Zioła na lepszy sen

Zioła na sen – coraz chętniej po nie sięgamy, bo bezsenność to prawdziwa plaga współczesności. Często wynika ze złej jakości życia: objadania się przed snem i przesiadywania przed telewizorem lub smartfonem. Winny braku snu jest także coraz częściej goszczący w naszym życiu stres. Na szczęście złe nawyki utrudniające zasypianie możemy wyeliminować, a w ich miejsce wprowadzić metody ułatwiające zasypianie. Co więc możemy zrobić, aby poprawić jakość snu i szybkość zasypiania – przeczytasz o tym niżej. Na pewno powinniśmy sięgnąć też po metody naszych babć, czyli zioła na lepszy sen. Trzeba jednak wiedzieć, po jakie zioła na sen warto sięgnąć?

Jakie zioła na sen warto stosować?

Do ziół szczególnie cenionych w razie kłopotów z zasypianiem i jakością snu należą w szczególności:

  • Korzeń kozłka lekarskiego – wykorzystywany od stuleci w leczeniu stanów niepokoju nerwowego. Działa przeciwlękowo, uspokajająco i nasennie. Pomaga utrzymać zdrowy, głęboki sen, bez wybudzeń.
  • Liść melisy lekarskiej – przywraca prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Działa relaksująco. Wycisza i przyśpiesza zasypianie. Jest pomocny przy nerwicach wegetatywnych, dających objawy psychosomatyczne na innych narządach.
  • Kwiat chmielu zwyczajnego – zmniejsza nadmierną czynność kory mózgowej, w efekcie czego działa kojąco na układ nerwowy. Zwalcza rozdrażnienie, pomaga się odprężyć i uspokoić. Przyspiesza zasypianie oraz poprawia jakość snu.
  • Kwiat lawendy wąskolistnej – zawiera relaksujo-odprężający olejek eteryczny, znosi stany niepokoju oraz stany lękowe. Pomocny przy bezsenności, ułatwia zapadanie w sen oraz sprawia, że po wybudzeniu czujemy się wypoczęci.
  • Korzeń witanii ospałej – podnosi tolerancję na stres. Poprawia zasypianie i jakość snu. Ułatwia regenerację. Poprawia samopoczucie.

spis treści

Najlepsze zioła na sen – ranking

Wszystkie polecane zioła na sen klienci wyróżnili za bogactwo składników. Są to kilku składnikowe mieszanki, w których poszczególne zioła dopełniają swoje działanie, dzięki czemu produkty są skuteczniejsze, od stosowanych pojedynczo ziół. Zwycięzca rankingu zostały zioła marki Lorem Vit, które doceniono za dobrą jakość suszu. W mieszance znajdziemy grube kawałki niepociętego mocno suszu. Gołym okiem wyróżnimy części liści, pąków, kwiatów i owoców poszczególnych ziół, co podnosi walory smakowe oraz zapewnia właściwą ilość substancji czynnych.

Ocena: 10/10

Lorem Vit Dobry Sen

Miejsce 1

LoremVit dobry sen Zioła Lorem Vit Dobry Sen zalecane są na różnorodne zaburzenia snu. Mieszanka wspiera relaks i pomaga wyciszyć się przed snem. Wprowadza w głęboki sen i chroni przed przedwczesnym wybudzaniem się. Poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, co w dłużej perspektywie redukuje problemy z bezsennością. Zawiera grubo cięty susz i całe pąki, liście i owoce roślin.

OpiniaJestem pielęgniarką pracującą również nocami, co bardzo wytrąca mnie z prawidłowego rytmu snu. Nie chce jednak stosować przez całe życie farmakologii, bo od leków na sen można się łatwo uzależnić. Dlatego dobrym rozwiązaniem są dla mnie zioła. Testowałam wiele, ale na mnie najlepiej działa herbatka z Lorem Vit z kozłkiem. Po prostu mnie relaksuje – pisze pani Teresa z Ciechanowa

OpiniaLubię zioła. Ratują mnie z niejednej zdrowotnej opresji. Ostatnio mam stresujące zlecenie w pracy, co odbija się na moim zasypianiu. Trudno mi było zasnąć i wybudzałam się, ale problem ustał odkąd piję zioła z Lorem Vit Dobry Sen. Polecam je zestresowanym przed snem – twierdzi pani Olga z Malborka

Ocena: 7,5/10

Zioła Klimuszki Bezsenność

Miejsce 2

Zioła klimuszki bezsenność Zioła Klimuszki Bezsenność – zioła na bezsenność przywracające prawidłowy czasu trwania snu, rytm i głębokość. Daje uczucie głębokiego odpoczynku. Rozluźnia układ nerwowy w stanach silnego napięcia emocjonalnego, co w dłuższej perspektywie redukuje problemy z bezsennością.

Ocena: 6,5/10

Tastea Heaven Sleep – Herbata ziołowa na sen i relaks

Miejsce 3

Tastea Heaven Sleep - Herbata ziołowa na sen i relaks Herbata z greckich ziół Tastea Heaven Sleep na wyciszenie, odprężenie i dobry sen. Także zawiera całe liście i kwiaty roślin. Z rozluźniającym rumiankiem i relaksującą lawendą, która zawiera związek o nazwie linalol oraz octan linalolu, które oddziałują na ponad 100 genów aktywujących się w sytuacjach stresowych.

Ocena: 6/10

Organis Calma Spokojny Sen

Miejsce 4

Organis calma w kroplach Wyciąg ziołowy Organis Calma Spokojny Sen w kapsułkach, zawiera 6 ziół pomocnych w kojeniu napięcia nerwowego: melisa lekarska, serdecznik pospolity, mięta pieprzowa, dziurawiec zwyczajny, chmiel, kozłek lekarski

Ma także miętę działającą rozkurczowo oraz serdecznik wspomagający pracę układu krwionośnego, co działa regulująco i odprężająco na cały organizm i sprzyja sprawnemu zasypianiu.

Ocena: 5,5/10

Ziolove – na sen

Miejsce 5

Ziolove na sen Receptura Ziolove na sen – z ziół z polskich upraw. Zawiera łagodzącą poirytowanie melisę, rozkurczowe rumianek i miętę oraz ułatwiające zasypianie i wspierające jakość snu szyszki chmielu. Organizm w regeneracji wspiera zwalczający wolne rodniki owoc głogu.

Ocena: 5/10

Dary Natury – Herbatka na dobranoc

Miejsce 6

Herbatka na dobranoc Ziołowa Herbatka na dobranoc od Dary Natury rekomendowana przed snem. Znacznie skraca czas potrzebny do zaśnięcia oraz wprowadza w głęboką fazę snu, co ułatwia zrelaksowanie się i sprawia, że budzimy się wypoczęci. W składzie znajdziemy melisę, chmiel, lawendę i liście malin.

Czy dobre zioła na sen wystarczą, aby uporać się z bezsennością?

Zioła na bezsenność wspomogą organizm w szybszym zasypianiu i głębokim śnie. Nie jest to jednak jedyna metoda, jaką powinniśmy stosować. Na jakość snu wpływają także inne czynniki, które warto wdrożyć. Nawykami, które warto stosować na zdrowy sen jest umiarkowana aktywność fizyczna kilka godzin przed snem, która wytwarzając endorfiny, pomaga się zrelaksować. Także inne techniki relaksacyjne, jak joga czy medytacja, mogą podnieść komfort snu. Przed snem należy także jeść lekkostrawne posiłki a godzinę przed spaniem wypić szklankę wody. Warto także wietrzyć sypialnię i spać przy uchylony oknie, by zapewnić ciału dostęp do świeżego powietrza. Można także przed snem stosować olejki eteryczne ułatwiające zasypianie – np. lawendowy.

Zioła na zdrowy sen – podsumowanie

Zioła na dobry sen mogą pomóc się odprężyć przed snem, co ułatwia zasypianie. Podnoszą także jakość snu. Klienci szczególnie doceniają ziołowe mieszanki za wszechstronne działanie. Na podium w rankingu polecanych produktach znalazły się zioła: Lorem Vit, Zioła Klimuszki i Tastea Heaven Sleep. Zwycięzca wyróżnił się zwłaszcza dobrą jakością suszu.

LoremVit dobry sen

LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA DOBRY SENKUP TERAZ

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na sen?

Zioła są stosowane przez ludzi od stuleci. Kiedyś znano tylko je na problemy ciała. Choć oczywiście nie zastąpią leczenia, mogą wesprzeć organizm w kłopotach z zasypianiem i jakością snu. W przypadku bezsenności każda poprawa jest cenna, dlatego warto pić zioła na sen.

2. Czy zioła na sen działają?

Oczywiście, że tak – zioła na sen działają od razu po wypiciu, jednakże na ich pełne efekty musimy trochę poczekać. Zazwyczaj po pół godzinie powinniśmy się odprężyć, co ułatwi zasypianie. Im regularniej będziemy pić zioła na sen, tym szybciej zadziałają.

3. Które zioła na sen działają?

Do ziół, które szczególnie należy polecić na sen należą: korzeń kozłka lekarskiego – przeciwlękowy, uspokajający, usuwający bezsenność, liść melisy – przywraca równowagę układu nerwowego, szyszka chmielu – działa uspokajająco, ułatwia zasypianie, kwiat lawendy – zioło działające kojąco na zmysły, korzeń ashwagandhy – adatogen podnoszący odporność na sen.

4. Dlaczego warto stosować mieszanki ziołowe?

Ziołowe mieszanki mają jednocześnie w składzie kilka ziół, które dopełniają swoje działanie. W tym tkwi skuteczność i przewaga mieszanek, nad pojedynczym ziołem. Uznani zielarze np. O. Klimuszko także bardziej cenili ziołowe kompozycje, gdyż pojedyncze zioło pite zbyt długo może wypłukiwać z organizmu mikroelementy.


Bibliografia:

1. Kazimierczak R., Hallmann E., Kazimierczyk M., Rembiałkowska E.: Zawartość antyoksydantów w ziołach przyprawowych pochodzących z produkcji ekologicznej i konwencjonalnej. Journal of Research and Applications in Agricultural Engineering, 2010, Vol. 55 (3), 164-170
2. Leokadia Witkowska-Żuk: Rośliny leśne. Warszawa: Multico Oficyna Wydawnicza, 2013
3. Mateusz Emanuel Senderski: Prawie wszystko o ziołach, poradnik. Podkowa Leśna: Mateusz E. Senderski, 2015, s. 377
4. Geoffrey Burnie i inni, Botanica : ilustrowana, w alfabetycznym układzie, opisuje ponad 10 000 roślin ogrodowych, Niemcy: Könemann, Tandem Verlag GmbH, 2005
5. Wartanowicz M., Ziemlański Ś.: Stres antyoksydacyjny oraz mechanizmy obronne. Żywienie Człowieka i Metabolizm, 1999, 1, 67-80

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *