Automatycznie zapisany szkic

Olejowanie paznokci to świetny sposób na dodanie paznokciom blasku i witalności. W sklepach z naturalnymi produktami można znaleźć różne olejki, które będą miały zbawienny wpływ na płytkę paznokcia. Zobacz, w które z nich warto się zaopatrzyć oraz jak należy je stosować, aby mieć efekty.

Dlaczego warto olejować paznokcie?

Olejek do skorek i paznokci Kobiety pragnące mieć mocne i lśniące paznokcie poszukują sposobów, które pozwolą im na zregenerowanie paznokci i ich odżywienie. Jak się okazuje, najprostsze metody, jak olejowanie paznokci mogą być też bardzo skuteczne. Oczywiście w drogeriach kosmetycznych można kupić odżywki, jednak często ich działanie daje tylko krótkotrwały efekt. Warto je zastąpić olejkami, które nie tylko są wydajniejsze w stosowaniu, ale też zawierają wiele witamin i minerałów poprawiających kondycję paznokci. Przy użyciu olejów z powodzeniem można własnoręcznie tworzyć w domu wartościowe odżywki, które sprawią, że nasze paznokcie przestaną się łamać i rozdwajać. To nie jedyna korzyść – regularne olejowanie pobudzi też wzrost paznokci, a w przypadku przebarwień pomoże wyrównać koloryt płytki. Wpłynie również pozytywnie na skórki wokół paznokcia – nawilży je, zregeneruje i zapobiegnie zadzieraniu. Warto też wspomnieć o tym, że naturalne oleje są dobrze tolerowane przez skórę i pozbawione chemicznych dodatków, które mogłyby np. alergizować lub wysuszać. Są zatem bezpiecznym wyborem dla osób ze zniszczonymi paznokciami i osłabioną skórą wokół nich.

Jaki wpływ ma olej rycynowy na paznokcie?

W drogeriach i aptekach możemy znaleźć różne olejki, które będą działały na paznokcie oraz skórki. Prawdopodobnie najczęściej polecany jest olej rycynowy – paznokcie dzięki niemu staną się mocniejsze i będą rosły szybciej. Kuracja rycynowa może też szybko wspomóc paznokcie, które mają tendencję do rozdwajania się i łamania. Jak stosować olej rycynowy na paznokcie? Niewielką ilość olejku rycynowego wmasowujemy w płytki paznokciowe oraz otaczające je skórki. Najwygodniej to robić codziennie wieczorem, przed pójściem spać. Możemy też podgrzać olej rycynowy w kąpieli wodnej i wymoczyć w nim dłonie. Jeśli jednak mamy pomalowane paznokcie, stosujmy olej rycynowy wyłącznie na zimno. Olejek rycynowy do paznokci to tanie i szeroko dostępne rozwiązanie – kupimy go w każdej aptece. Właściwości oleju rycynowego są coraz bardziej doceniane, a jego zastosowanie jest naprawdę wszechstronne. Oprócz odżywienia paznokci, pomoże odbudować zniszczone włosy czy poprawić kondycję skóry.

Czego jeszcze możemy użyć do olejowania paznokci?

Tak naprawdę olejowanie paznokci możemy przeprowadzić za pomocą każdego olejku – co tylko mamy pod ręką. Jeśli jednak dopiero chcemy się zaopatrzyć w olejek, koniecznie zwróćmy uwagę na właściwości poniższych.

  • Olejek arganowy na paznokcie – bogactwo Maroka charakteryzuje się właściwościami silnie odbudowującymi. Wspomaga wzrost paznokci i wzmacnia ich strukturę, a także rozjaśnia przebarwienia. Zawiera wiele nienasyconych kwasów tłuszczonych, witamin i minerałów, co doskonale działa na paznokcie. Najważniejsze są witaminy A i E, których wysokie stężenie faktycznie przyczynia się do przyspieszonego wzrostu płytki paznokcia.
  • Olej lniany na paznokcie – odżywi kruche i łamliwe paznokcie. Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 powoduje, że paznokcie stają się zdrowe, mocne, nawilżone i pełne blasku. Regularne stosowanie sprzyja szybszemu wzrostowi paznokci,
  • Olej kokosowy – olejowanie paznokci tym olejkiem poprawi ich ogólny stan, a także pomoże zapobiegać infekcjom grzybiczym. Olej kokosowy jest bogaty w antyoksydanty oraz kwasy tłuszczowe. Poza właściwościami nawilżającymi i odżywczymi posiada również właściwości przeciwdrobnoustrojowe, dzięki czemu może wspomagać walkę z grzybicą paznokci.

Możemy też zmieszać kilka wybranych olejków. Tak przygotowana oliwka do paznokci z pewnością będzie charakteryzowała się jeszcze lepszym działaniem, niż pojedynczo stosowany olejek.

Kiedy zauważymy efekty olejowania paznokci?

Olejowanie paznokci musimy robić systematycznie, jeśli chcemy doczekać się spektakularnych efektów. Pierwsze rezultaty kuracji zobaczymy już po około dwóch tygodniach, lecz najlepiej jej nie przerywać i kontynuować przynajmniej przez miesiąc. Przez ten czas nasze paznokcie zdążą się porządnie zregenerować i wzmocnić. Będą rosły mocniejsze i błyszczące. Przestaną się rozdwajać i łamać. A dzięki regularnemu nawilżaniu skórek wokół nich nie będziemy mieć problemu z zadziorami. Wszystko jednak zależy od naszej determinacji i tego, jak często przeprowadzamy olejowanie paznokci, oraz – od jakości olejku. Zwróćmy uwagę na te aspekty, aby cieszyć się widocznymi efektami.

Podsumowanie

Olejowanie paznokci jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce wzmocnić i odbudować swoje paznokcie. Do olejowania można wykorzystać dowolny olejek, który nie wywołuje u nas reakcji alergicznej. Pamiętajmy, że najważniejsza jest częstotliwość, z jaką będziemy go stosować. Tylko systematyczne olejowanie paznokci przynosi zadowalające efekty.


Bibliografia

  1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 2009
  2. Sójka A., Piękne paznokcie. Pielęgnacja i zdobienie, 2014
  3. Toselli L., Nailcare, 2007
  4. Sobolewska E., Godlewska R.A., Michalski J.A., Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie, 2017
  5. Torules S., Domowe receptury na naturalne kosmetyki, 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *