Szampon na łupież pstry – ranking najlepszych!

Szampon na łupież pstry jest ważnym uzupełnieniem leczenia. Oczekujemy od niego nie tylko skutecznego działania oczyszczającego. Dobry szampon na łupież pstry będzie również wspierał walkę z przyczynami dolegliwości – grzybami Malassezia furfur. Dzięki temu nieestetyczne, przebarwione plamy na skórze będą szybciej zanikać. Jeśli szukasz dokładnie takiego kosmetyku, zobacz ranking przygotowany w tym artykule. Znajdziesz w nim najlepsze szampony na łupież pstry, które możesz kupić bez recepty.

spis treści

Ranking szamponów na łupież pstry
Miejsce 1 Pityver, Scalp & Hair Care
Zestaw Pityver Prosty pod względem składu, a jednocześnie skuteczny – taki jest właśnie szampon na łupież pstry Pityver. Opiera się na naturalnych składnikach, dzięki czemu delikatnie zmywa zanieczyszczenia. Jednocześnie działa przeciwko grzybom Malassezia furfur, czyli głównej przyczynie łupieżu pstrego. Z powodzeniem usuwa nadmierne łuszczenie naskórka i łojotok. Łagodzi uczucie świądu, nawilża oraz wspiera gojenie zmian skórnych.


Najważniejsze składniki aktywne:

  • Siarczek selenu – składnik silnie przeciwgrzybiczy, ze zdolnością do hamowania nadmiernych podziałów komórek naskórka.
  • Glinka biała Montmorillonite – bardzo delikatnie złuszcza martwy naskórek. Ogranicza produkcję łoju. Pobudza mikrokrążenie i naturalną odnowę skóry.
  • Witamina E – chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, nawilża, wykazuje korzystny wpływ na cebulki włosowe.

Szampon najlepiej stosować w połączeniu z pozostałymi dermokosmetykami Pityver na łupież pstry
(emulsją i płynem do skóry głowy).

Miejsce 2 Selsun Blue – szampon przeciwłupieżowy
 

Selsun

Selsun Blue to szampon na łupież pstry, łupież zwykły i łojotokowe zapalenie skóry. Oprócz silnego działania oczyszczającego, wykazuje też skuteczne właściwości przeciwgrzybicze. Hamuje rozwój bytującego na skórze grzyba Malassezia furfur, będącego przyczyną problemu. Likwiduje również nadmierne łuszczenie się naskórka. Stosowanie tego szamponu pozwala zapanować nad łupieżem pstrym, ograniczyć uczucie świądu i zmniejszyć łojotok.


Najważniejsze składniki aktywne:  

  • 1% disiarczek selenu – substancja posiadająca silną aktywność przeciwgrzybiczą. Skutecznie powstrzymuje wzrost drożdżaków Malassezia furfur. Działa również cytostatycznie, dzięki czemu reguluje proces odnowy naskórka. Niweluje zaczerwienienie skóry i uczucie swędzenia.
  • Bentonit – jest substancją pochodzenia naturalnego, która pochłania nadmiar sebum. Wykazuje również delikatne działanie ścierające martwy naskórek.

Szampon najlepiej stosować w połączeniu z pozostałymi dermokosmetykami Pityver – emulsją i płynem do skóry głowy. Pełna kuracja daje najlepsze efekty!

Miejsce 3 DERMAPHARM AG, Ketozolin, 2% szampon
Dermaphin

 

Na łupież pstry szampon leczniczy Ketozolin z pewnością będzie nieocenioną pomocą. Produkt ten jest dedykowany w leczeniu, jak i profilaktyce łupieżu pstrego. Świetnie radzi sobie z opanowaniem zakażenia grzybiczego skóry głowy i przynosi ulgę przy uczuciu swędzenia.


Najważniejsze składniki aktywne:  

  • Ketokonazol – substancja czynna o działaniu przeciwgrzybiczym. Działanie ketokonazolu polega na hamowaniu enzymu odpowiadającego za syntezę ergosterolu – składnika będącego elementem budulcowym błony komórkowej grzyba. Wskutek tego przepuszczalność błony komórkowej zostaje zwiększona i traci ona swoje funkcje ochronne. Prowadzi to do zahamowania wzrostu oraz obumarcia grzybów.

Szampon wykazuje również pozytywny wpływ na łojotokową skórę głowy. Reguluje aktywność gruczołów łojowych, ograniczając wydzielanie sebum. Dzięki temu skóra głowy mniej się przetłuszcza, co pozwala jeszcze lepiej walczyć z łupieżem pstrym.

Miejsce 4 Vichy Dercos Anti – Dandruff – szampon do włosów tłustych
 

Vichy

Vichy Dercos – nie jest to wprost rekomendowany na łupież pstry szampon, warto go jednak wypróbować przy tym problemie. Szampon zawiera bowiem siarczek selenu, który działa na przyczynę łupieżu pstrego. Głęboko oczyszczająca formuła produktu pozwala na usunięcie łuszczącego się naskórka. Szampon ma także działanie przeciwłojotokowe.


Najważniejsze składniki aktywne:  

  • Siarczek selenu – zwalcza zakażenia drożdżakami, działa cytostatycznie na komórki naskórka, eliminuje swędzenie.
  • Kwas salicylowy – złuszcza martwy naskórek. Przenika przez warstwę łojową, głęboko oczyszczając ujścia mieszków włosowych.
  • Menthol – przyjemnie chłodzi skórę głowy, dając uczucie świeżości.
Miejsce 5 Mediket Versi, żel do mycia ciała i głowy
Mediketversi Mediket Versi żel do mycia ciała, którego możemy używać również jako szamponu do owłosionej skóry głowy. Posiada działanie przeciwgrzybicze, dzięki czemu walczy z łupieżem pstrym już u jego źródła. Ponadto reguluje aktywność gruczołów łojowych, zmniejszając przetłuszczanie się skóry i włosów.


Najważniejsze składniki aktywne:  

  • Pirocton olaminy – eliminuje patologiczną mikroflorę oraz hamuje rozwój grzyba Malassezia furfur. Działa również przeciwzapalnie.
  • Ichtiol jasny – składnik, który wykazuje aktywność antybakteryjną i przeciwgrzybiczą. Normalizuje procesy złuszczania się komórek naskórka i łagodzi uczucie świądu.
Miejsce 6 Lefrosch Capitis Duo – Szampon przeciwłupieżowy i przeciwgrzybiczy
 

Lefrosh

Niedrogi szampon przeciwłupieżowy Lefrosch Captis Duo o dość prostym składzie i silnym działaniu oczyszczającym oraz przeciwgrzybiczym. Zawiera dwie skuteczne substancje przeciwgrzybicze, dzięki czemu z powodzeniem usuwa różne rodzaje łupieżu, w tym łupież pstry. Przynosi ulgę swędzącej skórze głowy, eliminuje łojotok i nadmierne łuszczenie.


Najważniejsze składniki aktywne:

  • Ketokonazol – substancja o szerokim działaniu przeciwgrzybiczym. Niweluje świąd powodowany przez Malassezia spp.
  • Siarczek selenu – wykazuje silne działanie przeciwgrzybicze.

Szampon najlepiej stosować w połączeniu z emulsją przeciwgrzybiczo-złuszczającą Versic.

Miejsce 7 FlosLek Pharma, Elestabion S
Floslek Szampon dermatologiczny Floslek Pharma Elestabion S, polecany do skóry głowy z objawami łupieżu pstrego i suchego. Dzięki mocnym detergentom dobrze się pieni i oczyszcza. Redukuje nadmierne łuszczenie, swędzenie i działa łagodząco. Dodatkowo nawilża skórę głowy i włosy.


Najważniejsze składniki aktywne:

  • Elestab® HP 100 (Diizotionian heksamidyny) – posiada właściwości bakteriostatyczne i grzybostatyczne – wykazuje aktywność w stosunku do Malassezia furfur.
  • Prebiotyk – pomaga odbudować korzystną mikroflorę bakteryjną skóry głowy.
  • Wyciąg z łopianu – zmniejsza łupież, normalizuje wydzielanie sebum, łagodzi świąd.
  • Mocznik – nawilża i łagodzi podrażnioną skórę głowy.
Zestaw Pityver

ZAMÓW PITYVER
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY KUP TERAZ!

Polecany szampon na łupież pstry – opinie

OpiniaOd lat walczę z łupieżem pstrym, który uparcie nawraca. Przetestowałam już wiele kosmetyków i leków. Najdłuższą poprawę obserwuję jak na razie po szamponie Pityver. Stosowałam go w połączeniu z pozostałymi kosmetykami z serii. Już od ponad roku mam spokój, a latem nie miałam żadnego problemu z tymi białymi plamkami po opalaniupisze pani Anna z Dzierżoniowa

Szampon na łupież pstry Pityver naprawdę pomaga. Stosuję go od tygodnia i przebarwienia na skórze stają się jaśniejsze i mniejsze. Mam też wrażenie, że włosy mi się po nim mniej przetłuszczająpisze pan Maciej z Łomży

OpiniaMoże szampon Pityver nie jest najtańszy, ale ja kupiłam go w zestawie na promocji i tak trochę zaoszczędziłam. Uważam, że było warto. W moim przypadku miesiąc kuracji wystarczył, aby zlikwidować łupież, z którym męczyłam się przez kilka miesięcypisze pani Barbara ze Szczecina

Poradnik zakupowy

Jaki szampon na łupież pstry wybrać, aby dobrze wspomógł walkę z dokuczliwymi objawami? Poniżej zamieszczamy pomocne wskazówki.

Wybieraj kosmetyki dedykowane problemowi

Co prawda nie jest to łatwe, ponieważ na rynku kosmetycznym niewiele jest kosmetyków przeznaczonych jedynie na łupież pstry. Większość szamponów ma po prostu ogólne działanie na różne rodzaje łupieżu. W przeciwieństwie jednak do łupieżu zwykłego, objawy łupieżu pstrego rzadko dotyczą owłosionej skóry głowy i lokalizują się głównie na ciele. Warto w pierwszej kolejności szukać preparatów wprost dedykowanych danemu schorzeniu, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom problematycznej skóry.

Zwracaj uwagę na składniki aktywne

karina-pietrzelaW szamponie na łupież pstry powinny się znaleźć konkretne rodzaje składników aktywnych, jak komponenty przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, redukujące wydzielanie sebum, nawilżające i kojące. Jeśli kosmetyk będzie zawierał składniki aktywne o takim działaniu, z pewnością jego stosowanie da nam dobre efektymówi Karina Pietrzela, kosmetolog

Skład szamponu powinien być zrównoważony i jak najłagodniejszy, a także w miarę prosty, aby nie obciążać zmienionej chorobowo skóry. Istotna jest również zawartość składników aktywnych w kosmetyku. Można ją sprawdzić, czytając składy. Im bliżej początku składu wymieniony jest dany komponent, tym jego zawartość jest wyższa. Co za tym idzie, działanie kosmetyku jest mocniejsze. Przykładowo, w szamponie Pityver z pierwszego miejsca w naszym rankingu przeciwgrzybiczy siarczek selenu znajduje się już na czwartym miejscu w składzie, zaraz po wodzie i substancjach myjących.

Sięgnij po szampon na łupież pstry jak najszybciej

Z łupieżem pstrym, tak jak z innymi chorobami skóry, najlepiej jest walczyć od razu, zanim przerodzą się w poważniejszy problem. Dlatego, jeśli zauważasz niepokojące plamki na skórze, udaj się do lekarza. Jeżeli zaś masz do czynienia z nawrotem łupieżu pstrego, sięgnij po dostępne rozwiązania. Nie czekaj, aż plamki zaczną się rozrastać i rozprzestrzeniać. Pamiętaj, że pielęgnacja jest kluczowa i zawsze powinna stanowić nieodłączny element leczenia.

Łupież pstry – szampon może nie wystarczyć

Regularne oczyszczanie zakażonej skóry szamponem to tylko pierwszy krok do pozbycia się łupieżu pstrego. Potrzebujemy również innych preparatów, dłużej oddziałujących na skórę. Bardzo ważne będą maści przeciwgrzybicze, do stosowania bezpośrednio na zmiany skórne, oraz wcierki do owłosionej skóry głowy.

Podsumowanie

Skuteczność szamponu na łupież pstry będzie zależała od składu kosmetyku. W rankingu uszeregowaliśmy produkty, biorąc pod uwagę rodzaj i zawartość komponentów aktywnych. To pozwoliło nam wyłonić zwycięzcę, którym okazał się szampon marki Pityver. Co ważne, do tego szamponu z łatwością można dobrać inne, niezbędne przy łupieżu pstrym kosmetyki: emulsję do ciała i płyn do skóry głowy. Kupując cały zestaw, zyskamy więcej korzyści i szybciej opanujemy przykrą dolegliwość.

Zestaw Pityver

ZAMÓW PITYVER
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY KUP TERAZ!

FAQ

1. Jaki szampon na łupież pstry kupić?

Godny uwagi będzie szampon oparty na łagodnych składnikach myjących i skutecznych substancjach przeciwgrzybiczych. Powinien wspomagać złuszczanie naskórka oraz regulować wydzielanie łoju. Idealnie, gdyby miał prosty skład, z dużą dawką składników aktywnych.

2. Jakich składników przeciwgrzybiczych szukać w szamponie na łupież pstry?

Do polecanych składników aktywnych, które skutecznie zwalczają przyczynę łupieżu pstrego – drożdżaki Malassezia, należą: siarczek selenu, pirokton olaminy oraz ketokonazol.

3. Czy gdy będę stosować odpowiedni szampon, łupież pstry minie?

Wszystko zależy od stopnia nasilenia dolegliwości. W łagodniejszych przypadkach istnieje spora szansa na pokonanie łupieżu pstrego za pomocą środków dostępnych bez recepty, z tym, że oprócz szamponu powinno się stosować również maści na zmiany skórne i płyny do skóry głowy. Jeśli jednak łupież pstry jest zaawansowany lub długo nie mija, trzeba zasięgnąć porady lekarza.


Bibliografia

1. Szymańska M., Baranowski A., Płachta D., Przegląd preparatów najczęściej stosowanych w leczeniu chorób grzybiczych, 2007
2. Zawirska A., Adamski Z., Grzyby z rodzaju Malassezia, 2004
3. Kądziela-Wypyska G., Miturska G., Wawrzycki B., Chodorowska G., Profilaktyka i leczenie grzybic, 2004
4. Mayser P.A. and Preuss J., Pityriasis versicolor, 2012
5. Dworecka- Kaszak B., Grzyby z rodzaju Malassezia – co wiemy na ich temat? 2008

1 komentarz na “Szampon na łupież pstry – ranking najlepszych! ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *