Powiększanie biustu nieinwazyjnymi metodami

Powiększanie biustu jest obecnie jak najbardziej możliwe. Oczywiście, spektakularne efekty powiększenia piersi o kilka rozmiarów uzyskamy tylko dzięki operacjom plastycznym. Jeśli jednak zadowoli nas już wizualna zmiana wielkości biustu o jeden rozmiar i zależy nam przede wszystkim na poprawie jego jędrności czy kształtu, pojawia się o wiele więcej rozwiązań. Istnieją bowiem różne naturalne metody powiększania biustu, niewymagające operacji plastycznych, które można zastosować samodzielnie w zaciszu własnego domu. Co to za sposoby i jakie dają efekty?

Naturalne powiększanie biustu – wykorzystaj moc ziół!

Sposobem wykorzystywanym przez kobiety od wieków jest powiększanie biustu za pomocą ziół. W tym celu można wypróbować różne zioła oddziałujące na gospodarkę hormonalną.

Kilka najpopularniejszych gatunków scharakteryzowaliśmy w poniższej tabeli.

Ziele Działanie
Kozieradka Zawiera fitoestrogeny, które naśladują działanie żeńskich hormonów estrogenów, odpowiedzialnych m.in. za wzrost biustu.
Czarnuszka Zwiększa wydzielanie prolaktyny. Efektem tego może być pełniejszy i jędrniejszy biust.
Czerwona koniczyna Powiększa biust poprzez podniesienie poziomów żeńskich hormonów – estrogenu, prolaktyny i progesteronu. Równocześnie obniża stężenie męskich hormonów.
Chmiel Działa estrogennie, stymulując piersi do wzrostu.
Frashe - krem ujędrniający biust

ZAMÓW FRASHE
SKUTECZNIE UJĘDRNIAJĄCE SERUM DO BIUSTU! ZAMÓW!

Zioła na powiększenie biustu możemy stosować w formie naparów, tabletek lub okładów. Często występują też jako składniki kosmetyków, których warto używać do masażu. Niezależnie od tego, na jaką formę używania ziół się zdecydujemy, musimy pamiętać o regularności. Na efekty trzeba bowiem poczekać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Jeśli chcemy przyjmować wybrane ziele doustnie, to zanim po nie sięgniemy, dowiedzmy się jak najwięcej na jego temat. Zioła nie są pozbawione efektów ubocznych i mogą wchodzić w interakcje z lekami. Dlatego należy wiedzieć, jak dawkować je bezpiecznie i jakie są przeciwwskazania do ich stosowania.

Sposoby na powiększenie biustuBezoperacyjne powiększanie biustu masażami

Bezoperacyjne powiększanie biustu może się udać także dzięki masażom. W trakcie masażu pobudzamy krążenie krwi i limfy, co sprawia, że tkanki piersi stają się lepiej dotlenione i dociera do nich więcej składników odżywczych, w tym krążących we krwi hormonów. Oprócz tego stymulujemy do regeneracji skórę, poprawiając jej jędrność i napięcie. Trzeba jednak wiedzieć, że tylko naprawdę regularne przeprowadzanie masaży przyczyni się do widocznych efektów.

Jak wykonać skuteczny masaż piersi? Koniecznie kolistymi ruchami wokół piersi, zgodnie ze wskazówkami zegara. W trakcie jednego masażu należy zrobić przynajmniej sto okrążeń na każdą pierś. Pamiętajmy też, że nie wolno masować piersi na sucho – inaczej ryzykujemy rozciągnięciem delikatnej skóry, a masaż nie będzie zbyt przyjemny. Zawsze zaaplikujmy wcześniej olejek lub krem. Idealnie, gdyby był to preparat o właściwościach stymulujących piersi do wzrostu, wówczas odniesiemy jeszcze więcej korzyści.

Krem na powiększenie biustu – jak działa?

Wiele kobiet zaczyna powiększanie piersi od zakupu przeznaczonych do tego celu kosmetyków. Są to na przykład kremy do codziennej pielęgnacji piersi, których zadaniem jest wymodelowanie kształtu oraz subtelne zwiększenie objętości miseczki. Jak wybrać dobry krem powiększający do biustu? Należy zadbać o to, aby nie podrażniał ani nie obciążał delikatnej skóry. Powinien też zawierać skuteczne, najlepiej naturalne składniki aktywne, które sprawią, że skóra stanie się bardziej elastyczna, jędrna i zregenerowana. Dzięki mocnemu rusztowaniu biust delikatnie się podniesie, a piersi będą wyglądały na pełniejsze.

Sprawdź też: Ćwiczenia na biust

Frashe - krem ujędrniający biustFrashe na powiększanie biustu

Krem Frashe, który ze względu na wysoką koncentrację składników odżywczych bywa też określany jako serum, skutecznie dba o skórę na piersiach. To krem na bazie ekstraktu z żeń-szenia syberyjskiego, wyciągu z kwiatów lawendy i ekstraktu z pąków, składników niezwykle bogatych w cenne związki odżywcze. Są one źródłem odmładzających fitohormonów, przeciwdziałających wiotczeniu skóry oraz stymulujących produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Frashe widocznie dodaje piersiom jędrności, podnosi je i poprawia ich kształt. Stosowany regularnie, najlepiej w połączeniu z masażami, jest w stanie sprawić, że biust będzie pełniejszy.

Powiększanie piersi ćwiczeniami

Kolejnym sposobem na powiększanie biustu bez operacji plastycznych są specjalne ćwiczenia. Można wykonywać je w domu, oglądając filmy instruktażowe i powtarzając seriami. Ćwiczenia te nie ingerują co prawda w strukturę biustu, ale powodują wzmocnienie mięśni klatki piersiowej, dzięki czemu biust jest lepiej podtrzymywany i bardziej wypchnięty do przodu. Przez to może wyglądać na większy. Ćwiczenia nie są trudne w wykonaniu, ważna jest natomiast dyscyplina i systematyczność.

  • Jedno z takich ćwiczeń polega na leżeniu na plecach ze stopami wspartymi o podłoże i unoszeniu ciężarków, które ważą od pół kilograma do dwóch kilogramów. Obie ręce, ugięte pod kątem prostym, trzeba równocześnie unosić do góry, prostując, a następnie opuszczać tak, aby nie dotknąć przy tym podłoża. Wykonujemy 3 serie po 10-15 powtórzeń.
  • Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać pompek, które są bardzo skutecznymi ćwiczeniami na mięśnie klatki piersiowej. Jeśli mamy problem ze zrobieniem ich w klasycznym wariancie z wyprostowanymi nogami, zacznijmy od tzw. pompek damskich, czyli wykonywanych na kolanach. Pamiętajmy o tym, żeby plecy były proste, a tułów sztywny. Powtórzmy ćwiczenie 10-15 razy, w 3 seriach.
  • Innym pomocnym ćwiczeniem jest złożenie dłoni jak do modlitwy, a następnie dociskanie ich do siebie z całej siły. Powinniśmy wtedy czuć, jak mięśnie klatki piersiowej się napinają. Nie zapominajmy o równomiernym, spokojnym oddechu. Zaleca się powtórzyć to ćwiczenie 10-15 razy, najlepiej w 3 seriach.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – alternatywa dla operacji?

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym wydawało się być obiecującą alternatywą dla operacji chirurgicznych, jednak obecnie takich zabiegów się nie wykonuje. Na rynku nie ma bowiem żadnych preparatów kwasu hialuronowego, które mogłyby zostać bezpiecznie użyte. Wcześniej wypełniaczem był żel Macrolane, ale wskazanie tego preparatu do powiększania piersi zostało wycofane przez producenta. Głównie dlatego, że po wstrzyknięciu żelu na obrazie USG pojawiały się odchylenia, uniemożliwiające poprawną diagnostykę raka piersi. Jedynymi dostępnymi i uznawanymi dziś za bezpieczne zabiegami powiększania piersi są lipotransfer (czyli przeszczep własnego tłuszczu) oraz wszczepienie implantów silikonowych.

Podsumowanie

Naturalne metody powiększania biustu pozwalają w bezpieczny sposób poprawić wygląd piersi, dodają im jędrności, a nawet dyskretnie zwiększają je o jeden rozmiar. W przeciwieństwie do operacji plastycznych nie wiążą się z żadnym ryzykiem ani stresem wynikającym z pobytu w szpitalu. To jednak metody tylko dla wytrwałych kobiet, dla których nie jest problemem poświęcić codziennie trochę czasu na masaż i wsmarowanie kremu, nie mają też trudności z regularnym przyjmowaniem ziół. Jednocześnie nie oczekują też, że od tych sposobów ich biust urośnie o kilka rozmiarów – taką możliwość daje jedynie operacja plastyczna.

Frashe - krem ujędrniający biust

ZAMÓW FRASHE
SKUTECZNIE UJĘDRNIAJĄCE SERUM DO BIUSTU! ZAMÓW!


Bibliografia

1. Sarwer D.B., Crerand C.E., Body image and cosmetic medical treatments, 2004
2. Wróblewska I., Chilicka-Jasionowska K., Operacyjne i nieoperacyjne metody powiększania biustu, 2013
3. McClave M.J., Is breast augmentation using hyaluronic acid safe? 2010
4. Xian S.X., Zastosowanie chińskich ekstraktów ziołowych w kosmetyce piersi, 1998
5. A. Khan I.A., Abourashed E.A., Leung’s Encyclopedia of Common Natural Ingredients: Used in Food, Drugs and Cosmetics, 2009

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *