Zioła na nerki - ranking najlepszych ziół

Zioła na nerki mogą wesprzeć funkcjonowanie tego organu jak i całego układu moczowego. Maja lekkie działanie moczopędne i przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dlatego doskonale wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Bywają pomocne przy kamieniach nerkowych, dnie moczanowej, w zapaleniu pęcherza i cewki moczowej. Na jakie zioła na nerki warto zwrócić uwagę? Które okażą się pomocne przy problemach z nerkami?

Jakie zioła na nerki warto wybrać? Polecane zioła na nerki

Do ziół wspierających funkcjonowanie nerek zaliczamy następujące rośliny:

  • Liść brzozy brodawkowatej – działa moczopędnie, dzięki czemu odtruwa organizm. Zwiększa usuwanie jonów chlorkowych, sodowych oraz kwasu moczowego. Ma właściwości odkażające i przeciwzapalne, co ogranicza infekcje układu moczowego. Zapobiega tworzeniu kamieni nerkowych, a istniejące rozbija i ułatwia usuwanie powstałego piasku z dróg moczowych. Ma także właściwości przeciwreumatyczne, co jest pomocne przy leczeniu dny moczanowej.
  • Liść mącznicy lekarskiej – ma właściwości przeciwbakteryjne, ściągające i przeciwzapalne wykorzystywane przy zakażeniach oraz stanach zapalnych narządów układu moczowego, a także przy kamieniach nerkowych. Zmniejsza uczucie pieczenia podczas oddawania moczu oraz częstotliwość oddawania moczu.
  • Liść pokrzywy zwyczajnej – jest moczopędny, oczyszczający i przeciwbakteryjny. Usuwa wodę z organizmu, co zmniejsza tendencję do obrzęków oraz przyspiesza wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Obniża poziom kwasu moczowego i chlorków. Wypłukuje kamienie nerkowe i zapobiega ich tworzeniu się. Działa profilaktycznie przy nawracających infekcjach pęcherza moczowego.
  • Liść mniszka lekarskiego – pobudza pracę nerek i produkcję moczu. Działa przeciwzapalnie. Pomaga przy infekcjach dróg moczowych oraz kamicy moczowej. Eliminuje toksyny i usuwa zbędne, szkodliwe produkty przemiany materii oraz nadmiar wody.

spis treści

Najlepsze zioła na nerki: ranking

Zioła na nerki polecane przez fitoterapeutów to zazwyczaj ziołowe mieszanki. Ich skuteczność tkwi w tym, że poszczególne składniki dopełniają swoje właściwości, więc mieszanka ziołowa działa szybciej i intensywniej, niż pojedyncze zioło. W odróżnieniu od nich, w kuracji mieszankami nie musimy także robić przerw, dlatego efekty stosowania mieszanek ziół na nerki pojawiają się prędzej.

W rankingu niżej znalazły się polecane przez internautów ziołowe mieszanki. Zwycięzca rankingu wyróżnił się zwłaszcza wysokiej klasy suszem, w którym znajdziemy całe kawałki roślin: grubo cięte liście, kwiaty i owoce, co sprawia, że przygotowany napar jest odpowiednio nasycony w fito związki.

Ocena: 10/10

Lorem Vit – Nerki

Miejsce 1

LoremVit nerki Lorem Vit Nerki to preparat poprawiających funkcje układu moczowego o właściwościach przeciwkamiczych, przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych i moczopędnych. Zmniejsza częstotliwość oraz łagodzi objawy infekcji dolnych dróg moczowych. Redukuje obrzęki i zakwaszenie organizmu.

OpiniaPo covidzie ciągle robiły mi się obrzęki nóg. Poradzono mi dobrze oczyścić organizm przy wsparciu preparatu na nerki z Lorem Vit. Znacznie pomogło, zioła były lekko moczopędne i po tygodniowej kuracji wszystko w końcu wróciło do normy – pisze pani Kamila z Sochaczewa

OpiniaBardzo lubię słodycze i niestety przez to często dokuczają mi objawy dny moczanowej. Od bólu ratują mnie zioła na nerki od Lorem Vit. Z nimi poprawia się wydolność nerek i organizm szybciej neutralizuje cukier – twierdzi pani Lidia z Wrocławia

Ocena: 8/10

Zioła Ojca Klimuszki – Na Nerki

 

Miejsce 2

Zioła ojca klimuszko nerki Klimuszko zioła Wspierające prawidłową pracę NEREK zestawione przez o. Klimuszko – mieszanka składa się z dziesięciu roślin, w tym pokrzywy i kory wierzby. Ma silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i moczopędne. Wspiera detoksykację i oczyszczanie organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii.

Ocena: 7/10

Zielarnia Suwalska – Nerki

Miejsce 3

Zielarnia Suwalska nerki Ziołowa kompozycja Zielarni Suwalskiej – Nerki to zestawienie piętnastu korzystnych dla funkcjonowania nerek ziół z cykorią, prawoślazem i liściem mącznicy lekarskiej. Ułatwia i przyspiesza oczyszczanie się organizmu. Pomaga zachować równowagę elektrolitową.

Ocena: 6/10

Kuracja Breussa – Na Nerki

Miejsce 4

Herbatka ziołowa na nerki Ziołowa Kuracja Breussa – NA NERKI z rdestem ptasim pokrzywą, dziurawcem i skrzypem zalecana przy dolegliwościach nerek, poprawiająca również funkcjonowanie układów pokarmowego i nerwowego, co sprzyja szybszej regeneracji całego organizmu.

Ocena: 5/10

Aurospirul Punarnava Układ moczowy – nerki

Miejsce 5

Aurospirul - Punarava Zioła Aurospirul Punarnava Kidney Health w formie kapsułek na nerki, układ moczowy i stawy. Pinarvana to roślina z okolic Pacyfiku, co oznacza w sanskrycie ta, która odnawia i nawiązuje do jej regeneracyjnych właściwości. Łagodzi objawy zapalenia i niewydolności nerek, działa moczopędnie i przeciwzapalnie.

Czy dobre zioła na nerki wystarczą, aby pozbyć się problemu?

Zioła na nerki mogą znacznie poprawić ich funkcjonowanie, ale należy mieć świadomość, że nie zastąpią diagnostyki i leczenia. Nim sięgniemy po zioła warto skonsultować z lekarzem, czy problem z nerkami nie jest wynikiem poważnej choroby. Zioła nie zastąpią także zdrowego trybu życia. Dlatego dla dobrego funkcjonowania nerek należy pamiętać o regularnym wypijaniu co najmniej dwóch litrów płynów dziennie, a także aktywności fizycznej oraz regenerującym śnie.

Podsumowanie – dobre zioła na nerki

Nerki nazywane bywają oczyszczalnia organizmu i to od tego niewielkiego organu zależy w dużej mierze jego prawidłowe funkcjonowanie. Zioła na nerki wspierają funkcje nerek. Szczególna uwagę warto zwrócić na ziołowe mieszanki na nerki, ponieważ ich receptury maja wszechstronne właściwości i poprawiają ich funkcjonowanie w wielu aspektach. Najlepsze opinie od użytkowników zebrał produkt marki Lorem Vit.

LoremVit nerki

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA NERKIKUP TERAZ

 

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na nerki?

Zioła znacząco wspierają pracę organów wchodzących w skład układu moczowego. Pomagają organizmowi się oczyścić z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Działają przeciwzapalnie, dlatego warto je pić, aby wesprzeć funkcje nerek, pęcherza czy cewki moczowej.

2. Czy zioła na nerki działają?

Oczywiście. Zioła działają od razu po zastosowaniu, choć – jak w przypadku większości metod naturalnych – na pełne efekty z ich stosowania należy zaczekać kilka tygodniu. Warunkiem sukcesu jest oczywiście systematyczność oraz stosowanie się do zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu produktu.

3. Które zioła na nerki działają?

Na nerki można śmiało polecić zioła takie jak: liść brzozy – działa moczopędnie, liść mącznicy lekarskiej – likwiduje bakterie i zakażenia, liść pokrzywy – wypłukuje chlorki, rozbija kamienie nerkowe, liść mniszka lekarskiego – pobudza pracę nerek.

4. Dlaczego warto stosować mieszanki?

Ziołowe mieszanki składają się z kilku ziół, które dopełniają swoje właściwości. Dzięki temu stosowanie mieszanek przynosi ciału więcej korzyści. Dodatkowo, w odróżnieniu od naparów ziołowych z jednej rośliny, mieszanki można stosować nieprzerwanie, co także pozytywnie wpływa na uzyskane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *