Cytryna na przebarwienia - czy warto?

Cytryna na przebarwienia to metoda znana jeszcze naszym babciom. Kiedyś nie było bowiem specjalistycznych kosmetyków. Dziś również wiele osób decyduje się stosować sok z cytryny na przebarwienia. Zanim jednak po niego sięgniemy, warto poznać rozjaśniające właściwości tego owocu. Wówczas będziemy mogli zdecydować o tym, czy chcemy włączyć cytrynę do swojej pielęgnacji.

Cytryna na przebarwienia – jak działa?

Cytryna na przebarwienia może być z całą pewnością pomocna w przypadku uciążliwych przebarwień. Jest to jeden z naturalnych wybielaczy. Cytryna, swoje rozjaśniające działanie zawdzięcza dużej zawartości witaminy C. Ten silny antyoksydant charakteryzuje się również zdolnością zwalczania wolnych rodników. Witamina ta pozytywnie wpływa także na produkcję melaniny oraz wspomaga regenerację komórek. Jeżeli zależy nam na tym, aby cytryna na przebarwienia zadziałała, należy wiedzieć, w jaki sposób jej używać. Warto również wiedzieć, że cytryna na przebarwienia po trądziku sprawdzi się tak samo dobrze jak cytryna stosowana na przebarwienia posłoneczne czy hormonalne.

Sevolium na trądzik

ZAMÓW SEVOLIUM
KOMPLEKSOWY KREM NA TRĄDZIK ZAMÓW!

Cytryna przebarwienia – jak ją stosować?Cytryna na przebarwienia

Cytryna na przebarwienia, aby mogła pomóc musi być stosowana regularnie. Należy również wiedzieć, w jaki sposób należy to robić. Używanie cytryny w nieodpowiedni sposób może bowiem doprowadzić do pogorszenia stanu skóry. Warto także wiedzieć, że cytryna na przebarwienia może zostać wykorzystana na wiele różnych sposobów.
Można przygotować z niej:

  • tonik,
  • płyn do przemywania skóry,
  • maseczkę.

Jeżeli nie chce nam się przygotowywać toniku z cytryny ani maseczki, dobrym rozwiązaniem będzie użycie soku z cytryny do przemywania cery

Zobacz jak wyglądają przebarwienia po trądziku

W tym celu należy wycisnąć nieco soku, a następnie zanurzyć w niej płatek kosmetyczny. Skórę twarzy warto przecierać takim płatkiem raz dziennie. Najlepiej robić to wieczorami. Przemycie skóry sokiem z cytryny o poranku i wyjście na słońce mogłoby bowiem zaostrzyć problem przebarwień. Maseczka z cytryny na przebarwienia także będzie rewelacyjnym, wartym wypróbowania sposobem walki z przebarwieniami. Przepisów na nią jest co najmniej kilka. Możemy wykorzystać chociażby glinkę, a następnie wymieszać ją z wodą i dwiema łyżkami soku z cytryny. Maskę warto zaaplikować na twarz wieczorem i po kwadransie ją zmyć. Cytryna może oczywiście pomóc na przebarwienia, ale trzeba mieć na uwadze to, że nie zadziała ona w spektakularny sposób.

Jeżeli chcemy pozbyć się naprawdę uciążliwych przebarwień, dobrym pomysłem będzie zakup kosmetyków. Najlepszym rozwiązaniem będą te o naturalnych składach, w których znajdziemy oleje, wyciągi czy ekstrakty roślinne. Oprócz kosmetyków wykorzystać można również specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej. Pomogą one nawet w przypadku zaawansowanych problemów skórnych

Podsumowując zebrane wyżej rozważania, bez trudu można stwierdzić, że cytryna na przebarwienia ma szansę pomóc w zniwelowaniu przebarwień. Nie należy jednak oczekiwać od niej zbyt wiele. Sok z cytryny warto stosować równolegle ze starannie dobranymi dermokosmetykami. Jeżeli nasz problem jest bardzo zaawansowany, dobrym pomysłem będą specjalne zabiegi.


Bibliografia

1. Żurowska K., Kwas hialuronowy‐natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
2. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
3. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *