Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami - czy warto?

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami to rozwiązanie, które cieszy się dość sporym zainteresowaniem, zwłaszcza u przedstawicielek płci pięknej. Specyfik ten jest ogólnodostępny oraz tani. Każdy może więc zdecydować się na jego użycie. Zanim jednak sięgniemy po olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami, warto poznać jego dobroczynne właściwości.

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami – jak działa?

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami ma szansę pomóc w eliminacji drobnych, nieutrwalonych jeszcze zmarszczek w okolicy oczu. Należy jednak wiedzieć, czego właściwie można spodziewać się po tym produkcie.

W olejku rycynowym znajdziemy między innymi:

  • witaminę E,
  • kwasy Omega 6,
  • kwasy Omega 9.

Składniki te dbają o odpowiednie nawilżenie oraz regenerację skóry. Jeżeli zastosujemy olej rycynowy, zmarszczki pod oczami mogą stać się mniej widoczne. Mowa tu przede wszystkim o drobnych i nieutrwalonych jeszcze oznakach starzenia się

Ponadto, olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami ma szansę zadziałać delikatnie rozjaśniająco. Dzięki niemu możliwe będzie więc ujednolicenie kolorytu skóry oraz zniwelowanie uporczywych cieni. Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami powinien być stosowany zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę w okolicy oczu. W przeciwnym razie składniki aktywne zawarte w olejku nie będą miały szansy się wchłonąć ani aktywnie zadziałać. Jak często aplikować olejek rycynowy na skórę? W zupełności wystarczy poranna lub wieczorna aplikacja. Specyfik ten jest jednak dość tłusty. Nie należy więc nakładać na skórę zbyt dużych jego ilości.

Zobacz jak odpowiednio wybrać serum przeciwzmarszczkowe

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami – czy wystarczy?

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami może pomóc w poprawie wyglądu skóry, ale na pewno nie wystarczy. Zdecydowanie lepsze rezultaty przyniesie kompleksowa pielęgnacja

Dla zachowania dobrej kondycji skóry wokół oczu niezbędne jest odpowiednie nawodnienie. Należy więc wypijać przynajmniej półtora litrów płynów dziennie. Pomocna będzie również właściwie zbilansowana dieta. Należy wykluczyć z niej dania typu fast food i zastąpić je nieprzetworzoną żywnością. Świetnie sprawdzą się świeże warzywa oraz owoce. Stanowią one prawdziwą bombę antyoksydantów, które walczą z przedwczesnymi oznakami starzenia się skóry. Nie należy także zapominać o starannie dobranym kremie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kosmetyku o naturalnym składzie. Dobrze, jeśli będzie bogaty w roślinne ekstrakty oraz rzecz jasna oleje. Krem powinien być aplikowany na oczyszczoną skórę przy użyciu opuszków palców.

Kosmetyk najlepiej byłoby wklepywać w skórę, a nie wcierać. Wcieranie kosmetyków mogłoby doprowadzić do nadmiernego rozciągnięcia skóry. To mogłoby spowodować powstawanie nowych zmarszczek wokół oczu

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami może pomóc. Nie należy jednak oczekiwać od tego specyfiku zbyt wiele. Samo stosowanie olejku może okazać się niewystarczające. Równolegle warto zadbać o właściwy styl życia, a także o odpowiednie kosmetyki. Najlepiej ma szansę sprawdzić się krem nawilżający o naturalnym składzie.


Bibliografia

1. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009
2. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
3. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005
4. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *