Plastry na wągry - co warto wiedzieć?

Plastry na wągry to rozwiązanie, które cieszy się dość dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż nieestetyczne czarne kropki na nosie potrafią popsuć dzień niejednej kobiecie. Zanim jednak sięgniemy po plaster na wągry, poznajmy jego działanie. Wówczas będzie można ocenić to czy faktycznie go potrzebujemy.

Plastry na wągry – najważniejsze informacje

Plastry na wągry można zakupić niemal w każdej drogerii, zarówno tej internetowej jak i stacjonarnej. Nie należy zapominać o tym, że pomocne mogą okazać się również domowe plastry na wągry.

W kupnych plastrach na wągry znajdują się przede wszystkim takie składniki jak:

  • czarny węgiel aktywowany,
  • olejek z drzewa herbacianego,
  • kwas salicylowy,
  • wyciąg z zielonej herbaty.

Sprawdź jak najlepiej złagodzić trądzik pospolity

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że plastry na wągry mogą się różnić składem w zależności od ich producenta

Plastry na wągryJak należy stosować takie plastry? Wystarczy nakleić je na obszar skóry, z którym mamy problem. Po tym, jak upłynie czas wskazany na opakowaniu, plaster należy szybko oderwać ze skóry. Najczęściej plastry na wągry stosowane są na okolice nosa. Jeżeli mamy wągry na nosie, plastry naprawdę mogą nam pomóc. Substancje aktywne zawarte w plastrach odblokowują ujścia zatkanych porów, co w efekcie prowadzi do eliminacji wągrów. Nie musimy jednak korzystać wyłącznie z drogeryjnych plastrów na wągry.

W bardzo prosty sposób można przygotować domowe plastry, dzięki którym usuniemy wągry. Do ich przygotowania należy użyć łyżeczki żelatyny, pół tabletki węgla aktywowanego, a także dwóch łyżek wody

Wymienione składniki należy połączyć ze sobą w miseczce i odczekać parę minut. Potem, przy pomocy pędzla miksturę należy nałożyć na problematyczne obszary skóry. Po zaschnięciu, domowy plaster należy w delikatny sposób usunąć.

Sevolium na trądzik

ZAMÓW SEVOLIUM
NATURALNY KREM NA TRĄDZIK ZAMÓW!

Sprawdź jakie są przyczyny trądziku

Plastry na wągry – czy wystarczą?

Plastry na wągry mają oczywiście szansę pomóc, ale nie należy mieć zbyt wygórowanych oczekiwań. W przeciwnym razie możemy się zawieść. Pielęgnacja skóry powinna być kompleksowa i jak najlepiej przemyślana. Plastry na wągry najlepiej wykorzystywać doraźnie, na przykład przed wielkim wyjściem. Na dłuższą metę nie zapobiegną one jednak pojawianiu się charakterystycznych czarnych kropek w okolicy nosa. Warto zatroszczyć się o stosowanie dobrych jakościowo kosmetyków. Najlepszym wyborem będzie zakup całego ich zestawu. Warto zdecydować się na kosmetyki o naturalnych składach, w których znajdziemy oleje, wyciągi czy ekstrakty roślinne.

Jednym z kosmetyków, który na pewno powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce jest bez wątpienia krem. Należy aplikować go na starannie oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń cerę. Wówczas składniki aktywne w nich zawarte dość dobrze się wchłoną

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że plastry na nos na wągry to całkiem trafione rozwiązanie. Nie należy jednak oczekiwać od niego zbyt wiele. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że plastry na wągry nie nadają się do stosowania na dłuższą metę. Podstawą pielęgnacji skóry, zwłaszcza tej dotkniętej problemem niedoskonałości jest starannie przemyślana pielęgnacja.


Bibliografia

1. Nadeau M.V., The Acne Answer, 2016
2. Gollnick H., Schramm M., Topical drug treatment in acne. Dermatology, 1998
3. Rokowska-Waluch A., Gąska A., Pawlaczyk M., The course of acne vulgaris in patients opinion, 2009

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *