Opuchnięcia pod oczami to jedna z najpopularniejszych przypadłości, z którą mierzy się praktycznie każdy. Przyczyny powstawania worków pod oczami są różne. Często opuchlizna pod oczami pojawia się wraz z wiekiem. Niekiedy jednak może być sygnałem organizmu o np. rozwijającej się chorobie. Co więc może powodować obrzęki pod oczami? Jak je leczyć, i jaką funkcję odgrywa właściwa pielęgnacja? Odsyłamy do artykułu.
Worki pod oczami w pigułce | ||
Przyczyny | Leczenie | Substancje wspomagające niwelowanie obrzęki pod oczami |
Niezdrowy tryb życia (uboga dieta, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, nadużywanie soli, niewystarczające nawodnienie organizmu). | Ustalenie przyczyny pojawienia się opuchlizny poprzez wykonanie badań krwi i usg narządów. Następnie wdrożenie terapii. | Oleje – ze słodkich migdałów, ze śliwek, z ogórka. |
Choroby krążenia, nerek, tarczycy, zastoje limfatyczne. | Wspomaganie drenażu skóry odpowiednią pielęgnacją naturalną. | Ekstrakty roślinne – z arniki, zielonej herbaty, ruszczyka kolczastego, zielonej kawy. |
Przemęczenie, niewystarczająca ilość snu. | Domowe sposoby zmniejszania obrzęków – okłady z ogórka, herbaty, zmrożonej łyżeczki, kostek lodu. | Witamina C, B, A. |
Alergia. | Profesjonalne zabiegi – drenaż limfatyczny, mezoterapia igłowa. | Kofeina. |
Wiek, podłoże genetyczne. | Masło – Shea, Cupuacu. |
ZAMÓW GARISELL EYE
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA CIENIE POD OCZAMI! ZAMÓW!
Obrzęk pod oczami potocznie nazywany workami jest nie tylko problemem estetycznym, który może wynikać z wieku. Pojawienie się opuchlizny, może być efektem chorób ogólnoustrojowych lub wynikiem stanów fizjologicznych. Szczególnie powiększające się obrzęki powinny skłonić do wizyty u lekarza rodzinnego lub dermatologa. Często w diagnostyce obrzęków pod oczami niezbędne jest wykonanie podstawowych badań krwi – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog, w Clinica Cosmetologica.
Sprawdź jak należy używać kremu na worki pod oczami
Podpuchnięte pod oczami – jak powstają worki i o jest ich przyczyną?
Przyczyny pojawienia się opuchlizny pod oczami są różne i często zależą od wielu czynników. Najczęściej powstają na skutek przemęczenia organizmu lub prowadzenia niehigienicznego trybu życia. Pojawieniu się opuchlizny pod oczami sprzyja odwodnienie organizmu, palenie tytoniu, niewystarczające dotlenienie, niedostateczna długość i słaba jakość snu, nadmiar spożywanej soli, nadmiar alkoholu, uboga dieta (brak witaminy K, żelaza, elektrolitów).
Warto wspomnieć, że pojawienie się worków pod oczami wraz z cieniami w dużej mierze jest warunkowane genetycznie i dotyczy dziedziczenia w linii prostej
Opuchlizna pod oczami może być skutkiem lub objawem rozwijających się chorób. Podpuchnięcia okolic oczu i powiek często towarzyszą pacjentom borykającym się z chorobami tarczycy – niedoczynnością. Skóra w miejscu opuchlizny z czasem staje się przesuszona i zaczerwieniona. Worki pod oczami to również objaw zaburzeń krążenia, czy problemów z nerkami – ma to związek z zatrzymywaniem się wody w organizmie. Opuchlizna pod oczami towarzyszy również chorym na cukrzycę.
Worki pod oczami nie zawsze muszą oznaczać chorobę lub być efektem nieprawidłowego trybu życia. Często są jedną z oznak starzenia i skutkiem utraty jędrności skóry. Wraz z wiekiem, wewnętrzne struktury skóry tracą wsparcie kolagenu i elastyny, a więc odpowiednie napięcie.
Wśród przyczyn pojawienia się worków pod oczami wskazuje się również zastoje limfatyczne. To przypadłość polegająca na gromadzeniu się limfy w oczodołach, co objawia się opuchlizną. Worki pod oczami, szczególnie w okresie wiosenno-letnim mogą być objawem alergii. Zazwyczaj pojawiają się rano. Opuchliźnie może towarzyszyć świąd.
Worki pod oczami – leczenie
Leczenie worków pod oczami zależy od przyczyny problemu. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się jakości swojej diety i nawykom. Po wprowadzeniu do jadłospisu produktów pełnowartościowych, i wypijaniu 2 litrów wody dziennie, należy obserwować okolice oczu i zachodzące zmiany. Do dziennej rutyny warto wprowadzić ruch, który pomoże dotlenić skórę i organizm. Worki pod oczami, które powstają jako efekt przemęczenia lub alergii warto usuwać domowymi sposobami. Doskonale sprawdzą się napary ziołowe stosowane jako okłady. Ulgę przyniosą kompresy: z ogórka, ze schłodzonej łyżeczki, lub schłodzonej herbaty.
Jeśli worki pod oczami pojawiły się nagle, nie dają się usuwać domowymi sposobami, a dodatkowo bez zmian utrzymują się przez dłuższy czas, warto zdecydować się na konsultację z lekarzem. W ustaleniu diagnozy pomocne będą morfologia, panel tarczycowy, badanie moczu, lub USG narządów np. tarczycy, nerek.
Usługę usuwania worków pod oczami oferują również gabinety medycyny estetycznej. Do likwidacji opuchnięć stosuje się zabieg drenażu limfatycznego czy mezoterapię igłową. Zabiegi te mają na celu udrożnienie zastoju, pobudzenie mikrokrążenia i poprawienie elastyczności skóry. Należy jednak pamiętać, że przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej, należy wykluczyć szereg chorób przyczyniających się do powstawania worków. Zabieg nie będzie efektywny, jeśli nie wyeliminujemy bezpośredniej przyczyny opuchlizny pod oczami.
Sprawdź Krem pod oczy: oto nasz ranking!
Kremy na worki pod oczami a pielęgnacja Garisell Eye
Gdy zmagamy się z workami pod oczami z pomocą mogą przyjść odpowiednie kremy, przeznaczone do okolic oka. Pielęgnacja skóry pod oczami to podstawa wspierania jej struktur w powrocie do zdrowia. Co ważne, może być stosowana jednocześnie z prowadzoną terapią i ustalaniem diagnozy lekarskiej. W celu efektywnej pielęgnacji skóry pod oczami warto sięgnąć po produkt bezpieczny i gwarantujący aktywne działanie. Garisell Eye to naturalna kompozycja składników o wszechstronnym działaniu.
W składzie znajdziemy wyciągi i olejki roślinne, które wykazują silne działanie przeciwstarzeniowe, pielęgnacyjne i redukujące obrzęki:
- olej ze słodkich migdałów – jedna z najsilniej działających substancji, niwelująca opuchliznę pod oczami. Odżywia, nawilża, drenuje i pobudza, dodatkowo rozjaśniając cienie.
- skwalan – źródło antyoksydantów, wspierających elastyczność skóry. Wzmacnia, chroni przed wpływem czynników zewnętrznych i redukuje opuchnięcia.
- niacynamid – czyli witamina B3 o silnym działaniu rozjaśniającym, poprawiającym krążenie i gęstość skóry. Redukuje opuchliznę i cienie, przywracając skórze jednolitą strukturę i blask.
- kofeina – silnie działająca substancja drenująca, szybko i efektywnie redukuje opuchnięcia pod oczami. Odżywia, napina, łagodzi podrażnienia.
- ekstrakt z drożdży – bogate źródło witamin, soli mineralnych i aminokwasów. Stymuluje skórę do regeneracji, zwiększa jej jędrność, elastyczność i gęstość.
- ekstrakt z ruszczyka kolczastego – wspiera właściwe działanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu skutecznie niweluje nieestetyczne cienie. Redukuje stany zapalne, podrażnienia i obrzęki.
- ekstrakt z zielonej herbaty – poprawia mikrokrążenie, rozjaśnia, działa antyoksydacyjnie. Jest naturalnym filtrem UV, skutecznie opóźnia procesy starzenia skóry.
Garisell Eye to produkt całkowicie wolny od substancji i wszelkich dodatków chemicznych, typu PEG-i, emulgatory, silikony, syntetyczne substancje zapachowe i barwiące. Opuchnięcia pod oczami to kosmetyczne wyzwanie. Podejmując się go, chcieliśmy stworzyć produkt skutecznie redukujący worki pod oczami, dostarczający skórze solidną dawkę substancji czynnych, a jednocześnie delikatny dla wymagającej skóry pod oczami – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde.
Worki pod oczami, w moim przypadku pojawiły się jako efekt silnej alergii. Codziennie rano, budziłam się z opuchniętymi powiekami, do czasu, aż dermatolog poleciła mi krem Garisell Eye. Problem zniknął po kilku tygodniach stosowania – pisze Pani Agata z Łomży.
Garisell Eye to krem, który przywrócił mojej twarzy świeże, zdrowe i piękne spojrzenie. W wyniku choroby tarczycy worki pod oczami stały się bardzo widoczne. Pomimo stosowania kosmetyków korygujących, opuchnięcia nie wyglądały estetycznie, a twarz sprawiała wrażenie zapłakanej i niewyspanej. Garisell Eye pomógł mi w zmniejszeniu worków! – pisze pani Pola z Bydgoszczy.
ZAMÓW GARISELL EYE
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA CIENIE POD OCZAMI! ZAMÓW!
Bibliografia
- Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
- Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
- Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
- Żurowska K., Kwas hialuronowy‐natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
- Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006
- Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004