Plamy na plecach - jak się ich pozbyć?

Plamy na plecach często pojawiają się bez wyraźniejszej przyczyny, trzeba jednak pamiętać, że każda zmiana ma swoją przyczynę. Niestety zarówno duże przebarwienia, jak i niewielkie zmiany mogą mieć swoje podłoże w poważniejszych chorobach – dlatego należy zawsze przykładać do nich wagę i, w razie potrzeby, udać się do specjalisty. Czego objawem mogą być plamy i przebarwienia na plecach? Dlaczego nie należy ich bagatelizować?

Plamy na plecach – przyczyny – co może je wywoływać?

Plamy na plecach często niestety mogą wskazywać na poważniejsze problemy zdrowotne. Zmiany powinno się w każdej sytuacji skonsultować ze specjalistą i nawet jeśli sami postawimy diagnozę, warto ją dodatkowo potwierdzić.

przyczyna objawy
znamię Beckera, Znamię Beckera mimo, że pojawia się dopiero z wiekiem ma charakter wrodzony. Zazwyczaj zlokalizowane jest w okolicy pleców, ma nierówne krawędzie i jest koloru beżowego – czasami porastają je włosy. Znamię to nie wymaga leczenia, ani terapii, niemniej w niektórych przypadkach może świadczyć o schorzeniach genetycznych.
bielactwo, Czasami plamy na plecach są dużo jaśniejsze od karnacji i wtedy mówi się o bielactwie. Jest to choroba, która przyczynia się do braku melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry. Zmiany są dużo jaśniejsze niż reszta ciała, a eksponowane na słońce szybciej się opalają i może dochodzić do poparzeń słonecznych.
poparzenia słoneczne. Poparzenia słoneczne również charakteryzują się pojawianiem na plecach plam, które po jakimś czasie zaczynają się złuszczać. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie uszkadza skórę i może prowadzić do powstawania trwałych przebarwień.
Zestaw Pityver

ZAMÓW PITYVER
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY KUP TERAZ!

Plamy na plecach, jako objaw łupieżu pstrego?

Plamy na plecach jako objaw łupieżu pstrego

Plamy na plecach w wielu przypadkach mogą świadczyć o łupieżu pstrym. Po czym poznać tę chorobę i jakie są jej objawy?

Dla łupieżu pstrego charakterystyczne są:

  • ból, świąd i zaczerwienienie skóry,
  • zmiany o jasno zaznaczonych krawędziach,
  • łuszcząca się skóra,
  • beżowe przebarwienia,
  • zmiany zlokalizowane na plecach, klatce piersiowej, pachwinach, twarzy i karku,
  • niewielkie rozmiary przebarwień – zwykle do 4 mm.

Pojawienie się łupieżu pstrego wymaga szybkiej interwencji, ponieważ im szybciej zostanie podjęte działanie, tym większa jest szansa na wyleczenie choroby i zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie szkód, jakie wyrządziła. Lekarze zazwyczaj przepisują preparaty o działaniu miejscowym przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym, jednak pielęgnację zaleca się, dla jeszcze lepszych efektów, wzbogacić o kosmetyki.

Sprawdź czy warto wybrać domowe sposoby na łupież pstry

Wybierając kosmetyki dobrze jest zwrócić uwagę na skład – im więcej naturalnych składników aktywnych, tym preparat będzie skuteczniejszy.

Milena Nalbandian - kosmetologJeśli chodzi o łupież pstry moim pacjentom zalecam uzupełnienie codziennej pielęgnacji o naturalne kosmetyki o dobrym składzie. Najlepsze kosmetyki na łupież pstry to te, o działaniu nawilżającym, przeciwzapalnym oraz łagodzącym i głęboko odżywiającymmówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Plamy na plecach – podsumowanie

Plamy na plecach bardzo rzadko nie wskazują na nic poważniejszego – zwykle informują one, że w organizmie coś jest nie tak. Zmiany mogą przybierać różne formy i świadczyć o różnych schorzeniach. Bardzo często plamy są objawem łupieżu pstrego – mają wtedy beżowy kolor i nierówne krawędzie. Aby wspomóc skórę i uchronić ją przed uszkodzeniami warto w tym czasie pielęgnację uzupełnić o kosmetyki – ważne by zwrócić uwagę na skład, dzięki naturalnym składnikom można uchronić się przed alergią i dodatkowymi podrażnieniami.

Zestaw Pityver

ZAMÓW PITYVER
DERMOKOSMETYKI NA ŁUPIEŻ PSTRY KUP TERAZ!

FAQ

1. Co najlepiej użyć na plamy na plecach wywołane przez łupież pstry?

Na przebarwienia po łupieżu pstrym najlepiej sprawdzą się kosmetyki o naturalnym składzie.

2. Jak wybrać kosmetyki na plamy na plecach po łupieżu pstrym?

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na skład – im więcej naturalnych składników, tym lepszy produkt – a po drugie należy szukać preparatów o działaniu nawilżającym, regenerującym i łagodzącym.

3. Jak pozbyć się plam na plecach od łupieżu pstrego?

Oprócz leków na łupież pstry efekty choroby pomogą załagodzić naturalne kosmetyki o bogatym składzie.


Bibliografia

1. Thoma W., Krämer H.J., Mayser P., Pityriasis versicolor alba, 2004
2. Dworecka- Kaszak B., Grzyby z rodzaju Malassezia – co wiemy na ich temat? 2008
3. Simmons R.B., Gueho E., A new species of Malassezia. 1990
4. Choczaj-Kukuła A., Kwaśniewska J., Aktualne możliwości stosowania leków przeciwgrzybiczych w niektórych chorobach skóry, 2004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *