Olej kokosowy na rozstępy - jak działa?

Olej kokosowy na rozstępy to specyfik, który stosuje wiele kobiet. Po pierwsze ze względu na jego dużą dostępność, a po drugie- skuteczność. Można go również używać profilaktycznie, jeśli obawiamy się pojawienia rozstępów lub jeśli chcemy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Jego skuteczność spowodowana jest dużą zawartością kwasów tłuszczowych, które przyspieszają regenerację uszkodzonych komórek skóry. Jak stosować olej kokosowy na rozstępy w ciąży? Czy można go łączyć z innymi składnikami pielęgnującymi?

Olej kokosowy na rozstępy – jak działa?

Olej kokosowy na rozstępy jest skuteczny, ponieważ zawiera wiele cennych składników, które poprawiają kondycję skóry. Wbrew pozorom jego zastosowanie można znacznie rozszerzyć poza kuchnię, czego najlepszym przykładem jest pielęgnacja skóry. Olej kokosowy jest bogatym źródłem witamin K i E, które wykazują właściwości zmiękczające i nawilżające, a witamina E również przeciwzapalne. Ponadto dostarcza skórze żelazo, które stymuluje skórę dodatkowo do tworzenia nowych, zdrowych komórek. Oprócz tego olej kokosowy świetnie nawilża i natłuszcza skórę, dzięki czemu wzmacnia jej barierę ochronną. Ponadto zawiera antyoksydanty, które rozjaśniają widoczne rozstępy.

Olej kokosowy na rozstępy – w jaki sposób go używać?

Olej kokosowy na rozstępy można stosować na kilka sposobów.

Oto przykładowe przepisy na domowe kosmetyki:

  • samodzielnie jako alternatywę dla kosmetyków nawilżających. Można niewielką jego ilość nakładać na skórę bezpośrednio po kąpieli i wmasowywać, aż do momentu wchłonięcia,
  • jako składnik peelingu. Olej kokosowy można połączyć z fusami kawy lub cukrem, a następnie nakładać na skórę w celu jej złuszczenia. Fusy z kawy lub cukier mają w tym zestawie działanie peelingujące, natomiast olej kokosowy nawilżające,
  • jako składnik maseczki. Łyżkę oleju można połączyć z łyżeczką miodu, soku z cytryny i kurkumą. Rozprowadzić na skórze i pozostawić na kilkanaście minut, po czym rozsmarować i zmyć ciepłą wodą.

Olej kokosowy na rozstępy – jak często można go używać?

Olej kokosowy na rozstępy

Olej kokosowy na rozstępy można używać codziennie w ramach pielęgnacji. Nie ma przeciwwskazań do jego stosowania, w związku z tym można nakładać jego dowolną ilość, aż do momentu zauważenia poprawy kondycji skóry i zniwelowania rozstępów.

Sprawdź inne domowe sposoby na rozstępy!

Olej kokosowy na rozstępy – jakie daje efekty?

Olej kokosowy na rozstępy wspomaga regenerację skóry, ale przede wszystkim działa nawilżająco i natłuszczająco.

Aby osiągnąć z jego pomocą jak najlepsze rezultaty, warto stosować go z innymi składnikami aktywnymi, które mają działanie zwalczające rozstępy. Można go również stosować profilaktycznie lub w ramach codziennej pielęgnacji skóry

Podsumowując, olej kokosowy wykazuje świetne działanie pielęgnujące, ale jego samodzielne stosowanie w celu niwelowania rozstępów może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Aby wpłynąć na usunięcie tych nieestetycznych zmian, warto wprowadzić kompleksowe działania. Przede wszystkim regularną aktywność fizyczną, zdrową, pełnowartościową dietę, a także pielęgnację kremem na rozstępy, który bazuje na naturalnych składnikach aktywnych.


Bibliografia

1. Kenneth D., Burman M.D., Lynn McKinley-Grant M.D.: Dermatologic aspects of thyroid disease. Clin Dermatol 2006
2. Parish N.M., Cooke A.: Mechanisms of autoimmune thyroid disease. Drug Discov Today 2004
3. Shibli-Rahhal A., Beek M., Schlechte J.A.: Cushing’s syndrome. Clin Dermatol 2006

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *