Duży biust - jak o niego dbać?

Duży biust to marzenie naprawdę wielu kobiet. Niestety, posiadanie pokaźnych rozmiarów piersi wiąże się nie tylko z korzyściami. Duży biust traci jędrność zdecydowanie szybciej niż mały. Ponadto, sporych rozmiarów piersi, w miarę upływu czasu mogą stać się obwisłe. Aby biust prezentował się w atrakcyjny sposób, koniecznie należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Na szczęście nie jest to tak trudne jak mogłoby się na pozór wydawać.

Duży biust – postaw na odpowiednie kosmetyki

Duży biust wymaga stosowania właściwie dobranych preparatów kosmetycznych. Warto zainwestować w produkty o naturalnych składach.

W szczególności należy zwrócić uwagę na:

Serum oraz krem mogą być stosowane zamiennie. Niektóre przedstawicielki płci pięknej wolą bowiem kosmetyki o lekkich konsystencjach, a inne o treściwszych. Zarówno w serach jak i w kremach warto poszukiwać roślinnych wyciągów, olejów, a także ekstraktów

Jeżeli chodzi zaś o olejki do masażu, dobrze zdecydować się na te naturalne. Sprawdzić może się olej arganowy, a także olej kokosowy czy olej makadamia. Jeśli zależy nam na ujednoliceniu kolorytu skóry okolic biustu, warto wykorzystać olej z czarnuszki lub lukrecji. Posiadają one łagodne właściwości rozjaśniające skórę. Wszystkie wyżej wymienione kosmetyki należy stosować na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak dbać o duży biust musimy pamiętać również o regularności. Należy także uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty stosowania kremów nie pojawią się natychmiast, ale po około dwóch, trzech tygodniach codziennego ich używania.

Frashe - krem ujędrniający biust

ZAMÓW FRASHE
SERUM DO DUŻEGO BIUSTU Z BOGATYM SKŁADEM ZAMÓW!

Duży biust – pomogą zimne prysznice i właściwie dopasowany stanik

Duży biust wymaga nie tylko zastosowania odpowiednich kosmetyków, ale również innych metod dbania o skórę. Posiadaczki pokaźnych piersi powinny codziennie polewać je chłodną wodą podczas porannego prysznica. Pozwoli to ujędrnić duży biust oraz sprawi, że skóra będzie bardziej napięta. Należy także wykonywać ćwiczenia na biust, które pomogą zachować atrakcyjny wygląd biustu na dłużej. Dobrze byłoby również dowiedzieć się tego, jakie biustonosze na duży biust będą odpowiednie. Wielu przedstawicielkom płci pięknej ciężko jest jednak dokonać samodzielnego wyboru. Jeżeli mamy duży biust, dobrze byłoby poprosić o pomoc profesjonalną brafitterkę. Na pewno warto mieć na uwadze to, aby stanik posiadał szerokie szelki. Zbyt wąskie mogą wżynać się w ramiona i powodować duży dyskomfort.

Sprawdź jak należy dbać o obwisły biust

Ponadto, biustonosze powinny posiadać miseczki, które będą okalać całe piersi. Najlepszym rozwiązaniem będą staniki o dość miękkich miseczkach. W przypadku dużych rozmiarów piersi zaleca się unikanie chodzenia bez biustonosza. W przeciwnym razie biust dość szybko może stać się obwisły

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że o duży biust trzeba mocno się troszczyć. W przeciwnym razie nie będzie wyglądał tak jakbyśmy tego chciały. Na szczęście, pielęgnacja dużego biustu nie jest zbyt skomplikowana. Wystarczy stosowanie właściwie dobranych kosmetyków oraz zimne prysznice. Doskonale byłoby zadbać także o odpowiednio dopasowany biustonosz.


Bibliografia

1. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. II, 2002
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
3. Champaneria M.C., Wong W.W., Hill M.E., Gupta S.C., The evolution of Breast Reconstruction: A Historical Perspective, 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *