Maść żywokostowa na zmarszczki - czy warto?

Maść żywokostowa na zmarszczki to produkt, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem wśród osób posiadających cerę dojrzałą. Najczęściej jest ona stosowana przez przedstawicielki płci pięknej. Zanim jednak zdecydujemy się włączyć tę maść do swojej codziennej pielęgnacji, warto poznać jej dobroczynne właściwości. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo.

Maść żywokostowa na zmarszczki – czym się charakteryzuje?

Maść żywokostowa na zmarszczki powstaje na bazie rośliny zwanej żywokostem. Jest ona w Polsce bardzo rozpowszechniona. Można ją spotkać między innymi na obrzeżach rzek. Kwiaty żywokostu posiadają charakterystyczną barwę fioletu. Okazuje się, że roślina ta znalazła zastosowanie w medycynie ludowej. Najpopularniejsza jest jednak wspomniana już maść żywokostowa na zmarszczki. W maści najczęściej znajduje się ekstrakt z żywokostu w stężeniu około 5%. Jakimi właściwościami charakteryzuje się ten naturalny produkt?

Przede wszystkim wykazuje on działanie:

  • ujędrniające,
  • nawilżające,
  • zmniejszające opuchliznę,
  • delikatnie rozjaśniające.

Maść żywokostowa na zmarszczki może więc pomóc dzięki wymienionym wyżej właściwościom. Warto dodać, że żywokost zawiera wiele cennych związków

Mowa tu między innymi o polisacharydach, a także o garbnikach czy kwasie rozmarynowym. Wszystkie wymienione substancje mają szansę w zauważalny sposób poprawić wygląd i strukturę naskórka.

Sprawdź jakie wybrać domowe sposoby na zmarszczki!

Maść żywokostowa na zmarszczki – jak ją stosować?

Maść żywokostowa na zmarszczkiMaść żywokostowa na zmarszczki, aby była skuteczna musi być stosowana w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o aplikację maści na starannie oczyszczoną skórę. Należy pamiętać, że maść ta zawiera sporo cennych alkaloidów, które mogą wygładzić cerę. Stanie się ona miękka i przyjemna w dotyku. Maść żywokostowa na zmarszczki musi być jednak stosowana z umiarem. Nie należy również przesadzać ze zbyt długą kuracją. Najbezpieczniejsza będzie krótka, tygodniowa kuracja.

Maść żywokostowa na zmarszczki może więc pomóc dzięki wymienionym wyżej właściwościom. Warto dodać, że żywokost zawiera wiele cennych związków

Rezultaty wynikające ze stosowania maści nie pojawią się po jednorazowej aplikacji. Należy poczekać na nie minimum kilka dni. Po tygodniu stosowania maść żywokostowa powinna przynieść zadowalające efekty. Zmarszczki, zwłaszcza kurze łapki wokół oczu mogą ulec znacznemu zmniejszeniu. Nie należy jednak oczekiwać tego, że maść żywokostowa pozwoli nam pozbyć się utrwalonych już zmarszczek. Zwalczenie zaawansowanych problemów skórnych może wymagać podjęcia bardziej zdecydowanych działań. Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że maść żywokostowa na zmarszczki ma szansę pomóc.

Maść żywokostowa na zmarszczki może więc pomóc dzięki wymienionym wyżej właściwościom. Warto dodać, że żywokost zawiera wiele cennych związków

Maść żywokostową na zmarszczki można oczywiście stosować, ale warto również aplikować na skórę odpowiedni krem na zmarszczki. Najlepszym rozwiązaniem będzie krem o wysokiej zawartości składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Warto poszukiwać w nich olejów, ale również ekstraktów i wyciągów roślinnych.


Bibliografia

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Jakimowicz-Klein B. Zmarszczki możesz je pokonać, 2006

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *