Płyn micelarny na trądzik - jaki wybrać?

Płyn micelarny na trądzik to jeden z kosmetyków, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż dzięki temu preparatowi możliwe jest szybkie usunięcie makijażu z twarzy. Należy jednak pamiętać, że cera trądzikowa jest bardzo wymagająca i często ulega podrażnieniom. Nieodpowiednie oczyszczanie mogłoby spowodować nowe stany zapalne. Warto więc wybierać płyn micelarny na trądzik starannie.

Płyn micelarny na trądzik – czym jest?

Płyn micelarny na trądzik to kosmetyk, który ma szansę pomóc w oczyszczeniu skóry z zalegających na niej zanieczyszczeń. W przeważającej większości przypadków są to kosmetyki kolorowe do makijażu. Mowa tu między innymi o podkładzie, pudrze czy bronzerze. Dlaczego płyn micelarny na trądzik ma szansę usunąć makijaż? Przede wszystkim dlatego, że znajdują się w nim specjalne cząsteczki zwane micelami. Przyciągają one zanieczyszczenia niemal tak dobrze jak magnes. Dzięki temu możliwe jest sprawne usunięcie tłustych kosmetyków ze skóry. Jeżeli jednak cierpimy na trądzik, płyn micelarny powinien być wybierany niezwykle starannie. W przeciwnym bowiem razie kondycja skóry może ulec znacznemu pogorszeniu.

Płyn micelarny na trądzik – czym kierować się przy jego wyborze?

Płyn micelarny na trądzik ma szansę poprawić kondycję skóry. Nie łudźmy się jednak, że wybierzemy dobry płyn micelarny, a trądzik zniknie. Podstawowym zadaniem płynów micelarnych jest bowiem sprawne usunięcie zanieczyszczeń i sprawienie, że stan skóry nie będzie się pogarszał. Nie każdy płyn micelarny na trądzik będzie jednak działał dobrze.

Jaki więc powinniśmy wybrać? Otóż płyn pomocny w walce z trądzikiem powinien być przede wszystkim:

  • delikatnym,
  • nietłusty,
  • bez szkodliwych składników.
Sevolium na trądzik

ZAMÓW SEVOLIUM
SKUTECZNY SPOSÓB NA ZWALCZENIE TRĄDZIKU ZAMÓW!

Zobacz jakie istnieją rodzaje trądziku

Warto wybrać płyn dedykowany cerze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Wbrew pozorom, płyny micelarne dedykowane cerom tłustym nie zawsze się sprawdzają. Ponadto, zawsze warto postarać się o to, aby płyn micelarny nie zawierał szkodliwych parabenów, a także sztucznych barwników i aromatów. Mogłyby być one potencjalnie niebezpieczne dla skóry dotkniętej problemem trądziku. Należy jednak mieć na uwadze to, że sam płyn micelarny nie wystarczy, aby pokonać trądzik. W przypadku tej uciążliwej dermatozy konieczny jest staranny dobór różnych kosmetyków.

Należy między innymi zastosować wysokiej jakości krem. Najlepiej będzie, jeżeli będzie on posiadał naturalny skład. Poszukujmy w nim olejów, ekstraktów, a także wyciągów pochodzenia roślinnego. Należy także uzbroić się w cierpliwość. Satysfakcjonujące rezultaty nie pojawią się bowiem od razu. Ujrzymy je dopiero po kilku tygodniach zrównoważonej pielęgnacji

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że płyn micelarny na trądzik ma szansę nieco poprawić kondycję skóry. Przede wszystkim jednak, ten produkt nie powinien jej pogarszać. Płyny micelarne do cery trądzikowej powinny być przede wszystkim delikatne i pozbawione szkodliwych konserwantów. Wówczas nie będą podrażniać skóry. Oprócz płynu należy wyposażyć się także w inne kosmetyki. Wśród nich powinien znajdować się krem o naturalnym składzie.


Bibliografia

1. Kanlayavattanakul M., Lourith N., Therapeutic agents and herbs in topical application for acne treatment, 2011
2. Langner A., Ambroziak M., Stąpór W., Trądzik pospolity – podstawowe zasady leczenia, 2000
3. Nadeau M.V., The Acne Answer, 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *