Stopnie cellulitu - zwalczanie na każdym etapie

Stopnie cellulitu to nic innego, jak fazy zaawansowania tego powszechnego problemu. Według statystyk z cellulitem boryka się nawet 80-90% kobiet. Pomarańczowa skórka nie musi być jednak również Twoim problemem. Poznaj fazy cellulitu i dowiedz się, jak z nim skutecznie walczyć, niezależnie od jego stadium.

Stopnie cellulitu: etap 1

Etap pierwszy jest stopniem cellulitu, w którym zmiany mogą być jeszcze niewidoczne gołym okiem. Początkowo cellulit można dostrzec tylko w badaniu mikroskopowym. Z czasem, gdy dojdzie do zniszczenia drobnych naczyń krwionośnych, a limfa zacznie zbierać się między tkankami, komórki tłuszczowe zaczynają się powiększać i zbijać w niewielkie grupy. Dodatkowo dochodzi do stopniowego rozpadu włókien kolagenowych. Cellulit zaczyna być widoczny przy ściśnięciu fałdu skóry ręką. Przy ucisku uwidaczniają się pierwsze grudki i nierówności.

Stopnie cellulitu: etap 2

Kolejne stopnie cellulitu wiążą się z narastaniem zmian na poziomie komórek i tkanek. W drugim etapie komórki tłuszczowe oddalają się od naczyń kapilarnych. Jednocześnie coraz więcej limfy zbiera się w przestrzeniach między nimi, powodując długotrwały obrzęk. Dochodzi do degeneracji tkanki łącznej wokół adipocytów. Cellulit zaczyna być widoczny w pozycji stojącej. Skóra przypomina skórkę pomarańczy – jej powierzchnia jest nieregularna i pełna zgrubień.

Stopnie cellulitu: etap 3

Pierwsze dwa stopnie cellulitu są niebolesne, ale po wkroczeniu w najbardziej zaawansowaną fazę, pojawia się ból. Dochodzi do zgrubienia włókien kolagenu i elastyny, co prowadzi do zwłóknienia tkanek podskórnych. Na skórze widoczne są znaczne zmiany, uwypuklające się nawet pod ubraniem. Grudki ulegają przemianie w twarde guzki. Bardzo często mamy do czynienia z występowaniem ciemniejszych obszarów, powstałych w wyniku obniżenia temperatury w tkance łącznej. Ból, pojawiający się nawet przy delikatnym ucisku, wywołany jest dysfunkcją naczyń krwionośnych, adipocytów oraz tkanki łącznej w zmienionym obszarze, a także uciskiem włókien nerwowych. Ten etap nazywamy czasami skórką leopardzią.

Stopnie cellulitu - zwalczanie na każdym etapie

Cellulit: stopnie – jak je zwalczyć?

Cellulit można zwalczać na każdym etapie. Nie warto jednak zwlekać, bo zmiany będą postępować i po coraz większy arsenał środków będziemy musiały sięgnąć, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Innymi słowy, im szybciej rozpoczniemy walkę z cellulitem, tym łatwiejsza walka i szybsze rezultaty. W poniższej tabeli prezentujemy najlepsze propozycje na likwidację zmian:

Stopnie cellulitu Działania
Pierwszy Należy niezwłocznie zacząć aplikację odpowiednich kremów antycellulitowych o naturalnym składzie, aby nie doszło do utrwalenia się cellulitu. Na tym etapie ważny jest też ruch, ćwiczenia i zdrowa dieta. Warto również stosować domowe masaże.
Drugi W tym stadium trzeba zacząć intensywniejszą pracę nad ciałem. Oprócz regularnej aplikacji dobrych kremów antycellulitowych oraz innych kosmetyków na pomarańczową skórkę, możemy sięgnąć po tabletki na cellulit. Pomogą też masaże, wykonywane przez specjalistę.
Trzeci To ten etap, gdy pora wybrać się na wizytę u specjalisty i skorzystać z profesjonalnych zabiegów na cellulit. Stopnie cellulitu z włóknieniem tkanek wymagają interwencji medycyny estetycznej lub pomocy w dobrych gabinetach kosmetologicznych. Oczywiście również na tym etapie zmian nie wolno zapominać o domowej pielęgnacji przy pomocy naturalnych kremów na cellulit, znaczeniu diety oraz ćwiczeń.

Sprawdź ranking kremów na cellulit!

Stopnie cellulitu a stosowanie kremów antycellulitowych. Vialise, Vialise Lifting Effects, Nolicell, Onshea – kremy z naturalnymi składnikami

Stopnie cellulitu płynnie przechodzą jeden w drugi. Nie ma sensu czekać, aż cellulit się nasili i utrwali. Trzeba działać jak najszybciej. Już nawet na wczesnych etapach powstawania pomarańczowej skórki warto stosować dobry krem na cellulit. Jaki będzie najlepszy?

Milena Nalbandian - kosmetologSkuteczny krem na cellulit poznamy po licznych składnikach pochodzenia naturalnego. Potwierdzone badaniami działanie redukujące cellulit mają kofeina, niacynamid, ekstrakty z ruszczyka, z miłorzębu japońskiego czy z zielonej kawy. Ich działanie polega głównie na wzmaganiu procesów spalania lipidów, stymulowaniu przepływu krwi i limfy oraz wzmacnianiu naczynek krwionośnych– mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Poniżej prezentujemy listę składników antycellulitowych, wraz z krótkim objaśnieniem ich właściwości:

  • kofeina – penetruje głęboko do tkanek i przyspiesza spalanie lipidów. Dodatkowo usuwa nadmiar wody z organizmu i wygładza skórę objętą cellulitem,
  • ekstrakt z ruszczyka – dobrze ujędrnia i nawilża skórę. Wykazuje działanie wzmacniające i uszczelniające ściany naczyń krwionośnych, a także usprawnia mikrokrążenie,
  • ekstrakt z miłorzębu japońskiego – ma pozytywny wpływ na mikrokrążenie i stan naczyń krwionośnych. Uelastycznia i nawilża skórę. Stymuluje lipolizę,
  • niacynamid – jego działanie antycellulitowe polega na poprawie krążenia podskórnego i pobudzeniu regeneracji skóry. Nasila syntezę kolagenu, kwasu hialuronowego i ceramidów,
  • ekstrakt z zielonej kawy – likwiduje zastoje limfy, przyspiesza procesy detoksykacji i ujędrnia skórę. Redukuje podskórne grudki tłuszczu i pozostawia skórę wygładzoną.

Próbowałam zwalczyć cellulit za pomocą olejku z zielonej kawy, o którego cudownych właściwościach przeczytałam w internecie. Niestety słabo się wchłaniał i skóra się po nim kleiła. Po prostu dla mnie nie da się go używać solo. Poszukałam kremu, który by zawierał ten składnik i tak trafiłam na Nolicell. Krem jest super, szybko się wchłania, aplikacja nie zajmuje wiele czasu i mogę spokojnie założyć potem ubranie. Już po dwóch tygodniach zauważyłam poprawę! Skóra na nogach jest bardziej sprężysta, cellulit przestał być widoczny, gdy stoję. Używam go nadalmówi pani Wiktoria z Sanoka

Składniki te możemy znaleźć między innymi w kremach na cellulit Vialise, Vialise Lifting Effects, Nolicell, Onshea. Czym wyróżniają się te produkty? Przede wszystkim skoncentrowanymi składami, w których bazę stanowią naturalne składniki. To najlepsza gwarancja ich skutecznego działania.

Zaczęłam zwalczać cellulit z użyciem naturalnego kremu Vialise. Jestem bardzo zadowolona z efektów, bo pomarańczowa skórka faktycznie się po nim zmniejszyła. Teraz stosuje go na zmianę z drugim kremem z tej serii, Vialise Lifting Effects. Moje uda w końcu są idealnie gładkiemówi pani Grażyna z Wilanowa

W kremach Vialise, Vialise Lifting Effects, Nolicell, Onshea położono duży nacisk na to, aby były bezpieczne dla skóry. Dlatego nie umieszczono w nich parabenów, PEG -ów, EDTA, sztucznych barwników.

U mnie na cellulit sprawdził się krem na cellulit Onshea. Dzięki niemu moja skóra znowu jędrna i dobrze napięta. I, co dla mnie ważne, krem jest łagodny dla skóry. Drogeryjnych kremów nie daję rady stosować, po kilku dniach wysypka i swędzenie skóry murowane. Za to po Onshea nie mam żadnych efektów ubocznych. Myślę, że to ten naturalny składmówi pani Aleksandra z Malborka

FAQ

1. Czym charakteryzują się początkowe stopnie cellulitu i jak je zwalczyć?

Pierwsze stadia cellulitu charakteryzują się tym, że zmiany mogą być niewidoczne gołym okiem lub widoczne dopiero po uciśnięciu fałdu skóry. Na tym etapie warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji skuteczny krem na cellulit, który powstrzyma dalszy rozwój cellulitu oraz zlikwiduje zmiany, które już zaszły w skórze. Dobrze sprawdzają się naturalne kremy na cellulit. Wiele cennych składników aktywnych naturalnego pochodzenia znajdziemy np. w kremach Vialise, Vialise Lifting Effects, Nolicell, Onshea. Zadbajmy także o zdrową dietę i odpowiednią aktywność fizyczną.

2. Jak rozpoznać zaawansowane stopnie cellulitu? Jak je pokonać?

Zaawansowane stopnie cellulitu charakteryzują się tym, że nierówności na skórze są utrwalone i widoczne w każdej pozycji. Ucisk zwłókniałych grudek tłuszczu może wywoływać ból. W takich sytuacjach warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Nie wolno zapominać też o codziennej pielęgnacji kremami na cellulit.

3. Ile faz cellulitu wyróżniamy?

Tworzenie się cellulitu dzielimy na trzy podstawowe etapy, w zależności od stopnia degeneracji na poziomie tkanek i komórek oraz na podstawie zmian wizualnych skóry. Z cellulitem warto walczyć już w początkowych stadiach rozwoju, szczególnie poprzez aplikację dobrych kremów na cellulit o naturalnym składzie.

4. Jakie składniki aktywne sprawdzą się na wszystkie stopnie cellulitu?

Na cellulit warto stosować kremy zawierające: kofeinę, ekstrakt z ruszczyka, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, niacynamid i ekstrakt z zielonej kawy.


Bibliografia

1. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
2. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
3. Stanisz B, Regulska K, Paszun S, Grzeszak K. Cellulit – defekt kosmetyczny czy choroba XXI wieku? 2012
4. Halina Bojarowicz, Monika Rucińska, Jerzy Krysiński, Kosmetyki redukujące cellulit, 2016
5. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *