Domowe sposoby na łupież pstry mogą złagodzić objawy, które wywołuje ta nieprzyjemna dolegliwość. Skóra objęta łupieżem pstrym swędzi, piecze oraz pojawiają się na niej przebarwienia i odbarwienia. Choroba wywołana jest przez grzyby drożdżopodobne z rodzaju Malassezia. Zmiany skórne mogą występować na klatce piersiowej, szyi, ramionach, plecach i skórze głowy. Sięgnięcie po domowe sposoby na łupież pstry może okazać się zbawienne i uchronić przed zaostrzeniem objawów. Które ze sposobów warto zastosować?
Dermokosmetyki na łupież pstry Pityver – skład i działanie | ||
---|---|---|
Składniki aktywne | Działanie | |
Szampon na łupież pstry | Naturalna witamina E, glinka biała Montmorillonite, siarczek selenu |
Działa na przyczynę łupieżu pstrego – likwiduje grzyby, które wywołują łupież pstry. |
Emulsja do ciała | Olej kokosowy, olej z czarnej porzeczki, pirokton olaminy, pantenol, alantoina, olejek z paczuli, olejek lawendowy. | Regeneruje i koi skórę, odbudowuje zniszczony naskórek, wykazuje aktywność przeciwgrzybiczą i antybakteryjną. |
Płyn do skóry głowy | Glukonian cynku, glukonian miedzi, naturalna sól Epsom, ekstrakt z chmielu, ekstrakt z pestek grejpfruta, mleczan sodu. | Hamuje rozwój grzybów i bakterii, pobudza odnowę komórkową. Uśmierza nieprzyjemne objawy. |
ZAMÓW PITYVER
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁUPIEŻ PSTRY KUP TERAZ!
Łupież pstry – domowe sposoby jako skuteczna kuracja
Domowe sposoby na łupież pstry pozwalają szybciej osiągnąć pozytywne efekty leczenia, zwłaszcza jeśli korzystamy z nich systematycznie. Takim podstawowym krokiem jest stosowanie skutecznych dermokosmetyków, specjalnie dostosowanych do potrzeb skóry z łupieżem pstrym.
Domowe metody leczenia tego schorzenia są bezpieczne, ponieważ są w 100% naturalne. A naturalne rozwiązania przynoszą lepsze efekty, niż stosowanie środków farmakologicznych, ponieważ w przeciwieństwie do wielu leków na łupież pstry nie niosą ze sobą skutków ubocznych.
Domowe sposoby na łupież pstry mogą nam umożliwić pozbycie się tej dolegliwości, bez uciekania się do leków sterydowych. Mamy na przykład dostęp do gotowych dermokosmetyków na łupież pstry. Przed zdecydowaniem się zakup któregokolwiek z nich, radzę dokładnie przeanalizować ich skład. Wiele dermokosmetyków dedykowanych schorzeniom dermatologicznym zawiera substancje, które mogą podrażnić skórę i w rezultacie pogorszyć jej stan. Są to np. parabeny, oleje mineralne, silikony. Proponuję wybierać dermokosmetyki o prostych składach, w których przeważają substancje aktywne, jak np. produkty z serii Pityver – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Łupież pstry – leczenie domowe oliwą z oliwek
Jednym z naturalnych domowych sposobów na łupież pstry jest stosowanie kompresów z oliwą z oliwek. W tym celu należy codziennie wcierać w chorobowo zmienioną skórę oliwę z oliwek.
Produkt ten zawiera wysokie stężenie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wpływają na prawidłowe nawilżenie skóry i przyśpieszają jej gojenie. Posiada także w swoim składzie przeciwutleniacze, chroniące skórę przed działaniem wolnych rodników. Oprócz tego oliwa z oliwek wzmacnia włosy i likwiduje przebarwienia skórne.
Zielona glinka na złagodzenie łupieżu pstrego
Zielona glinka to naturalny produkt, który z powodzeniem wspomaga leczenie dolegliwości skórnych. Domowe sposoby na łupież pstry z zastosowaniem zielonej glinki oczyszczają skórę oraz działają antybakteryjnie i antygrzybiczo. Poza tym zielona glinka nawilża skórę, zapobiega jej łuszczeniu się oraz wyrównuje koloryt. Glinkę można nakładać zarówno na skórę na ciele objętą schorzeniem, jak i skórę głowy.
Domowe sposoby na łupież pstry – sok z cytryny
Domowe sposoby na łupież pstry z użyciem soku z cytryny są znane od dawna. Cytryna zawiera m.in. witaminę C, która jest silnym przeciwutleniaczem. Sok z cytryny działa przeciwgrzybiczo, lekko złuszczająco i przeciwłojotokowo. Stymuluje również regenerację i rozjaśnia przebarwienia. Dzięki tym właściwościom pozwala skórze odzyskać zdrowy wygląd.
Sok z cytryny nakładamy bezpośrednio na zmienione miejsca, a następnie delikatnie wmasowujemy go w skórę. Wadą tego sposobu jest to, że nie należy go stosować codziennie, ponieważ sok z cytryny może podrażnić skórę.
Domowe sposoby na łupież pstry – dermokosmetyki
Podstawą domowej walki z łupieżem pstrym jest codzienne stosowanie dermokosmetyków. Najlepsze są oczywiście te, które bazują na składnikach pochodzenia naturalnego.
Jakie składniki aktywne będą receptą na pokonanie łupieżu pstrego?
- Pirokton olaminy – likwiduje grzyby, bakterie i łagodzi objawy świądu, pieczenia oraz zaczerwienienia skóry. Cynk jest niezbędny do regeneracji skóry oraz chroni skórę przed przesuszeniem i łuszczeniem.
- Pantenol – przyspiesza gojenie i regenerację tkanek skórnych. Odpowiada za prawidłowe nawilżenie, zwiększa jędrność skóry oraz przyspiesza odbudowę naskórka zniszczonego łupieżem pstrym.
- Olejek z paczuli – działa przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie i przeciwwirusowo. Łagodzi podrażnienia skórne i wspiera jej procesy naprawcze. Chroni przed nawrotem łupieżu pstrego.
- Siarczek selenu – likwiduje grzyby i bakterie skórne, dzięki czemu przyspiesza leczenie łupieżu pstrego. Wpływa na szybszą regenerację naskórka oraz zwiększa jędrność skóry.
- Naturalna sól Epsom – wspomaga odbudowę naskórka, usuwa zanieczyszczenia oraz wygładza skórę. Poza tym zwalcza grzyby wywołujące łupież pstry.
Domowe sposoby na łupież pstry są jak najbardziej okej, ale moim zdaniem zabierają zbyt dużo czasu i ja wolałam zainwestować w dermokosmyki.
nie wiem czy jest w ogóle sens tracić czas na domowe sposoby na łupież pstry jak mamy dostęp do kosmetyków, które zaiwerają wszystkie potrzebne składniki, aby go pokonać
z tego co kojarzę to domowe sposoby na łupież pstry nie są zbyt efektywne. Kolega miał z nim kiedyś problem i leczył to antybiotykami i jakimiś kosmetykami znalezionymi w internecie, z których pozwolił mu korzystać specjalista
Na szczęście dla mnie ten grzyb to już przeszłość. Przyznam wam rację. Próbowałem wykorzystać domowe sposoby na łupież pstry, aleefekty były słabe albo wcale. Najlepszą opcją to jest skontaktowanie się z lekarzem i wraz z jego przepisanymi lekami korzystanie również z właśnie takich wspomagających dermokosmetyków. Jak to nam nie pomoże to wtedy mamy problem 😀
Jeśli chodzi o domowe sposoby na łupież pstry to sok z cytryny jest chyba najgorszą opcją, ponieważ łupież to zakażenie gżybem drożdzoodpornym i cytryna niewiele tu zdziała