Ranking ziół na menopauzę

Zioła na menopauzę to naturalny sposób, aby złagodzić dotkliwe, fizyczne objawy zmian jakie zachodzą u pań dojrzałych. Zioła łagodzące objawy menopauzy delikatnie modyfikują hormony, co pozytywnie wpływa na psychikę i fizjologię. Kobiety sięgały po nie od stuleci, bo są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Dziś stanowią alternatywę dla kuracji hormonalnych, dlatego warto wiedzieć, po które ziela należy sięgnąć, gdy przechodzimy klimakterium.

Jakie zioła na menopauzę, gdy dokucza?

Zioła na menopauzę, będą skuteczne, gdy pośród ich właściwości będą te, modyfikujące hormony oraz regulujące ciśnienie i działające korzystnie na układ nerwowy.

Do roślin łagodzących objawy menopauzy zaliczamy:

  • Ziele serdecznika pospolitego – działa korzystnie na nerwy: uspokajająco oraz przeciwlękowo, usuwa niepokój towarzyszący menopauzie, a także ataki płaczliwości. Pomocny przy kłopotach z zasypianiem. Zapobiega kołataniom serca.
  • Ziele męczennicy cielistej – to adaptogen ułatwiający funkcjonowanie w sytuacjach stresowych. Ma właściwości przeciwlękowe i uspokajające. Pomaga w stanach depresyjnych oraz zapobiega wahaniom i obniżeniu nastroju.
  • Kwiat koniczyny czerwonej – zawiera izoflawony działaniem przypominające estrogeny. Wyrównuje ich poziom, co łagodzi skutki menopauzy. Znosi uderzenia gorąca i nocne poty. Zatrzymuje wypadanie włosów, spowodowane przewagą androgenów. Utrzymuje jędrność cery i właściwą gęstość kości. Także działa uspokajająco.
  • Kwiatostan głogu – obniża ciśnienie tętnicze krwi, co jest istotne w profilaktyce miażdżycy i chorób serca. Zapobiega kołataniom serca oraz atakom duszności. Usuwa bóle migrenowe. Korzystnie wpływa na układ pokarmowy, obniżając także poziom złego cholesterolu i trójglicerydów.

spis treści

Ranking ziołowych mieszanek na menopauzę

Ocena: 10/10

Lorem Vit – Menopauza

Miejsce 1

Loremvit Menopauza Mieszanka Lorem Vit Menopauza zawiera wszystkie polecane wyżej składniki. Doceniono ją ponadto za grubo poszatkowany susz z dużymi kawałkami roślin, dzięki czemu napar zyskuje dobry smak i odpowiednie nasycenie związkami aktywnie działającymi. Lorem Vit delikatnie modyfikuje gospodarkę hormonalną, przywraca jej równowagę. Zapobiega huśtawkom nastroju, usuwa rozdrażnienie, lęki i niepokój. Ułatwia zasypianie i przywraca zdrowy sen. Zioła od Lorem Vit są także skuteczne przy palpitacjach serca, uderzeniach gorąca i migrenach. Dodatkowo dbają o zachowanie kości, skóry i włosów w dobrej kondycji.

OpiniaMama ciężko przechodziła menopauzę i ja u siebie też widzę, że się zaczyna i jest podobnie. Postanowiłam nie dopuścić do eskalacji objawów i od miesiąca regularnie piję zioła od Lorem Vit. Pomagają. Ustały migreny i z powrotem przesypiam całą nocpisze pani Jolanta z Kalisza

OpiniaŚmiało polecam paniom w klimakterium mieszankę ziół od Lorem Vit na menopauzę. Dzięki nim ustały nieprzyjemne objawy, takie jak płaczliwość, duszności i poty. Wydaje mi się też nie bez powodu, że mam mocniejsze włosy i lepszą skórępisze pani Tatiana z Ciechanowa

Ocena: 9.5/10

Kredens Ziołowy MenoHerbs

 

Miejsce 2

Kredens ziołowy Menoherbs Kredens Ziołowy MenoHerbs to kompozycja ziół na bazie czerwonej kończyny, która działa silnie proestrogennie. Dodatek melisy przywraca balans nerwom, zapobiegając rozdrażnieniu i płaczliwości. Detoksykująca i ściągająca szałwia zapobiega nadmiernym, nocnym potom i uderzeniom gorąca. Z kolei działająca przeciwzapalnie borówka busznica chroni przed infekcjami narządów układu płciowego.

Ocena: 8/10

IZEN Jasmina Menopauza

Miejsce 3

Organis Jasmina Menopauza Receptura IZEN Jasmina skomponowana z sześciu ziół uwzględniająca rośliny rekomendowane wyżej, silnie skoncentrowana na łagodzeniu objawów menopauzy ze strony układu nerwowego. Melisa, chmiel, dziurawiec oraz kozłek lekarski działają uspokajająco i przeciwlękowo, wspierają w płaczliwości i bezsenności. Dodatek rozkurczowej mięty zapobiega dolegliwością ze strony podbrzusza.

Ocena: 7/10

Mieszanka na klimakterium o. Sroki

Miejsce 4

Mieszanka na klimakterium o. Sroki Bogate zestawienie ziół na dolegliwości wywołane menopauzą. Zawiera usprawniające prace serca, zapobiegające kołataniom ziele serdecznika. Zmniejsza nadpobudliwość i płaczliwość, a dodatek melisy i chmielu przywracają regularny i głęboki sen.

Ocena: 6/10

Z Łąki – Napar na urodę

Miejsce 5

Z łąki na urodę Ziołowy susz Z Łąki – Napar na urodę do sporządzania naparów koncentrujący się na poprawie stanu skóry, włosów i paznokci, które na skutek zmian hormonalnych cierpią w okresie menopauzy. Działa silnie oczyszczająco i wzmacniająco dzięki owocom dzikiej róży i skrzypu, które są bogate w usuwającą zgubny wpływ wolnych rodników witaminę C oraz regenerujący krzem. W składzie także proestrogenna czerwona koniczyna.

Ocena: 5/10

Herbarium św. Franciszka – Dla Kobiet

Miejsce 6

Herbarium św franciszka dla kobiet Ziołowa receptura Herbarium DLA KOBIET polecana na menopauzę oraz nieregularne miesiączki. Z dziurawcem, owsem i nagietkiem, które przywracają prawidłową mikrobiotę pochwy, co pomaga zachować zdrowie intymne. Działają także wspierająco na układu moczowy. Koper włoski reguluje poziom hormonów, przywracając balans ubywającym estrogenom.

Czy dobre zioła na menopauzę działają?

Na to pytanie należy jednoznacznie odpowiedzieć twierdząco. Ziołolecznictwem zajmowały się głównie kobiety, dlatego najczęściej szukały ziół na swoje dolegliwości. Działanie ziół na menopauzę potwierdzają więc lata praktyki, ale nie tylko – także najnowsze badania naukowe potwierdzają skuteczność ziół, dlatego dział suplementów diety obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Zioła na menopauzę to metoda naturalna i delikatna, dlatego należy po nią sięgnąć w pierwszej kolejności. Jeśli mimo to objawy menopauzy będą uciążliwe, warto zwrócić się z problemem do specjalisty, który dobierze leki.

Najlepsze zioła na menopauzę – skrót prezentowanych informacji

W rankingu na polecane zioła na menopauzę znalazły się produkty uwzględniające popularne na dane wskazanie rośliny. Za najlepiej działające klienci uznali preparaty z serdecznikiem, głogiem, męczennicą i kończyną. I tak podium zajęły mieszanki ziołowe od firmy Lorem Vit, Kredensu Ziołowego oraz Organis Jasmina, które uznanie zdobyły za dobry skład i jakość zastosowanego suszu.

Loremvit Menopauza

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA MENOPAUZĘKUP TERAZ

 

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na menopauzę?

Zioła na menopauzę to preparaty naturalne, nie ingerują mocno w fizjologiczne i nieuchronne procesy zachodzące w kobiecym ciele. Uśmierzają jednak nieprzyjemne objawy towarzyszące klimakterium, dlatego osoby je stosujące łagodniej przechodzą przez menopauzę, dlatego warto je stosować.

2. Które zioła na menopauzę działają?

Do polecanych najczęściej ziół na menopauzę zalicza się kwiat koniczyny czerwonej wyrównującej poziom estrogenów, ziele serdecznika, który znosi bezsenność, ziele męczennicy obniżającej niepokój i rozdrażnienie oraz kwiat i liście głogu poprawiającego funkcjonowanie układu krwionośnego.

3. Dlaczego warto stosować ziołowe mieszanki?

Zioła opracowane w formie receptury na dane wskazanie są po prostu skuteczniejsze od naparów jednoskładnikowych, co wynika z połączenia kilku, dopełniających swoje właściwości roślin. Z tego powodu lepiej stosować ziołowe mieszanki, niż napary jednoskładnikowe. Dodatkowo w mieszankach zioła zastosowano w idealnych, dopuszczalnych proporcjach, dlatego istnieje mniejsze ryzyko przedawkowania i ewentualnych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *