Maseczka na przebarwienia - czy warto?

Maseczka na przebarwienia to jeden ze sposobów walki o jednolity kolor skóry. Trzeba przyznać, że przebarwienia mogą pojawić się na skutek zmian hormonalnych, a także stanów zapalnych. Przyczyn przebarwień jest więc wiele, dlatego warto poznać skuteczne metody walki z nimi. Warto zaznaczyć, że maseczki na przebarwienia mogą być zarówno domowe jak i kupne.

Maseczka na przebarwienia – jakie składniki znajdziemy w kupnych produktach?

Maseczka na przebarwienia jest dostępna w większości drogerii, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to jeden z bardziej popularnych kosmetyków.

W kupnych maseczkach do twarzy dotkniętej problemem przebarwień znajdziemy najczęściej:

  • glinkę Fullers Earth,
  • ekstrakt z aceroli,
  • ekstrakt z aloesu,
  • witaminę A.

Glinka Fuleers Earth jako jedyna ze wszystkich glinek posiada właściwości łagodnie wybielające. To właśnie dzięki temu możliwe jest wyrównanie kolorytu naskórka

Acerola słynie zaś z ogromnej zawartości witaminy C. Ten cenny antyoksydant ma szansę rozjaśnić przebarwienia oraz ochronić cerę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Ponadto, kupna maseczka na przebarwienia po trądziku zawiera nierzadko ekstrakt z aloesu oraz witaminę A. Składniki te, oprócz działania łagodzącego, stymulują skórę do intensywnej odnowy. Dzięki nim istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że przebarwienia zostaną zredukowane.

Sprawdź jak odpowiednio zniwelować trądzik pospolity

Sevolium na trądzik

ZAMÓW SEVOLIUM
KREM Z AKTYWNYM SKŁADEM ZAMÓW!

Maseczka na przebarwienia – domowe przepisy

Maseczka na przebarwienia może zostać również przygotowana w domu. Nie potrzebujemy do tego jakichś specjalistycznych składników. Wystarczą te ogólnodostępne, które znajdziemy w większości sklepów i drogerii

Istnieje sporo ciekawych przepisów na maseczki pomocne w walce z przebarwieniami. Do przygotowania pierwszej z nich niezbędny będzie nam gęsty jogurt, najlepiej grecki oraz dwie łyżeczki soku z cytryny. Można dodać także łyżkę sproszkowanej glinki Fullers Earth. Wszystkie składniki należy zmieszać ze sobą, a następnie nałożyć na twarz. Taka domowa maseczka na przebarwienia powinna być trzymana na skórze przez minimum kwadrans. Po upływie tego czasu można ją zmyć letnią wodą. Kolejna maseczka zakłada wykorzystanie miodu oraz naparu z rumianku i płatków owsianych. Trzy łyżki płatków należy zmieszać z łyżką miodu i filiżanką naparu rumiankowego. Otrzymana w ten sposób maseczka na przebarwienia powinna zostać nałożona na skórę na minimum dziesięć minut. Trzecia maseczka na przebarwienia może powstać na bazie soku cytrynowego oraz miąższu z papai. Do jej przygotowania wystarczą dwie łyżki soku cytrynowego oraz kilka plastrów papai, które należy rozgnieść na miąższ.

Powstałą przez zmieszanie składników papkę należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na niej przez piętnaście minut. Aby maski były skuteczne, muszą być stosowane regularnie. Najlepiej będzie, jeśli maseczka na przebarwienia będzie stosowana przynajmniej dwa razy w tygodniu

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że maseczka na przebarwienia to skuteczna metoda walki o jednolity kolor cery. Można śmiało wykorzystać zarówno maseczki kupne jak i domowe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, aby maski były stosowane regularnie. Bardzo ważne jest także to, aby aplikować je zawsze na oczyszczoną cerę.


Bibliografia

1. Wyrzykowska N., Wyrzykowski M., Żaba R.W., Silny W., Grzymisławski M., Dieta a trądzik pospolity, 2013
2. Czarnecka-Operacz M., Jakubowicz O., Rola zabiegów pielęgnacyjnych w leczeniu trądziku, 2010
3. Logan A.C., The Clear Skin Diet: How to Defeat Acne and Enjoy Healthy Skin, 2007
4. Kowalska H., Sysa-Jędrzejowska A., Woźniacka A., Rola diety w etiopatogenezie trądziku, 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *