Oliwka na rozstępy - czy warto stosować?

Oliwka na rozstępy cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, bo jest ona ogólnodostępna, tania oraz skuteczna. Ponadto, oliwka na rozstępy jest niezwykle bezpieczna. Może być więc bez obaw stosowana przez przedstawicielki płci pięknej, które spodziewają się narodzin potomstwa.

Oliwka na rozstępy – jak działa?

Oliwka na rozstępy to bez wątpienia produkt, który ma szansę okazać się pomocny w walce z rozstępami. Jak zaś powszechnie wiadomo, problem ten dotyka całkiem sporo osób. Oliwka na rozstępy w ciąży, a także na rozstępy powstałe na skutek innych przyczyn, będzie strzałem w dziesiątkę. Jakie działanie charakteryzuje ten produkt?

Otóż oliwka na rozstępy charakteryzuje się działaniem:

  • odżywczym,
  • regenerującym,
  • przeciwstarzeniowym,
  • usprawniającym mikrokrążenie,
  • wzmacniającym naczynia włosowate.

Oliwka na rozstępy jest w stanie uzupełnić ubytki w skórze, ale trzeba pamiętać o tym, że najlepiej zadziała na świeże ubytki w skórze. Świeże rozstępy bardzo łatwo rozpoznać po czerwonej barwie. Na te utrwalone, w kolorze kości słoniowej pomogą już tylko specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej

Oliwka na rozstępyWarto zadbać więc o to, aby stosowana była oliwka przeciw rozstępom w ciąży. Po ciąży rozstępy mogą być już mocno utrwalone i może być za późno na to, by pozbyć się ich dzięki kosmetykom. Jak stosować oliwkę? Po pierwsze, zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Po drugie, warto pamiętać o tym, aby kosmetyk ten wmasowywać w skórę. Stosowanie oliwki musi być regularne. Najlepiej używać jej każdego dnia, rano lub wieczorem. Warto uzbroić się w cierpliwość, bo rezultaty nie pojawią się od razu. Satysfakcjonujące efekty w postaci spłycenia świeżych rozstępów można ujrzeć po minimum dwóch, trzech tygodniach stosowania oliwki.

Zobacz czy warto używać maść na rozstępy

Oliwka na rozstępy – czy wystarczy?

Oliwka na rozstępy jest bez wątpienia pomocna, ale sama w sobie raczej nie rozwiąże problemów związanych z rozstępami. Należy przede wszystkim zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację skóry. Bardzo pomocne mogą okazać się wysokiej jakości kremy przeciwko rozstępom. Warto poszukiwać w nich naturalnych składników, najlepiej tych pochodzenia roślinnego. Ponadto, dobrze byłoby zwrócić uwagę na sposób, w jaki się odżywiamy. Na naszych talerzach powinno znajdować się pełno bogatych w antyoksydanty owoców oraz warzyw. Unikajmy natomiast żywności mocno przetworzonej, a zwłaszcza dań typu fast food.

Zobacz jakie istnieją domowe sposoby na rozstępy

Ograniczmy także używki, a w szczególności papierosy. Należy również postarać się o właściwe nawodnienie swojego organizmu. Nie zapominajmy również o ćwiczeniach. One również mogą okazać się bardzo pomocne w eliminowaniu uciążliwych rozstępów

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że oliwka na rozstępy to produkt, który ma szansę okazać się niezwykle skuteczny. Nie należy jednak mieć nadmiernych oczekiwań wobec tego typu produktu. Oliwka dla dzieci na rozstępy powinna być stosowana równolegle z innymi, starannie wybranymi kosmetykami. Najlepiej sięgać po te o naturalnych składach. W eliminacji rozstępów pomoże również dieta i ćwiczenia.


Bibliografia

1. Chiu A., Chon S.Y., Kimball A.B.: The response of skin disease to stress: changes in the severity of acne vulgaris as affected by examination stress. Arch Dermatol 2003
2. Jabbour S.: Skin manifestations of hormone-secreting tumors. Dermatol Ther 2010

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *