Ćwiczenia twarzy na zmarszczki - warto wykonywać?

Ćwiczenia twarzy na zmarszczki, które w krajach Dalekiego Wschodu są znane i stosowane przez kobiety od lat, również i u nas zaczynają zyskiwać coraz większą popularność. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą bez ponoszenia ogromnych kosztów zadbać o młody i atrakcyjny wygląd. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.

Ćwiczenia twarzy na zmarszczki – jakie mają zalety?

Ćwiczenia twarzy na zmarszczki działają dwojako. Gimnastykując regularnie wybrane mięśnie, możemy zauważyć, że z czasem powiększają one swoją objętość i napinają leżącą na nich skórę. To samo dzieje się w przypadku mięśni twarzy. Ćwiczenie ich może więc zapobiegać wiotczeniu i zapadaniu się skóry wraz z wiekiem.

Kolejną korzyścią, jaką dają ćwiczenia na zmarszczki twarzy, jest zwiększenie ukrwienia tkanek. Dzięki temu skóra jest dotleniona, ma zdrowszy koloryt i sprawniej się regeneruje. A wszystkie zaaplikowane po ćwiczeniach kosmetyki zostają jeszcze lepiej wchłonięte. W efekcie poprawia się ujędrnienie skóry, zaś zmarszczki są chociaż częściowo wygładzone.

Zmarszczki ćwiczenia twarzyJakie ćwiczenia twarzy na zmarszczki wykonywać?

Ćwiczeń twarzy na zmarszczki jest bardzo wiele. W internecie bez problemu znajdziemy filmiki instruktażowe, z których dowiemy się, jak ćwiczyć dane partie twarzy. Jeśli chcemy, możemy też kupić książkę o tej tematyce, jak na przykład obecny od wielu lat na rynku poradnik opisujący 20 ćwiczeń do zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, o podobnym tytule, autorstwa Benity Cantieni.

Dowiedz się jak powstają zmarszczki pod oczami:
https://oretykobiety.pl/zmarszczki/zmarszczki-pod-oczami-czym-sa-i-jak-powstaja/

Również poniżej przedstawiliśmy kilka popularnych ćwiczeń, które warto wypróbować:

  • ćwiczenia na zmarszczki pod oczami: tutaj poleca się wykonywanie dwóch ćwiczeń. Pierwsze przebiega następująco: palce wskazujące oraz środkowe kładziemy około pół centymetra odpowiednio pod każdym okiem, bliżej ich zewnętrznych kącików. W sposób jak najbardziej delikatny naciągamy skórę w dół. Mrużymy oczy, uważając, by nie zamknąć ich całkowicie. Na zmianę rozluźniamy oraz mrużymy oczy dziesięć razy. Drugie ćwiczenie wygląda tak: używając środkowych palców, delikatnie naciągamy skórę przy zewnętrznych kącikach oczu, kierując się w stronę skroni. Mrużymy oczy, ale nie zamykamy ich całkowicie. Rozluźniamy, po czym znów mrużymy. To ćwiczenie również wykonujemy dziesięć razy;
  • lwia zmarszczka – ćwiczenia: tu również proponujemy wykonać dwa, powtarzając każde po 10 razy. Pierwsze z tych ćwiczeń polega na położeniu dłoni pomiędzy brwiami, a następnie dociskaniu jej mocnym, zdecydowanym ruchem do skóry i rozluźnianiu, ale bez odrywania od skóry. W drugim ćwiczeniu kładziemy palce wskazujące na zewnętrznych końcach brwi. Delikatnie ciągniemy brwi na zewnątrz poprzez szerokie otwieranie oczu. Staramy się jednocześnie nie marszczyć czoła;
  • ćwiczenie na bruzdy nosowo – wargowe: aby pozbyć się bruzd nosowo – wargowych, należy podążać za tymi wskazówkami: zamykamy usta i nakładamy język na przednie zęby. Wytrzymujemy w takim stanie pięć sekund – trzymamy zaciśnięte usta. Rozluźniamy się i powtarzamy ćwiczenie. Należy wykonać dziesięć powtórzeń;
  • ćwiczenie na zmarszczki palacza oraz powiększenie ust: złączamy usta i zaciskamy je do środka między zębami. Wytrzymujemy w tym stanie przez pięć sekund, po czym rozluźniamy wargi. Ćwiczenie należy powtórzyć dziesięć razy.

Jak często trzeba robić ćwiczenia twarzy na zmarszczki?

Co najlepsze, aby zobaczyć efekty ćwiczeń twarzy na zmarszczki, nie trzeba wcale poświęcać na nie dużo czasu. 10 minut dziennie w zupełności wystarczy, aby wykonać po jednym ćwiczeniu na każdą partię twarzy. Już po czterech tygodniach regularnego stosowania ćwiczeń zauważymy pierwsze efekty.

Z czym łączyć ćwiczenia na zmarszczki twarzy?

Idealnym dopełnieniem ćwiczeń na zmarszczki twarzy będzie zaaplikowanie na skórę dobrego kremu. Szczególnie warto zainteresować się produktami opartymi na składnikach aktywnych naturalnego pochodzenia.

Dobrymi kremami do twarzy są:

  • Richevon – to kompozycja wielu cennych substancji, m.in. ekstraktu z pąków, wyciągu z kwiatów z lawendy i koenzymu Q10. Krem mocno rewitalizuje skórę i stymuluje ją do produkcji kolagenu, powodując, że zmarszczki ulegają redukcji.
  • Mialenia – w tym kremie znajdziemy m.in ceramid 6, dipalmitynian hydroksyproliny i ekstrakt z ruszczyka kolczastego. Jest to odpowiednia propozycja dla osób, które chcą przeciwdziałać zmarszczkom, ale mają też problem z jędrnością skóry.
  • Buatic – wykorzystuje moc aktywnych peptydów, ekstraktów z guarany i topoli czarnej oraz innych składników. Pobudza skórę do regeneracji, spowalniając starzenie i zmniejszając linie zmarszczek.

Na delikatne okolice oczu warto zaś wypróbować krem Richevon Eye. Jego skład jest bardzo bogaty w naturalne składniki napinające, regenerujące i wzmacniające – na przykład bioferment z aceroli, kwas hialuronowy i pantenol. Pomaga skorygować zmarszczki, zmniejsza oznaki zmęczenia skóry, nawilża ją oraz ochrania przed wolnymi rodnikami.

Podsumowanie

Ćwiczenia twarzy na zmarszczki są skuteczne w redukowaniu oznak starzenia. Nawet gdy poświęcimy na nie tylko 10 minut dziennie, po 4 tygodniach systematycznego stosowania zauważymy efekty. Co więcej, taka gimnastyka twarzy nie będzie nas kosztowała ani złotówki. Wykonywanie ćwiczeń w zaciszu domowym to jednak nie wszystko, co możemy zrobić w walce ze zmarszczkami. Warto również zakupić dobrej jakości kremy przeciwzmarszczkowe i stosować je regularnie. W ten sposób z pewnością spotęgujemy efekty ćwiczeń.


Bibliografia

1. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008
2. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
3. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
4. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
5. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *