Zioła na ból głowy – czy warto?

Zioła na ból głowy to doskonały sposób na pozbycie się nawracających dolegliwości. Należy jednak wiedzieć jakie gatunki roślin są w stanie pozytywnie wpłynąć na nasz organizm i umitygować przykre objawy. Które zioła na ból głowy wybrać i na co zwrócić uwagę? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Zioła na ból głowy i migrenę – ranking najlepszych mieszanek

Jeśli ogarnia Cię niepewność i nie wiesz po jakie zioła na ból głowy i migrenę sięgnąć, z chęcią pomożemy Ci wybrać. Spójrz zatem poniżej.

spis treści

Ranking TOP 5 ziół na ból głowy i migrenę

Ocena: 10/10

Lorem Vit – Lekka Głowa

Miejsce 1

LoremVit lekka głowa Dzięki zastosowaniu w Lorem Vit Lekka Głowa takiej kompozycji ziołowej możemy skutecznie wyciszyć migrenę, a także bóle głowy napięciowe, ciągłe czy pulsujące. Te polecane zioła na ból głowy zawierają w składzie: liść mięty pieprzowej, kwiat lawendy wąskolistnej, owoc czarnego bzu, korzeń kozłka lekarskiego. Poszczególne składniki wydzielają fitosterole, co sprawia, że usprawnia się krążenie w naczyniach mózgowych, a co za tym idzie, rozładowuje się napięcie, a organizm uspokaja. W ten sposób nie dochodzi też do migreny. Mieszanka w składzie zawiera wszystko to, czego trzeba, by ból ustąpił. Do odmierzania porcji należy stosować miarkę (dołączoną do opakowania). 1 miarkę mieszanki (czyli 2 g – tj. łyżeczka od herbaty) zalać szklanką wrzącej wody. Zaparzać 10-15 minut pod przykryciem. Spożywać 2 razy dziennie.

Zalety:

  • skuteczne składniki, które potrafią zniwelować bóle głowy różnego pochodzenia, w tym także te migrenowe, ponadto zioła uspokoją i wyciszają
  • duże, dające się rozpoznać kawałki suszu, co świadczy o bardzo dobrej jakości produktu
  • dodatkowo, zioła łagodzą bolesne miesiączkowanie, przebieg infekcji, jak również pozytywnie wpływają na układ pokarmowy oraz skórę obecne witaminy A i C, chronią przed szkodliwym skutkiem promieniowania UV oraz procesami starzenia
  • zioła na migrenę zawarte w mieszance ułatwiają zasypianie i poprawiają kondycję snu
  • przystępna cena w stosunku do opakowania
  • delikatny, przyjemny smak
  • doypack z wielokrotnym zamknięciem strunowym ZIP – mieszanka ma wygodne zapięcie, więc zioła się nie wysypią i nie stracą zapachu ani świeżości
  • w środku znajduje się miarka

Ocena: 8/10

Organis Usena – Spokojna Głowa

Miejsce 2

Usena - Spokojna głowa Na drugim miejscu mamy dobre zioła na ból głowy, mieszanka zawiera: miłorząb japoński, złocień maruna, miętę pieprzową, liść melisy lekarskiej, kozłek lekarski, owoc głogu dwuszyjowego, oraz rozmaryn. Poszczególne składniki z kompozycji pomagają niwelować przykre dolegliwości migrenowe, dodatkowo pomagają organizmowi utrzymać sprawność przepływu krwi, elastyczność naczyń krwionośnych, jak również prawidłowe ciśnienie krwi. 2 łyżeczki ziół należy zalać szklanką gorącej wody i zaparzać pod przykryciem 15 minut. Pić 2 razy dziennie 30 minut przed lub 2 godziny po posiłku. Mieszankę ziołową należy pić przez 3-4 tygodnie, po czym należy zrobić przerwę.

Zalety:

  • poprzez picie tych ziół można skutecznie pozbyć się migrenowych bóli głowy
  • zioła zawarte w mieszance pomagają się uspokoić, zrelaksować, łagodzą też skutki stresu oksydacyjnego, wspomagają pamięć i koncentrację oraz całe ciało
  • mieszanka ma wygodne zapięcie, więc zioła się nie wysypią i nie stracą zapachu ani świeżości
  • przystępna cena

Ocena: 7/10

Zielarnia Warmińska – herbatka ziołowa polecana na czas migreny

Miejsce 3

Zielarnia Warmińska – herbatka ziołowa polecana na czas migreny Zielarnia Warmińska – Polecana na czas migreny – bogata mieszanka ziół takich jak: kwiat lawendy, pierwiosnka, szyszki chmielu, kłącze kuklika, korzeń kozłka lekarskiego, ziele bukwicy, dziurawca zwyczajnego, fiołka trójbarwnego i inne. Zioła zawarte w mieszance wspierają pracę układu nerwowego, działają przeciwzapalnie, wpływają na poprawę krążenia, pomagają się zrelaksować i odprężyć, poprawiają też jakość snu.

1 łyżkę mieszanki zalać 1 szklanką wrzątku, parzyć około 30 minut. Pić 3 razy dziennie 20 minut przed każdym posiłkiem.

Zalety:

  • wiele cennych składników, które są w stanie zniwelować bóle migrenowe, a także pozytywnie wpływają na cały organizm
  • mieszanka ma wygodne zapięcie, więc zioła się nie wysypią i nie stracą zapachu ani świeżości
  • duże, dające się rozpoznać kawałki suszu, co świadczy o bardzo dobrej jakości produktu
  • przystępna cena w stosunku do opakowania

Ocena: 6/10

Zioła Ojca G. Sroki – Ból Głowy, Migrena

Miejsce 4

Zioła Ojca G. Sroki – Ból Głowy, Migrena Mieszanka zawierająca cenne składnika, takie jak: liść melisy, kwiat pierwiosnka, ziele dziurawca, kozłek – korzeń, kwiat lawendy, szyszki chmielu. Poszczególne zioła z mieszanki pomagają się uspokoić, rozluźnić, wspierając ośrodkowy układ nerwowy, zmniejszają napięcie mięśni gładkich. Wszystkie powyższe składniki mieszanki zmieszać razem. Wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 20 minut. Przecedzić, nieco podgrzać, pić rano i wieczorem.

Zalety:

  • zioła z mieszanki pomagają umitygować przykre dolegliwości migrenowe, takiej jak ból, nadpobudliwość, nerwowość
  • zioła pozwalają się uspokoić
  • mieszanka dodatkowo pozytywnie oddziałuje na układ pokarmowy i działa przeciwskurczowo
  • duże, dające się rozpoznać kawałki suszu, co świadczy o bardzo dobrej jakości produktu
  • duże, wygodne i szczelne opakowanie

Ocena: 5/10

Zioła Klimuszko – Bóle Głowy

Miejsce 5

Zioła Klimuszko – Ból Głowy Zioła Klimuszko – Bóle Głowy to skuteczne zioła do walki z problemem, w tym np.: kozłek lekarski – korzeń, dziurawiec, ziele bukwicy, przetacznika leśnego, kłącze tataraku, czy lawenda. Jest to ciekawy skład, który pomoże w zwalczaniu przykrych objawów migreny. Wszystkie składniki zmieszać razem i wziąć kopiastą łyżkę stołową tej mieszanki, zalać szklanką wrzątku i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia. Wszystkie powyższe składniki mieszanki zmieszać razem. Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową odpowiedniej mieszanki ziołowej, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na 3 godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać. Tak przygotowany napar należy pić 3 razy dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem.

Zalety:

  • pijąc systematycznie napary z tych ziół można skutecznie pozbyć się bólów głowy
  • zioła z mieszanki pomagają się wyciszyć i uspokoić

Opinie o mieszance ziołowej Lorem Vit – Lekka Głowa z miejsca 1 naszego rankingu:

OpiniaWybrałam na próbę kompozycję ziołową z firmy Lorem Vit. Napary piłam systematycznie. Jestem zdziwiona, bo dawno już nie czułam bólu głowy, co bardzo mnie cieszymówi pani Lucyna z Poznania

OpiniaJestem zadowolona z oddziaływania mieszanki Lorem Vit na mój organizm, ponieważ pozbyłam się uciążliwych bóli głowy, które były nieznośnemówi pani Kinga z Białegostoku

verdelab-ikonaOdpowiednio dobrane zioła warto pić regularnie w formie mieszanki, jako napar. Są producenci, którzy oferują już gotowe mieszanki ziołowe na ból głowy. Należy jednak mieć czujność i zwracać uwagę na zawartość opakowania. Dobrze, aby gotowa, kupiona przez nas kompozycja, zawierała duże, dające się rozpoznać składniki, niezależnie od tego czy to są owoce, zioła, pąki, korzenie czy liście suszu. Duże kawałki świadczą o wiarygodności producenta. Wtedy możemy być pewni, że piejemy najlepsze zioła na ból głowymówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Zioła na ból głowy – poradnik zakupowy

Dlaczego watro pić zioła na ból głowy?

Czasami głowa boli ze względu na stres i natłok różnych bodźców, dlatego warto pić zioła, by pomóc nieco organizmowi. Niekiedy ból głowy można zlikwidować bez konieczności stosowania środków przeciwbólowych.

Czy zioła na ból głowy działają?

Tak, są zioła, które pozwalają zmniejszyć objawy napięcia nerwowego, które mogą spowodować ból głowy. A także uregulować krążenie w naczyniach mózgowych, zapobiegając napadom silnych migren.

Najlepsze zioła na ból głowy – które to?

Dużo osób zastanawia się nad tym, jakie są najlepsze zioła na ból głowy wybrać. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że takie rośliny są skuteczne, jeśli sięgniemy po odpowiednie gatunki.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na następujące z nich:

Gatunek ziela:
Właściwości:
Liść mięty pieprzowej Przez zawartość olejku eterycznego łagodzi bóle migrenowej, zmniejsza napięcie, wycisza i uspokajaj. Liście mięty pieprzowej mają również korzystne działanie łagodzące nerwobóle.
Owoc czarnego bzu Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Wspomaga usuwanie z organizmu szkodliwych toksyn. Pomaga rozładować napięcie nerwowe.
Kwiat lawendy wąskolistnej Działa uspokajająco, dodatkowo skutecznie koi napięciowe i migrenowe bóle głowy, które objawiają się nieprzyjemnym pulsowaniem. Pomaga przy bezsenności, pomaga się rozluźnić. Ponadto roślina ta niweluje bóle miesiączkowe.
Korzeń kozłka lekarskiego Łagodzi napięcia nerwowe, nerwobóle i ból głowy o różnym podłożu. Napar z rośliny ma również działanie kojące w przypadku bóli miesiączkowych. Korzeń kozłka lekarskiego stosowany jest jako skuteczny, naturalny środek na bezsenność, ponieważ działa rozkurczowo, wyciszająco, ułatwia zasypianie i wprowadza w stan relaksu.
Ziele złocienia maruny Działa w przypadku fitoterapii migrenowych bólów głowy. Dzięki zawartości partenolidu przyczyniają się do hamowania agregacji płytek krwi i uwalniania serotoniny. Zatem skutecznie pomaga zmniejszyć ból głowy zarówno ten migrenowy, jak i napięciowy.
LoremVit lekka głowa

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA MIGRENĘKUP TERAZ

Dlaczego warto stosować mieszanki?

Mieszanki mają to do siebie, że są odpowiednio ukierunkowane na złagodzenie migreny i innych towarzyszącym jej objawom. Odpowiednio dobrane kompozycje ziół, mogą wpływać na siebie i wzmacniać swe działanie, a co za tym idzie pomóc poradzić sobie z tą dolegliwością.

Podsumowując, jeśli chcemy wybrać odpowiednią mieszankę ziół na ból głowy dla siebie, warto zwraca szczególną uwagę na zawartość opakowania. Dobrze, aby zioła były duże, a nie zmielone na proszek. Wtedy z łatwością można je rozpoznać. To świadczy o dobrej jej jakości. Dzięki temu jesteśmy też świadomi, co pijemy. Należy także pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na to, jak należy stosować daną kompozycję, o czym zawsze informuje producent.

FAQ

1. Jakie zioła na ból głowy są najlepsze?

Na pewno takie, które są odpowiednio skomponowane po to, by niwelować właśnie tę przypadłość i były łatwe w przygotowaniu. Dobrze by było, gdyby miały odpowiednie zapięcie i nie wymagała przesypywania. Warto zwrócić uwagę na sposób zaparzania, ponieważ niektóre mieszanki wymagają gotowania lub trzymania pod przykryciem nieco dłużej. Dobrym wyborem będzie np. mieszanka Lorem Vit Lekka Głowa.

2. Czy są jakieś przeciwwskazania, by stosować zioła na migrenę?

Przeciwwskazaniem do stosowania ziół na migrenę jest zbyt młody wiek, ciąża lub alergia na któryś składnik mieszanki.

3. Co robić, jeśli mieszanki ziołowe na migrenę nie pomagają?

Przyczyny bólu głowy są różne, jeśli naturalne środki zawodzą, zawsze warto udać się do lekarza specjalisty, który wykona odpowiednie badania i ustali przyczynę powstawania bólu.


Bibliografia:

1. Sarwa A.: Wielki leksykon roślin leczniczych. Wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 2005
2. Brown R., Gerbarg P., Ramazanov Z: Rhodiola rosea: A phytomedicinal overview [w:] Herbal. Gram. 2002; 56: 40–52
3. Borkowski B.: Żeń-szeń syberyjski [w:] Wiadomości Zielarskie 1995; 37: 07-08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *