Ćwiczenia na biust. Które działają skutecznie?

Ćwiczenia na biust wywierają znaczny wpływ na ujędrnienie piersi. Wiele kobiet zastanawia się, jak to możliwe, skoro piersi składają się głównie z tkanki tłuszczowej. Jednak odpowiednie wzmacnianie mięśni klatki piersiowej oraz mięśni przykręgosłupowych pozwala znacznie uwydatnić biust. Ważna jest również jego codzienna pielęgnacja. Jakie ćwiczenia na ujędrnienie biustu warto wykonywać?

Cechy dobrego kremu do pielęgnacji biustu
Cecha Dlaczego jest to ważne?
Bezpieczny, najlepiej naturalny skład W okolicach biustu nie można stosować chemicznych składników ze względu na ich szkodliwe działanie i możliwość przenikania w głąb tkanek.
Musi zawierać jak największą liczbę składników aktywnych To składniki aktywne warunkują skuteczność kremu, dlatego właśnie one powinny przeważać w składzie.
Działanie ujędrniające Zwiększa gęstość skóry, dzięki czemu staje się grubsza, a biust uzyskuje lepszy kształt.
Działanie wzmacniające skórę Przeciwdziała wiotczeniu biustu, tworzeniu się rozstępów.
Działanie usprawniające mikrokrążenie Wspomaga odżywienie i dotlenienie tkanek, pozytywnie wpływa na ich regenerację.

Ćwiczenia na biust – na czym polegają?

Ćwiczenia na biust polegają na wzmacnianiu mięśni klatki piersiowej, które odpowiadają za prawidłowe uniesienie piersi. To sprawia, że biust nabiera okrągłych kształtów oraz staje się jędrniejszy i bardziej widoczny. Do kolejnych partii należą: mięśnie przykręgosłupowe oraz brzucha. Dzięki trenowaniu ich można nie tylko poprawić biust, lecz także uzyskać wymarzone proporcje sylwetki.

Odpowiednio wyćwiczone mięśnie utrzymują postawę ciała we właściwej pozycji, dzięki czemu biust staje się jeszcze bardziej wyeksponowany na tle pozostałych partii ciała, np. brzucha. Przed rozpoczęciem każdych ćwiczeń trzeba wykonać rozgrzewkę mięśni, np. 10 – pajacyków.

Natalia CholakĆwiczenia na biust znakomicie uwypuklają piersi, ponieważ zwiększają napięcie leżących pod nich mięśni i wzmacniają naturalne rusztowanie skóry, dzięki czemu można uzyskać efekt naturalnego stanika. Warto połączyć je z pielęgnacją biustu za pomocą naturalnego kremu, który dodatkowo napnie i ujędrni skóręmówi Natalia Cholak, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Ćwiczenia na ujędrnienie biustu – damskie pompki

Ćwiczenia na biust powinny obejmować damskie pompki, które angażują prawie wszystkie partie ciała, a najmocniej klatki piersiowej. To skuteczne ćwiczenia na ujędrnienie biustu, które są podobne do tradycyjnych pompek. W celu ich wykonania należy uklęknąć na macie, następnie pochylić tułów z kolanami przylegającymi do podłogi i stopami lekko uniesionym. Ciężar ciała powinien wspierać się na dłoniach i kolanach. Następnie wykonujemy 10 pompek.

Dobre efekty przynosi wykonywanie 3 – 5 serii po 10 powtórzeń – w zależności od kondycji. Damskie pompki wzmacniają mięśnie klatki piersiowej, co sprawia, że biust staje się bardziej uniesiony i wizualnie zwiększa się jego rozmiar.
Damskie pompki

Ćwiczenia na podniesienie biustu – rozpiętki

Ćwiczenia na biust powinny także składać się z tzw. rozpiętek, czyli ćwiczeń klatki piersiowej z lekkimi ciężarkami. W tym celu bierzemy w dłonie ciężarki (ok. 0,5 kg) i kładziemy się na plecach. Następnie lekko zginamy nogi w kolanach, unosimy ręce na wysokość barków i opuszczamy je w wyprostowanej pozycji, aż dłonie prawie dotkną podłogi. Takie ćwiczenia na podniesienie biustu wykonujemy 3 razy po 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na biust – izometryczne

Ćwiczenia na biust obejmują zarówno ćwiczenia ruchowe, jak i izometryczne, które można wykonywać wszędzie. W tym celu wystarczy zachować prostą i symetryczną pozycję, np. podczas czytania książki, a następnie spinać mięśnie klatki i rozluźniać co kilka sekund. Inna odmiana tego ćwiczenia biustu polega na spinaniu mięśni w pozycji leżącej. W tym celu należy położyć się na plecach, ręce lekko rozłożyć dłońmi skierowanymi ku podłodze. Następnie trzeba wciskać dłonie w podłogę, bo dzięki temu mięśnie klatki piersiowej zaczną się napinać. Stan napięcia również powinien być utrzymywany przez 10 sekund z 4 – sekundowymi przerwami.

Ćwiczenia izometryczne

Ćwiczenia na powiększenie biustu – efekty, jakich można się spodziewać

Skuteczną metodą ujędrniania piersi są ćwiczenia na powiększenie biustu. Efekty można uzyskać, jeżeli będziemy je wykonywać 3 – 4 razy w tygodniu. Dzięki temu mięśnie klatki ulegną wzmocnieniu, piersi uniosą się, a biust wizualnie powiększy.

Poza ćwiczeniami warto stosować krem na powiększenie do biustu, o składzie bazującym na naturalnych składnikach roślinnych. To sprawi, że będzie dobrze tolerowany, a jego składniki aktywne wspomogą naturalne procesy, które powiększają biust. Kosmetyk taki należy stosować codziennie, bo tylko wtedy możemy spodziewać się najszybszych efektów.

Osobiście od pół roku wykonuję ćwiczenia na biust 4 razy w tygodniu i dbam o swoje piersi za pomocą naturalnego kremu Frashe. Może nie mam efektu jak po implantach silikonowych, ale gołym okiem widać, jak mój biust powiększył sięOlga

Ćwiczenia na biust i naturalny krem w kuracji powiększania piersi

Ćwiczenia na biust w połączeniu z naturalnym kremem pozwolą osiągnąć najbardziej widoczny i do tego trwały efekt. Warto wybrać kosmetyk, który w składzie zawiera:

  • ekstrakt z żeń-szenia – zwiększa ukrwienie komórek skóry, dzięki czemu staje się lepiej odżywiona i jędrniejsza,
  • ceramidy – zwiększają zdolność komórek do zatrzymywania wody, dzięki czemu skóra biustu staje się dobrze nawilżona i mocniejsza,
  • wyciąg z kwiatów lawendy – wzmacnia komórki skóry poprzez pobudzanie syntezy kolagenu, dzięki czemu staje się lepiej napięta, pogrubiona, a biust bardziej uniesiony.

Składniki te wchodzą w skład Frashe, naturalnego kremu na ujędrnienie biustu.

Frashe - krem ujędrniający biust

ZAMÓW FRASHE
SKUTECZNIE UJĘDRNIAJĄCE SERUM DO BIUSTU! ZAMÓW!

Frashe – skuteczny krem dla piękniejszego wyglądu piersi!

Od dziecka miałam kompleksy z powodu małych piersi. Bałam się operacji plastycznej oraz zabiegów, które ingerują w ciało, dlatego zdecydowałam się na ćwiczenia i stosowanie kremu Frashe. Moje piersi są teraz uniesione i bardziej jędrne. Wreszcie czuję się jak stuprocentowa kobietaMonika

Frashe zawiera specjalną kompozycję naturalnych składników aktywnych, które kompleksowo wpływają na poprawę wyglądu biustu. Przede wszystkim stabilizuje naturalne rusztowanie skóry, podnosząc biust i optycznie poprawiając jego kształt, przez co piersi wyglądają na pełniejsze. Chroni również przed rozstępami, które mogłyby się utworzyć w wyniku wykonywania ćwiczeń na biust.

Co więcej, we Frashe nie ma żadnych składników typu silikony, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi, czy chemiczne substancje zapachowe i barwiące.

verdelab-ikonaDbamy o najwyższą jakość naszych produktów, aby były jak najbardziej bezpiecznie dla skóry. Do ich tworzenia wykorzystujemy głównie roślinne składniki, znane od setek lat ze swoich korzystnych właściwości. Dzięki nim jesteśmy w stanie tworzyć receptury jak najdokładniej odpowiadające na potrzeby naszych klientówmówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Podsumowanie

Ćwiczenia na ujędrnianie biustu pozwalają powiększyć go wizualnie oraz wyeksponować na tle pozostałych partii ciała. Warto wykonywać je systematycznie, podobnie jak pielęgnację piersi za pomocą naturalnego kremu.

FAQ

1. Co dają ćwiczenia na biust i czy są istnieją inne, nieinwazyjne sposoby, które poprawią wygląd piersi?

Ćwiczenia na biust pomagają podnieść i uwydatnić piersi. Na wygląd piersi korzystnie wpłynie również odpowiednia pielęgnacja, jak codzienne stosowanie naturalnego kremu, który odżywi, ujędrni i napnie skórę biustu. Doskonale sprawdzi się w tym krem Frashe.

2. Jakie ćwiczenia na biust działają najlepiej?

Przede wszystkim takie, które wzmacniają mięśnie klatki piersiowej. Można je wykonywać w domu lub za pomocą urządzeń w fitness klubie. Doskonale sprawdzi się chociażby pływanie oraz pompki.

3. Jak często wykonywać ćwiczenia na biust?

Pora dnia nie ma znaczenia, natomiast warto ćwiczyć 3 – 4 razy w tygodniu, aby zapewnić mięśniom optymalną stymulację. W celu wzmocnienia efektów kuracji na powiększenie biustu, warto stosować naturalny krem.

4. Czy ćwiczenia na biust mogą mieć negatywne konsekwencje i jak można im zapobiec?

Pomijając same skutki źle wykonywanych ćwiczeń, w niektórych przypadkach intensywne ćwiczenia mogą doprowadzić do naderwania włókien skóry – zwłaszcza jeśli jest sucha i osłabiona – i doprowadzić do rozstępów. Można temu zapobiec, stosując krem wzmacniający i uelastyczniający skórę, jak Frashe.

5. Co powinien zawierać krem na ujędrnienie biustu?

Składniki, które poprawią mikrokrążenie, wzmocnią skórę i nawilżą ją. Przykładami takich składników mogą być: ekstrakt z żeń-szenia, ceramidy, wyciąg z kwiatów lawendy. Pomogą one wzmocnić skórę i ja ujędrnić. Dzięki temu biust będzie wyglądał na większy i zostanie optycznie uniesiony.


Bibliografia

1. Wróblewska I., Chilicka-Jasionowska K., Operacyjne i nieoperacyjne metody powiększania biustu, 2013
2. Sarwer D.B., Crerand C.E., Body image and cosmetic medical treatments, 2004
3. Lamer-Zarawska E., Noculak-Palczewska A., Kosmetyki naturalne, 1994
4. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. II, 2002
5. Buck S., 200 tajemnic naturalnej pielęgnacji urody, 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *