Objawy trądziku różowatego są bardzo uciążliwe – obejmują całą twarz, począwszy od czoła, przez nos, policzki, na szyi i dekolcie kończąc. Dolegliwość ta pojawia się najczęściej około 30. roku życia i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aby objawy trądziku różowatego nie nasilały się, już od samego początku należy stosować odpowiednie kosmetyki.
Składniki aktywne w kosmetykach na trądzik różowaty Acnerose | |
---|---|
Produkt | Składniki aktywne |
Płyn oczyszczający: | ekstrakt z aloesu, olejek mięty zielonej, glukonolakton, kwas laktobionowy, alantoina. |
Krem na dzień: | bisabolol, ekstrakt z lukrecji, olej z glistnika, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, standaryzowany ekstrakt z liści herbaty zielonej, ekstrakt z kasztanowca. |
Pasta na noc: | ichtiol, tlenek cynku, olej kokosowy, lanolina. |
Maść na rano: | witamina E, olejek drzewa różanego, kwas azelainowy, betaina. |
ZAMÓW ACNEROSE
PASTA, TONIK, MAŚĆ I KREM NA TRĄDZIK RÓŻOWATY. KUP TERAZ!
Trądzik różowaty – objawy pokonane dzięki naturalnej pielęgnacji
Objawy trądziku różowatego można zlikwidować oraz zahamować ich rozwój – trzeba tylko wdrożyć właściwą pielęgnację. Najlepiej to zrobić jak najwcześniej, już przy pierwszych sygnałach zwiastujących trądzik różowaty. Kosmetyki muszą być przede wszystkim łagodne, nie mogą wywoływać podrażnień, czy uczuleń. Pod tymi względami najlepsze są kosmetyki oparte na naturalnych składach.
Naturalne surowce od wieków wykorzystywane były do leczenia chorób skórnych. Wiele z nich ma właściwości przeciwzapalne, przyśpieszające gojenie, kojące podrażnienia. Oparte na nich kosmetyki stopniowo zmniejszą objawy trądziku różowatego, pomogą skórze wrócić do dobrej kondycji, zlikwidują stan zapalny i zregenerują naskórek – mówi Natalia Cholak, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Dlaczego kosmetyki na trądzik różowaty nie mogą zawierać sztucznych dodatków, jak PEGi, parabeny, SLS-y, silikony, czy sztuczne barwniki? Substancje te powodują, że objawy trądziku różowatego zaostrzają się, skóra jest mocniej podrażniona, zaczerwieniona i pojawiają się wypryski. W kosmetykach naturalnych na szczęście nie ma tych substancji.
W kosmetykach podstawę powinny stanowić bezpieczne składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki temu są lepiej tolerowane przez osoby z problemami dermatologicznymi i skórą wrażliwą, niż zwykłe kosmetyki – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde
Acnerose – najlepsze kosmetyki na objawy trądziku różowatego
Jakie kosmetyki wybrać, gdy doskwierają nam objawy trądziku różowatego? Powinniśmy celować w te zawierające jak najwięcej składników aktywnych pochodzenia naturalnego.
Tym właśnie wyróżniają się kosmetyki Acnerose. Łagodząco na objawy trądziku różowatego będą wpływać składniki dermokosmetyków Acnerose takie, jak:
- bisabolol – działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia, przyśpiesza gojenie się skóry,
- lanolina – działa nawilżająco, przeciwzapalnie, stymuluje regenerację skóry,
- olej z glistnika – łagodzi podrażnienia, oczyszcza skórę z niedoskonałości, przyśpiesza gojenie się problemów skórnych. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze,
- zielona herbata – łagodzi stany zapalne, hamuje nadczynność gruczołów łojowych, działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Wzmacnia i uszczelnia kruche naczynka krwionośne, likwiduje rumień,
- witamina E – pomaga odbudować skórę dzięki swoim intensywnym właściwościom regeneracyjnym, niweluje zaczerwienia i nawilża.
ZAMÓW ACNEROSE
PASTA, TONIK, MAŚĆ I KREM NA TRĄDZIK RÓŻOWATY. KUP TERAZ!
Do pełnej pielęgnacji skóry potrzebujemy kosmetyku, który delikatnie ją oczyści oraz kremów na dzień i na noc. Takie preparaty znajdziemy w zestawie Acnerose. Dlaczego warto po nie sięgać? Najlepszym wyborem są oczywiście dermokosmetyki należące do tej samej serii, ponieważ są ze sobą zgodne – w innym przypadku ich składniki mogłyby się wzajemnie wykluczać lub nawet powodować podrażnienia na skutek zachodzących reakcji chemicznych.
Kosmetyki Acnerose stanowią kompletny zestaw do pielęgnacji cery dotkniętej trądzikiem różowatym. Odznaczają się wysoką zawartością składników naturalnych i nie zawierają komponentów, które mogłyby podrażnić skórę.
Trądzik różowaty – pierwsze objawy można łatwo rozpoznać
Trądzik różowaty pierwsze objawy daje zwykle około 30 roku życia, chociaż u niektórych osób może pojawić się już wcześniej, nawet w wieku 20 lat. Objawy trądziku różowatego zaczynają się od pojawiania się rumienia na twarzy, który z czasem pogłębia się i utrwala. Widoczne stają się pajączki, czyli rozszerzone naczynka krwionośne, występują grudki i krostki, które mogą swędzieć lub boleć.
Trądzik różowaty – objawy mogą przyjmować różną postać
Objawy trądziku różowatego, w zależności od stopnia zaawansowania choroby, mogą różnić się stopniem nasilenia i wyglądem. Zmiany postępują wraz z czasem trwania choroby i najdotkliwsze występują u ludzi po 40 roku życia, kiedy to następuje pełny rozwój trądziku różowatego.
Objawy trądziku różowatego mogą mieć postać:
- rumieniowo- teleangiektatyczną – rumień utrzymuje się przez kilka minut, może też być trwały lub nawracać. Pojawiają się pajączki na twarzy,
- grudkowo-krostkową – rumień występuje stale, w centralnej części twarzy pojawiają się grudki i krostki, występuje obrzęk twarzy,
- guzowatą – rumień i obrzęk nie znikają, zmiany mają charakter guzowaty i obejmują już większą część twarzy, okolice nosa, czoła, oczu, uszu,
- oczną – pojawia się pieczenie i kłucie oczu, występuje zapalanie spojówek i powiek oraz nadwrażliwość na światło.
Jeżeli trądzik różowaty ma bardzo nasilone objawy, leczenie powinno odbyć się pod kontrolą dermatologa. Często wskazane jest leczenie doustne, miejscowe oraz pielęgnacja odpowiednio dobranymi dermokosmetykami.
Trądzik różowaty – objawy nasilają się pod wpływem pewnych czynników
Objawy trądziku różowatego mogą się zaostrzać w odpowiedzi na różne czynniki. Przykładem może być stres – u osób mocno zestresowanych, które łatwo się denerwują, rumień pojawia się częściej. Podobnie działa ekspozycja na słońce, czy korzystanie z solarium, co również może powodować nasilenie choroby. Objawy trądziku różowatego mogą pogarszać niektóre leki, alkohol, ostre potrawy, palenie papierosów oraz nadmierna suplementacja witaminą B12. Choroba może przechodzić w stan łagodny, a po wystawieniu na dany czynnik znów ulec nasileniu. Gdy występuje zaostrzenie objawów, konieczne zwykle jest leczenie farmakologiczne.
Trądzik różowaty pierwsze objawy może mieć mało uciążliwe. Są one jednak na tyle charakterystyczne, że można rozpoznać, co zwiastują. Niestety nieleczony trądzik różowaty będzie postępował i coraz trudniej będzie przywrócić skórę do poprzedniego stanu. Zaawansowane postacie trądziku mogą wiązać z koniecznością zabiegów, np. laserowych. Warto więc wdrożyć specjalistyczną pielęgnację już przy pierwszych objawach trądziku – w ten sposób można powstrzymać dalszy rozwój choroby.
FAQ
1. Co pomoże złagodzić objawy trądziku różowatego?
Już od pierwszych objawów trądziku różowatego warto sięgnąć po dobre dermokosmetyki, najlepiej oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, jak np. Acnerose. Kompletna pielęgnacja powinna obejmować używanie kremu na dzień, kremu na noc oraz preparatu od oczyszczania twarzy. Dzięki temu objawy trądziku różowatego będą dużo mniejsze i mniej uciążliwe.
2. Jakich składników należy szukać w preparatach, aby zlikwidować objawy trądziku różowatego?
Krem powinien zawierać jak najwięcej substancji pochodzenia naturalnego. Pomocne będą składniki takie, jak bisabolol, lanolina, olej z glistnika, zielona herbata i witamina E. Dzięki tym składnikom objawy trądziku różowatego ulegną osłabieniu.
3. Co nasila objawy trądziku różowatego?
Objawy trądziku różowatego zaostrzają takie czynniki, jak stres, opalanie się, spożywanie ostrych potraw, niektóre leki, alkohol, palenie papierosów, nadmierna suplementacja witaminą B12, niektóre składniki kosmetyków.
4.Jakich składników unikać w kosmetykach, aby objawy trądziku różowatego nie nasiliły się?
Kosmetyki nie powinny zawierać składników chemicznych typu parabeny, silikony, SLS-y, emulgatory, sztuczne barwniki i substancji zapachowe.
5. Czy da się samemu wyleczyć trądzik różowaty, objawy są bardzo uciążliwe?
W przypadku zaostrzenia objawów trądziku różowatego zalecana jest konsultacja z dermatologiem.
Do pielęgnacji skóry należy stosować delikatne kosmetyki, pozbawione chemicznych składników, aby nie pogorszyć stanu skóry.
Bibliografia
1. Robak E., Kulczycka L., Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, 2010
2. Wolska H., Placek W., Trądzik różowaty – aktualne poglądy na etiopatogenezę i leczenie, 2016
3. Burgdorf W.H.C., Plewig G., Wolff H.H., Landthaler M., Braun-Falco Dermatologia, 2011
4. Milikan L., Rozpoznawanie trądziku różowatego, 2000
5. Trznadel-Budźko E, Kaszuba A, Wieczorek M., Trądzik różowaty – etiopatogeneza, klinika oraz wybrane metody leczenia, 1999
Objawy trądziku różowatego łagodzę zdrową dietą i dermokosmetykami. Resztę załątwiają leki przepisane przez specjalistę.
Ja postawiłam na zestaw od Acnerose. Na rynku jest to jedyny produkt, który oferuje tak bogatą pielęgnację twarzy. Idealnie łagodzi objawy trądziku różowatego. Skóra ma zapewnioną 24h ochronę. Polecam! ^^
Dermokosmetyki to idealny wybór jeśli chodzi o łagodzenie objawów trądziku różowatego. Walka z trądzikiem różowatym już raczej będzie sią ciągnąć do końca życia, ale włąśnie te naturalne produkty praktycznie w 90% radzą sobie z redukcją tej choroby.
W końcu dokładnie wiem jak się zabrać za łagodzenie objawów trądziku różowatego!