Kremy nawilżające do cery trądzikowej - co powinny zawierać?

Kremy nawilżające do cery trądzikowej mają pozytywny wpływ na poprawe stanu tego rodzaju skóry. Skóra trądzikowa to problem, który najczęściej dotyczy osób w wieku dorastania, choć w przypadku dorosłych dotyka on około 8% społeczeństwa. Choroba ta może wywoływać zarówno nieprzyjemne objawy fizyczne, jak: świąd oraz wpływa negatywnie na dobrostan psychiczny chorego.  Co trzeba wiedzieć na temat takich kremów?

Kremy nawilżające do cery trądzikowej – rodzaje

Kremy nawilżające do cery trądzikowej  to produkty, które są odpowiednie dla niemalże każdego rodzaju skóry. Dobierają odpowiedni kosmetyk, należy pamiętać o specyficznych właściwościach określonych rodzajów kremu. Poniższa tabela przedstawia podstawowe rodzaje kremów nawilżających dostępnych na polskim rynku wraz z ich krótką charakterystyką.

Rodzaje kremu nawilżającego Krótka charakterystyka
lekki krem nawilżający Ten rodzaj kremów jest przeznaczony przede wszystkim dla osób młodych niezmagających się z problemami takimi jak suchość skóry, czy trądzik. W składzie takich produktów można znaleźć m.in. aloes, czy kwas hialuronowy.
krem nawilżający dla skóry dojrzałej Kremy dla osób, których skóra ulega procesowi starzenia, powinny dodatkowo zawierać substancje, pozwalające zachować młodość i zapobiegające powstawaniu zmarszczek, jak antyoksydanty.
krem nawilżający dla cery trądzikowej Ten rodzaj kremu powinien być wzbogacony o składniki, które mają właściwości łagodzące oraz regenerujące. Dodatkowo w składzie znajdują się substancje zapewniające lepszy koloryt oraz redukujące dokuczliwe uczucie swędzenia.
acnerose_komp3

ACNEROSEDERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATYKUP TERAZ!

Kremy nawilżające do cery trądzikowej – sposób działania

Krem nawilżający do cery trądzikowejWysokiej jakości kremy nawilżające do cery trądzikowej powinien przede wszystkim poprzez zatrzymanie na obszarze twarzy wody, a tym samym utworzenie warstwy okluzyjnej zapewniać wysoki poziom nawilżenia. Głównym zadaniem tego rodzaju kosmetyku jest zapewnienie jeszcze większej bariery przed odparowywaniem wody. Regularne stosowanie dobrych kremów nawilżających zapobiega przesuszeniu skóry. Dzięki temu cera wygląda na młodszą, wypoczętą oraz jest w mniejszym stopniu narażona na wystąpienie wszelkiego rodzaju podrażnień.

Kiedy zacząć stosować kremy nawilżające do cery trądzikowej?

Dobre nawilżenie jest istotną kwestią niezależnie od wieku oraz pory dnia. Kremy nawilżające do cery trądzikowej warto nakładać zarówno rano, jak i wieczorem. O odpowiednim nawilżeniu warto w szczególności pamiętać w okresie lata  i zimy, kiedy skóra jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie czynników środowiskowych.

Nakładając kremy nawilżające do cery trądzikowej zwłaszcza na cerę trądzikową, należy pamiętać o zachowaniu przy tym delikatności. Niewielką ilość kremu należy nakładać na kolejne obszary twarzy poprzez jego wmasowywanie. Wiele osób łączy dodatkowo tę czynność z masażem twarzy, dzięki czemu cera jest w jeszcze lepszym stanie.

Dobrej jakości krem nawilżający do cery trądzikowej powinien dawać widoczny efekt nawilżenia już przy pierwszym użyciu. Nie mniej jednak stan skór i efekty takie, jak młodszy, zdrowszy wygląd skóry można utrzymać przy regularnym stosowaniu.

Czy krem nawilżający do cery trądzikowej pomoże osobom zmagającym się z trądzikiem?

Odpowiednio dobrany krem nawilżający do cery trądzikowej powinien szybko przynieść zadowalające efekty.

Krem nawilżający do cery trądzikowy – opinia specjalisty

Karolina Formela - kosmetologCera trądzikowa jest jedną z najbardziej wymagających w kontekście pielęgnacji. Dobór odpowiedniego produktu wymaga dużej świadomości jej potrzeb. Najważniejsze, aby krem nawilżający do cery trądzikowej oprócz lekkiego nawilżenia miał właściwości przeciwzapalne, regenerujące oraz łagodzące.Karolina Formela, kosmetolog

Jednym z istotnych składników zapewniający nawilżenie w kremie nawilżającym do cery trądzikowej, a zarazem lepszy stan skóry trądzikowej, dzięki właściwościom łagodzącym jest zielona herbata. Korzystne właściwości zapewnione są m.in. dzięki bogactwu witaminy B, K, czy C. Kolejną aktywną substancją, która redukuje podrażnienia i zaczerwienienia, a zarazem zapewnia nawilżenie, jest ekstrakt z lukrecji. Innymi istotnymi komponentami warunkującymi właściwości nawilżające są m.in. mocznik, kwas hialuronowy, czy kolagen.

Kremy nawilżające do cery trądzikowej – firmy Acnerose Day Cream

Acnerose - krem na dzieńWybierając kremy nawilżające do cery trądzikowej, warto przyjrzeć się ofercie firmy Acnerose. Krem nawilżający na dzień Acnerose Day Cream to produkt, na który chcemy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ nadaje się on do skóry zwykłej, trądzikowej i z trądzikiem różowatym. Krem nawilżający tej marki posiada składniki, które działają również przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, dzięki temu nasza skóra jest nie tylko odżywiona, ale otrzymuje odpowiednią ochronę. Jakie to składniki?

  • bisabolol,
  • ekstrakt z lukrecji,
  • olej z glistnika,
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
  • ekstrakt z kasztanowca,
  • ekstrakt z liści herbaty zielonej.

Kremy nawilżające do cery trądzikowej firmy Acnerose Day Cream - opinie klientów na temat kosmetyków

OpiniaCenie kremy nawilżające do cery trądzikowej firmy Acnerose Day Cream przede wszystkim za skuteczność, jak również wydajnośćmówi pani Elżbieta z Krakowa

OpiniaZa jedną z największych zalet produktów tej firmy uważam formułę. Konsystencja i zapach są dużą zaletą tego produktu.mówi pani Joanna z Warszawy

acnerose_komp3

ACNEROSEDERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATYKUP TERAZ!

FAQ

1. Czy kosmetyki nawilżające do cery trądzikowej są potrzebne?

Tak, kosmetyki nawilżające do cery trądzikowej wbrew błędnej opinii są potrzebne.

2. Na jakich obecność składników warto zwrócić uwagę, wybierając krem nawilżający dla cery trądzikowej?

Algi, srebro, benzoil, bisabolol, olej z glistnika, kolagen, czy ekstrakt z zielonej herbaty.

3. Jakich składników warto unikać w przypadku kremu nawilżającego dla cery trądzikowej?

Wszelkiego rodzaju chemicznych dodatków jak silikony, emulgatory, czy chemiczne substancje.


Bibliografia

1. J. Gruenwald, C. Mueller, Reviewing Vitamin E, „Nutraceuticals World”, 2005, s. 22-24.
2. M. Sikora, Ważne odkrycie kosmetyki Koenzym Q10, „Chemia kosmetyczna i gospodarcza”, 12, 2001, s. 47-49.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *