Naturalne sposoby na trądzik różowaty - jakie wybrać?

Naturalne sposoby na trądzik różowaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzują się one sporą skutecznością oraz bezpieczeństwem. Trzeba jednak wiedzieć, z jakich metod korzystać, jeżeli naprawdę zależy nam na redukcji objawów trądziku różowatego. Okazuje się, że interesujących rozwiązań jest całkiem sporo.

Trądzik różowaty – kosmetyki naturalne mogą pomóc

Jeżeli dotknął nas trądzik różowaty, kosmetyki naturalne będą na pewno dobrym wyborem. Naturalne produkty kosmetyczne charakteryzują się bowiem sporą skutecznością, a przy tym są bezpieczne dla skóry. Warto zainwestować zarówno w żel oczyszczający, jak i w krem nawilżający.

W kosmetykach naturalnych warto poszukiwać takich składników jak:

  • olejek z mięty zielonej – składnik o silnym działaniu odświeżającym oraz przeciwbakteryjnym; zwalczając rozwój bakterii ogranicza rozwój stanów zapalnych skóry,
  • ekstrakt z lukrecji – składnik ten działa silnie przeciwzapalnie oraz łagodząco; wzmacnia naczynia krwionośne oraz zapobiega ich pękaniu,
  • witamina E – jest niezwykle silnym antyoksydantem; ogranicza namnażanie się wolnych rodników oraz wzmacnia naturalną barierę ochronną naskórka,
  • alantoina – dzięki temu składnikowi możliwe jest złagodzenie uciążliwego rumienia; substancja ta sprawia również, że świąd i pieczenie cery stają się mniej dokuczliwe.

Naturalne sposoby na trądzik różowaty – dieta może pomóc

Naturalne sposoby na trądzik różowaty to również dieta. Należy przeanalizować swój sposób odżywiania się i ograniczyć lub wyeliminować z niego pewne produkty. Przede wszystkim należałoby zrezygnować z ostrych przypraw. Zaostrzają one rumień. Nie należy także przesadzać z przetworzoną żywnością. Dania typu fast food warto spożywać jedynie okazjonalnie. Na naszych talerzach powinna znajdować się duża ilość świeżych warzyw oraz owoców. Warto jadać borówki, maliny oraz jarmuż. Produkty te wzmacniają bowiem naczynia krwionośne i zapobiegają ich pękaniu. Dobrze jest także zadbać o picie odpowiednich ilości wody, która oczyści organizm.

acnerose_komp3

WYBIERZ ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW ACNEROSE
KUP TERAZ!

Naturalne sposoby na trądzik różowaty – postaw na zioła

Naturalne sposoby na trądzik różowaty obejmują także stosowanie ziół. Zioła mogą być stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Którym gatunkom w szczególności warto zaufać? Na pewno będą to: fiołek trójbarwny, rumianek lekarski, a także melisa, zwana cytrynowym zielem. Wszystkie wymienione zioła charakteryzują się działaniem przeciwzapalnym. Rumianek oraz melisa posiadają na dodatek właściwości uspokajające, co również jest przydatne w kontekście walki z trądzikiem różowatym.

Sprawdź najczęstsze przyczyny trądziku różowatego

Naturalne sposoby na trądzik różowaty – ogranicz stres

Wśród naturalnych sposobów na trądzik różowaty wymienić można również redukcję stresu. Należy pamiętać o tym, że objawy tej dermatozy mocno zaostrza napięcie emocjonalne. Warto byłoby więc nauczyć się zwalczać stres. Wspaniałym rozwiązaniem będzie chociażby medytacja, a także joga. W eliminacji stresu pomogą także spacery na świeżym powietrzu.

Naturalne sposoby na trądzik różowaty – zrezygnuj z używek

Naturalne sposoby na trądzik różowaty oznaczają także konieczność zmiany swoich nawyków. Mowa tu w dużej mierze o używkach. Niektóre używki sprawiają bowiem, że zaostrzają się objawy dermatozy. Najlepiej byłoby zrezygnować z picia dużych ilości alkoholu. Ograniczenie pici alkoholu znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo rozszerzania się naczyń krwionośnych oraz występowania rumienia. Walcząc z trądzikiem różowatym nie należy również pić dużych ilości kawy.

Naturalne sposoby na trądzik różowaty – postaw na suplementację

Naturalnym sposobem na trądzik różowaty może być również suplementacja. W walce z trądzikiem warto suplementować przede wszystkim witaminy z grupy B, na przykład witaminę B12. Pomóc może również witamina C, która wzmacnia naczynia krwionośne.

Suplementacja powinna obejmować również zażywanie niektórych składników mineralnych, takich jak cynk, magnez czy selen

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że naturalne sposoby na trądzik różowaty mają szansę pomóc w walce z tą dermatozą. Warto wypróbować zarówno kosmetyki, jak i dietę oraz zioła. Pomocna może okazać się również redukcja stresu. Nie należy zapominać także o ograniczeniu używek oraz o odpowiedniej suplementacji.


Bibliografia

1. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
2. Powell F.C., Clinical practice. Rosacea, 2005
3. Bakar O, Demircay Z, Gurbuz O: Therapeutic potential of azithromycin in rosacea, 2004
4. Forton F., Germaux M.A., Brasseur T., De Liever A., Laporte M., Mathys C. i inni, Demodicosis and rosacea:epidemiology and significance in daily dermatologic, 2005
5. Wilkin J.K., Rosacea. Pathophysiology and treatment, 1994

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *