Zioła na trądzik różowaty - czy warto?

Zioła na trądzik różowaty to rozwiązanie, które cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Wiele osób poszukuje bowiem naturalnych metod walki z tą uciążliwą dermatozą. Okazuje się, że zioła mogą być stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Przed zastosowaniem ziół trzeba jednak dowiedzieć się, które z gatunków mają szansę być najbardziej pomocne.

Trądzik różowaty – zioła, które musisz poznać

Jeżeli dotknął nas trądzik różowaty, zioła mogą przyjść z pomocą.

Można sięgnąć przede wszystkim po:

  • rumianek lekarski,
  • fiołek trójbarwny,
  • melisa lekarska.

Wszystkie z wyżej wymienionych ziół nadają się zarówno do stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego. Rumianek charakteryzuje się silnym działaniem przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Jeżeli zdecydujemy się na jego picie, możemy liczyć na wzmocnienie organizmu od wewnątrz. Równie dobrze można jednak przemyć twarz naparem z rumianku.

Poszukując zioła na trądzik różowaty, warto zwrócić także uwagę na fiołek trójbarwny, zwany także bratkiem polnym. Ziele to ogranicza łojotok, jeżeli stosujemy je wewnętrznie. Równie dobrze można jednak zdecydować się na przemywanie skóry naparem z bratka

acnerose_komp3

ZESTAW KOSMETYKÓW
ACNEROSE
KUP TERAZ!

Dzięki temu twarz stanie się odświeżona i zdecydowanie bardziej matowa. Leczenie trądziku różowatego ziołami może odbywać się także z wykorzystaniem melisy. Melisa, zwana również cytrynowym zielem nada się przede wszystkim do stosowania wewnętrznego. Trądzik różowaty bardzo często zaostrza się w wyniku stresu czy nadmiernego napięcia nerwowego. Melisa wykazuje zaś właściwości uspokajające. Stosowanie tego zioła na trądzik różowaty może więc pomóc w redukcji uporczywego rumienia. Dobrym pomysłem będzie również sięganie po kosmetyki zawierające ekstrakty z wyżej wymienionych ziół.

Zobacz jakie są najczęstsze przyczyny trądziku różowatego

Zioła na trądzik różowaty – czy wystarczą?

Zioła na trądzik różowaty mają szansę pomóc w walce z objawami skórnymi. Należy jednak pamiętać o tym, że zioła nie wyeliminują problemu w całości. Zioła na trądzik różowaty warto więc stosować równolegle z dobrymi jakościowo kosmetykami. Warto zdecydować się na różnego rodzaju produkty. Na pewno należy zainwestować w preparat do oczyszczania skóry, który jednak powinien być łagodny. Koniecznością jest również inwestycja w odpowiedni krem. Warto zakupić zarówno krem na dzień, jak i krem na noc. Dobrze będzie, jeżeli znajdą się w nich takie składniki jak: olej z glistnika, standaryzowany ekstrakt z liści herbaty zielonej, aloes, betaina czy tlenek cynku. Pierwszy ze składników posiada działanie nawilżające, ale nie obciąża cery. Zielona herbata to prawdziwe bogactwo cennych antyoksydantów.

Aloes oraz betaina działają łagodząco, dzięki czemu ograniczają rumień. Tlenek cynku wysusza zaś stany zapalne skóry oraz przyśpiesza ich gojenie się. Zioła na trądzik różowaty stosowane równolegle z kosmetykami na pewno pomogą

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek na temat skuteczności ziół. Zioła na trądzik różowaty mogą być stosowane na wiele sposobów, ale nie powinno się opierać na nich swojej pielęgnacji. Najważniejszy jest staranny dobór kosmetyków do cery z trądzikiem różowatym. Dobrze będzie, jeśli będą one posiadać naturalne składy.


Bibliografia

1. Van Zuuren E.J., Kramer S.F., Carter B.R., Graber M.A., Fedorowicz Z., Effective and evidence-based management strategies for rosacea: summary of Cochrane systematic review, 2011
2. Górkiewicz-Petkow A., Kałużna L., Prerosacea – patogeneza i leczenie, 2001

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *