Krem nawilżający na noc pomoże Twojej skórze

Krem nawilżający na noc nie jest tak popularny i często stosowany jak krem na noc. Niemniej jednak, warto byłoby zastanowić się nad włączeniem go do swojej codziennej pielęgnacji. Trzeba jednak wybrać kosmetyk bardzo starannie. Wydaje się, że najlepiej będzie postawić na preparat o naturalnym składzie, który w skuteczny, ale jednocześnie bezpieczny sposób nawilży naszą cerę. Na szczęście, jeśli przejrzymy różne oferty, na pewno uda nam się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Krem nawilżający na noc – fakty, które warto znać

Krem nawilżający na noc ma poniekąd uzupełnić działanie kremu na dzień. Najistotniejsze fakty na jego temat znajdują się w tabelce poniżej:

Kiedy zacząć stosować krem nawilżający na noc? Wydaje się, że najlepiej będzie zacząć stosować je po 20 roku życia. Pozwoli to na zmniejszenie ryzyka pojawienia się przedwczesnych oznak starzenia skóry.
Jak działają kremy nawilżające na noc? Kremy nawilżające na noc o naturalnym składzie wykazują dość wszechstronne działanie. Z tego też względu są w stanie pomóc w zwalczeniu wielu problemów. Mowa tu chociażby o przesuszeniu, przebarwieniach czy łuszczącej się skórze.
Dla kogo przeznaczone są kremy na noc i czy są skuteczne? Są one przeznaczone do pielęgnowania każdego typu skóry, zarówno tej dojrzałej, jak i młodej. Mogą skorzystać z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania kremów nawilżających na noc? Przeciwwskazaniem będzie na pewno nadwrażliwość na jakikolwiek składnik, który znajduje się w konkretnym kremie. Poza tym, niektóre kosmetyki mogą nie być wskazane w ciąży. Warto zatem zapoznać się ze szczegółowym składem konkretnego kremu przed zastosowaniem go.

Natalia CholakKrem nawilżający na noc należy zawsze aplikować na umytą cerę. Jeśli nosimy na co dzień makijaż, pamiętajmy o starannym jego usunięciu przed użyciem kremu. Bardzo ważna jest też odpowiednia technika aplikacji. Kosmetyk najlepiej byłoby wklepywać, a nie wcierać. Dzięki temu nie dojdzie do rozciągnięcia skóry. – Natalia Cholak, kosmetolog

Krem nawilżający na nocKrem nawilżający na noc – jakich efektów można się spodziewać i kiedy się one pojawią?

Krem nawilżający na noc o naturalnym składzie jest kosmetykiem efektywnym. To, kiedy pojawią się satysfakcjonujące nas rezultaty jest jednak kwestią bardzo indywidualną. Na pewno warto byłoby zachować cierpliwość. Co do zasady, po około dwóch, trzech tygodniach zadowalające rezultaty powinny być już widoczne. Możemy liczyć na to, że cera stanie się nawilżona, zregenerowana, a także zyska jednolity koloryt.

O skuteczności kremu nawilżającego na noc świadczą pozytywne opinie osób, które zdecydowały się na ich stosowanie:

OpiniaWygląd mojej cery bardzo się poprawił od kiedy zaczęłam używać kremu nawilżającego na noc. Pozbyłam się nierównomiernego kolorytu skóry oraz przesuszenia. Makijaż zdecydowanie lepiej prezentuje się na dobrze odżywionej cerze. – przyznaje pani Greta z Krakowa.

OpiniaPoczątkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do stosowania kremu nawilżającego na noc. Już po dwóch tygodniach zauważyłam jednak znaczącą poprawę stanu skóry. Stała się wyraźnie miększa i przyjemniejsza w dotyku. – cieszy się pani Krystyna z Rzeszowa. 

Krem nawilżający na noc – jakie składniki aktywne powinien zawierać?

Krem nawilżający na noc powinien bazować na składnikach naturalnych, co zaznaczono już wyżej.

Poniżej natomiast zaprezentowano konkretne substancje godne naszej uwagi:

  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego – warto docenić ten składnik ze względu na silne działanie antyoksydacyjne oraz nawilżające; substancja ta jest także nieoceniona w walce z rumieniem i przebarwieniami
  • ekstrakt z eleuterokoka kolczastego – składnik ten uszczelnia kruche ściany naczyń krwionośnych; pomaga zwalczać przebarwienia, jak również stany zapalne
  • ekstrakt z aloesu – silnie nawilża skórę oraz łagodzi jej ewentualne podrażnienia; można przypisać mu również właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne
  • wyciąg z pokrzywy zwyczajnej – wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry; dba o to, aby cera była promienna i posiadała jednolity koloryt
  • olej z kawy – nawilża i odżywia skórę; dba o to, aby pozostawała aksamitna w dotyku i zregenerowana

Krem nawilżający na noc – co jeszcze warto mieć na uwadze?

Krem nawilżający na noc najlepiej byłoby stosować równolegle z innymi kosmetykami o naturalnych składach. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że cera będzie prezentowała się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Dzięki naturalnym preparatom do pielęgnacji skóry na noc, będziemy mogli liczyć na nawilżenie i regenerację. Poza tym, takie kosmetyki są po prostu wydajne i bezpieczne.

Podsumowanie

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek o dużej skuteczności kremów nawilżających na noc. Jeśli bazują one na naturalnych składnikach aktywnych, najprawdopodobniej okażą się bardzo skuteczne. Trzeba jednak pamiętać o systematycznym ich stosowaniu, bo tylko wtedy można liczyć na zadowalające efekty.

FAQ

1. Czy naturalny krem nawilżający na noc jest widoczny na skórze?

Większość kremów nawilżających szybko się wchłania, dlatego nie są one widoczne na skórze.

2. Gdzie można kupić naturalny krem nawilżający na noc?

Warto poszukiwać go w specjalistycznych sklepach z kosmetykami naturalnymi. Można dokonać zakupu online bądź stacjonarnie.

3. Czy naturalny krem nawilżający na noc nada się do pielęgnacji cery tłustej?

Jeżeli wybierzemy dobry jakościowo, naturalny kosmetyk powinien on pomóc także cerze tłustej.


Bibliografia

1. K. Burda-Malarz, Pielęgnacyjne i lecznicze zastosowanie witaminy A oraz jej pochodnych, „Świat Farmacji”, 2009.
2. J. Gruenwald, C. Mueller, Reviewing Vitamin E, „Nutraceuticals World”, 2005, s. 22-24.
3. M. Sikora, Ważne odkrycie kosmetyki Koenzym Q10, „Chemia kosmetyczna i gospodarcza”, 12, 2001, s. 47-49.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *