Automatycznie zapisany szkic

Peeling kawowy na cellulit to jeden z popularnych domowych sposobów na zmniejszenie tej przypadłości. Cellulit, choć nie jest utrudniającą życie chorobą, wzbudza wiele negatywnych odczuć u kobiet. Czy systematyczne stosowanie peelingów pomoże go zniwelować?

peeling kawowy na cellulitJak działa peeling z kawy na cellulit?

Peeling kawowy na cellulit działa głównie za sprawą zawartej w kawie kofeiny, która jest rewelacyjną substancją antycellulitową. Ma ona przede wszystkim zdolność do pobudzania krążenia krwi. Jako że komórki skóry z cellulitem mają ograniczony dostęp tlenu oraz składników odżywczych, co jest spowodowane nieprawidłowym i znikomym dopływem krwi, w przypadku zastosowania kofeiny mają szansę otrzymać ich odpowiednią ilość. To skutkuje poprawą przemiany materii, zmniejszeniem obrzęków i sprawniejszym usuwaniem toksyn. Kofeina może też wspomagać lipolizę, sprzyjając redukcji cellulitu tłuszczowego. Posiada również właściwości ujędrniające i napinające.

Jak każdy peeling, ten przygotowany z kawy pozwala na odmłodzenie zewnętrznych warstw skóry. Drobinki kawy szorujące po skórze powodują złuszczenie martwego naskórka. W efekcie kosmetyki zastosowane później na skórę będą się wchłaniały lepiej.

Peeling kawowy na cellulit – jak zrobić?

Kawowy peeling na cellulit jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Tak na prawdę wystarczy jedynie zaparzyć sypaną czarną kawę i po ostygnięciu wykorzystać jej fusy. Już one same mogą dać pożądane efekty. Najlepiej jednak wymieszać kawowe fusy z olejem, na przykład kokosowym, który da odpowiedni poślizg oraz lekko zabezpieczy naskórek przez zbyt mocnym zdzieraniem.

Działanie kawy możemy wzmocnić, dodając do peelingu także inne składniki:

  • cynamon – podobnie jak kofeina, cynamon silnie pobudza krążenie krwi,
  • imbir – przyprawa ta rozgrzewa skórę i poprawia jej ukrwienie, jak również spowalnia procesy starzenia,
  • olejki eteryczne – antycellulitowo działają: olejek rozmarynowy, lawendowy, cytrusowy czy z geranium.

Do przygotowania peelingu możemy wykorzystać następujące proporcje:

  • 5 łyżek kawy,
  • 2 łyżki oleju koksowego,
  • łyżeczka cynamonu lub imbiru, lub kilka kropli wybranego olejku eterycznego.

Ilości poszczególnych składników możemy oczywiście modyfikować, biorąc pod uwagę reakcję naszej skóry.

Czytaj więcej: Przyczyny cellulitu

Jak stosować peeling kawowy na cellulit?

Jeśli nasz peeling z fusów kawy na cellulit jest już gotowy, możemy przejść do przeprowadzenia zabiegu. Najważniejszym elementem peelingu jest masaż – najlepiej kilkuminutowy. Dzięki niemu kawowe drobinki dokładniej usuną martwy naskórek, a składniki aktywne łatwiej przenikną w głąb skóry. Masaż wykonujemy kolistymi ruchami, starając się by ruchy dłoni szły od dolnych partii w kierunku serca.

Miejsca potraktowane peelingiem można po masażu owinąć folią i pozostawić tak na 20-30 minut, co jeszcze zwiększy intensywność zabiegu. Zabieg ten ma swoją nazwę – jest to body wrapping.

Na koniec peeling wystarczy zmyć wodą, najlepiej włączając naprzemiennie zimny oraz ciepły natrysk.

Peeling z kawy na cellulit – efekty

Gdy wykonamy peeling z kawy na cellulit, efekty mogą nas bardzo zaskoczyć. Nasza skóra będzie wyraźnie gładsza i delikatniejsza w dotyku. Jej koloryt będzie też ładniejszy i bardziej równomierny. Co ważne, przy regularnym korzystaniu z zabiegu cellulit stanie się mniej widoczny, a skóra jędrniejsza.

Czy peeling kawowy na cellulit jest skuteczny?

Jeżeli będziemy regularnie robić peeling kawowy, cellulit faktycznie może się trochę zmniejszyć. Pamiętajmy jednak, że cellulit ma złożone podłoże, i aby go usunąć całkowicie, trzeba działać kompleksowo. Konieczna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, jak również zaopatrzenie się w dobry krem na cellulit. W trudniejszych przypadkach niezbędne mogą być zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Jeśli chodzi o kremy na cellulit, najlepszym wyborem będą produkty bogate w naturalne składniki aktywne. Oto kilka przykładów:

  • Onshea – zawiera ekstrakty z zielonej herbaty i arniki, które redukują cellulit. Do tego oleje ze słodkich migdałów i orzechów laskowych, sprawiające, że skóra jest miękka w dotyku i świetnie nawilżona,
  • Nolicell – ekstrakty z zielonej kawy i herbaty skutecznie likwidują pomarańczową skórkę. Wyjątkowy olej z alg fucus działa wyszczuplająco i dodatkowo ujędrnia skórę,
  • Vialise Lifting Effects – to prawdziwe bogactwo ekstraktów roślinnych, m.in. z eleuterokoka kolczastego, lawendy wąskolistnej i topoli czarnej. Pozostawia skórę wyraźnie gładszą i lepiej napiętą, bez widocznych oznak cellulitu,
  • Vialise – opiera się na kofeinie oraz ekstraktach z bluszczu i kasztanowca. To mocna odpowiedź na wszystkie potrzeby skóry z cellulitem,
  • Sinial – jest skuteczny dzięki ekstraktom z alg, guarany i ruszczyka kolczastego. Prowadzi do zredukowania cellulitu oraz świetnie nawilża i ujędrnia skórę.

Podsumowanie

Peeling kawowy na cellulit jest metodą tanią i skuteczną, która pomoże nam wygładzić skórę. Stosowanie go regularnie to jednak za mało, aby całkowicie pozbyć się cellulitu. Potrzebujemy również zmian w nawykach dietetycznych oraz regularnej aktywności fizycznej. Jak również dobrych kosmetyków, które mają duży wpływ na kondycję skóry. Możemy zatem stosować peeling z kawy wspomagająco, nie powinniśmy jednak traktować go jako jedynego sposobu na zwalczenie cellulitu.


Bibliografia:

1. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
2. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
3. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
4. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008
5. Wollina U, Gildman A, Berger U. Esthetic and cosmetic dermatology, 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *