak intensywne, że niekiedy nie sposób zamaskować je korektorem. Sprawiają, że wyglądam na chorą i zmęczoną. Próbowałam wielu produktów, ale bez efektów. W końcu dermatolog polecił mi krem Lusime. Po miesiącu codziennego stosowania widzę wyraźne rozjaśnienie cieni i poprawę gęstości skórypisze Pani Justyna z Częstochowy.

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Wśród domowych sposobów na cienie pod oczami, skuteczne są zabiegi kojące, z wykorzystaniem naturalnych produktów.

  • maseczka z miodu – wklepany pod oczy miód i pozostawiony na noc, sprawdzi się w przypadku łagodzenia cieni powstałych w wyniku alergii,
  • maseczka z awokado – z dodatkiem kilku kropel wybranego oleju. Działa odżywczo i regenerująco,
  • okład z ogórka – zmniejsza obrzęki, rozjaśnia i działa przeciwzapalnie,
  • okład z tartego ziemniaka – działa rozjaśniająco i przeciwzapalnie. Koi i wzmacnia skórę.

Okolice sine pod oczami rozjaśnimy zmieniając nawyki na zdrowe, i cenne dla naszego organizmu. Bardzo ważna jest dokładny demakijaż oczu. Resztki podkładu czy maskary pozostawione na noc, zapychają skórę, uniemożliwiając jej prawidłowe dotlenianie. Powoduje to uszkodzenie naczyń włosowatych, przesuszenie i nasilanie alergii. Pamiętajmy o ochronie oczu przed słońcem, również zimą. Wybierajmy okulary z wysoką ochroną UV i miejmy je pod ręką przez cały rok. Dbając o właściwą kondycję skóry pod oczami, należy pamiętać o rzuceniu palenia i zmniejszeniu ilości spożywanego alkoholu. Złe nawyki warto zamienić na 2 litry wody dziennie i pełnowartościową, bogatą w witaminy dietę.

Lusime - krem pod oczy

ZAMÓW LUSIME
SKUTECZNY KREM NA CIENIE POD OCZAMI ZAMÓW!


Bibliografia

  1. Tilszer I., Usuwanie przebarwień. Część 2, 2007
  2. Browder J.F., Beers B., Oddziaływanie słońca na skórę, 1994
  3. Noszczyk M., Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, 2010
  4. Ortonne J.P., Zmiany barwnikowe w obrębie skóry starczej, 2001
  5. Hauzer A., Gnus J., Hauzer W., Leczenie zaburzeń barwnikowych skóry związanych z wiekiem, 20176. Jimbow K., Minamitsuji Y., Tropical therapies for melasma and disorders of hyperpigmentation, 2001

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *