Ranking polecanych maści na nużycę

Maść na nużycę jest niezwykle pomocna, wręcz konieczna, gdy zaraziliśmy się tym niewielkim pasożytem. Nużeniec żeruje na kanalikach łojowych skóry i powoduje liczne stany zapalne, przypominające trądzik. Ponieważ jego cykl życia trwa długo, do 120 dni, dobrze jest wspierać leczenie specjalistyczną pielęgnacją skóry twarzy. Jak więc wybrać idealną maść na nużycę, czym się kierować? Sprawdź dobry ranking maści na nużycę, a będziesz wiedzieć jakie są polecane maści na nużycę przez konsumentów.

Ranking maści na nużeńca

Ranking maści na nużyce o dobrych składach

Miejsce Pasta na noc Odexim Nasza ocena: 5/5
nr 1
Zalety:

  • naturalny skład skomponowany ze składników o uzupełniających swoje działanie właściwościach
  • brak syntetycznych dodatków – co częste w przypadku maści z licznymi składnikami przeciwgrzybicznymi – pasta Odexim nie wysusza i nie podrażnia skóry

Preparat wchodzi w skład zestawu kosmetyków na nużycę i wraz z innymi zapewnia skórze kompleksową opiekę. Zestaw Odexim jest dostępny bez recepty. Produkty można stosować bez nadzoru lekarza, są delikatne i bezpieczne dla skóry.

Producent dla wzmocnienia efektów kuracji i skrócenia jej trwania doradza stosowanie łącznie całej serii produktów, w której znajdziemy:

  • płyn oczyszczający Odexim
  • krem na rano Odexim
  • krem na dzień Odexim
  • pastę na noc Odexim

verdelab-ikonaZestaw Odexim zawiera wyselekcjonowane wyciągi roślinne, bezpieczne i działające efektywnie substancje, które są dobrze tolerowane nawet przez skóry wrażliwe. Dobrane w idealnych dawkach, stężeniach i proporcjach zabijają nużeńce, nie naruszając przy tym bariery ochronnej skóry. Dzięki temu, mimo intensywnego działania, nie podrażniają i nie wysuszają skóry, czym odróżniają się od innych preparatów na nużeńca dostępnych na rynkumówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde – producenta naturalnych kosmetyków

KUP TERAZ

Miejsce Maść ZhongZhou Nasza ocena: 3/5
nr 2
Zalety:

  • duża zawartość cynku i siarki, znanych z działania ograniczającego wypryski, bakteriobójczego i przeciwzapalnego.

Siarka hamuje ilość produkowanego przez skórę łoju, w rezultacie czego zmniejsza ilość pożywienia dla pasożyta, co prowadzi do jego obumierania. Cynk jest antyoksydantem, który wspiera gojenie się ran i stanów zapalnych. W produkcie znajdziemy także opisywany wyżej kojący olejek różany oraz mentol, który neutralizuje rozgrzewające działanie siarki. Maść ZZ jest przeznaczona do stosowania na noc, a rano wymaga zmycia ze skóry, ponieważ nałożona zbyt długo siarka mogłaby podrażnić skórę, a dodatkowo cynk pozostawia na skórze białą poświatę. Dla konsumentów sposób użytkowaniu jest nieco uciążliwy, dlatego produkt zajął drugie miejsce w rankingu.

Miejsce Krem Biomaris Active Nasza ocena: 2/5
nr 3
BiomarisZalety:

  • przeznaczony do stosowania wyłącznie punktowego, działa precyzyjnie na wypryski

Krem Biomaris Active zawiera cynk i ichtiol – reguluje procesy keratynizacji naskórka. Skórę delikatnie koją wyciąg z alg i liści.

Miejsce Krem siarkowy Barwa Siarkowa Nasza ocena: 1/5
nr 4
krem siarkowyZalety:

  • idealnie dobrane stężenie siarki przeznaczone do codziennego stosowania

Krem Barwa Siarkowa ziała odkażająco i bakteriobójczo. Redukuje ilość wyprysków i zaskórników towarzyszących nużycy. Reguluje pracę gruczołów łojowych i procesy keratynizacji, przez co nużeńce nie mają się czym żywić. Stany zapalne są dodatkowo łagodzone za sprawą aloesu, który nawilża i wzmacnia barierę ochronną skóry i wspiera gojenie się wyprysków oraz rozjaśnia przebarwienia. Preparat w dużej mierze leczy trądzikowe objawy towarzyszące nużycy, a w mniejszym likwiduje samego nużeńca.

Odexim na nużycę

ZAMÓW ODEXIM
DERMOKOSMETYKI NA NUŻEŃCA ZAMÓW!

Opinie o produkcie nr 1 w rankingu – Odexim

OpiniaPo zestaw Odexim sięgnęłam za namową pacjentki poznanej w gabinecie u lekarza. To było trafne polecenie, bo te kosmetyki złagodziły podrażnienia, ale dzięki nim było też coraz mniej wyprysków. To chyba te liczne składniki przeciwbakteryjne ograniczyły nużeńca. Sprawdzają się też dla ochrony przed nawrotami, bo ładnie koją skórę i rozjaśniają przebarwienia - pisze pani Aldona z Kalisza

OpiniaKosmetyki Odexim bardzo mi pomogły w momencie, gdy nużeniec stał się tak intensywny, że by ustał świąd musiałam stosować bardzo wysuszające maści. Ale to intensywne leczenie osłabiło skórę, była sucha i mocno zaczerwieniona, dlatego dermatolog zalecił mi stosowanie delikatniejszej. Wg mnie Odexim ma idealne proporcje substancji zwalczających pasożyta do kojących, więc może być stosowany długo. Poprawia stan skóry i niszczy nużeńcadla mnie ideał pisze pani Dagmara z Wałcza

Jaka maść na nużycę będzie najlepsza? Poradnik zakupowy

Maść na nużycę musi po prostu skutecznie likwidować objawy choroby i usuwać jej przyczyny. Powinna więc zmniejszać populację nużeńca oraz ograniczać i goić powodowane przez niego stany zapalne. Warto więc poszukać w niej składników o takich właściwościach. To zawsze skład produktu zapewnia konkretne działanie. Szukaliśmy więc maści o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Na podstawie opinii konsumentów wyłoniliśmy ranking czterech polecanych maści na nużycę.

Jakie składniki powinna zawierać maść na nużycę? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru

Jakie właściwości mają składniki maści Odexim, że konsumenci doceniają ją za działanie przynoszące poprawę?

  • tlenek cynku – działa regulująco na wydzielanie sebum, antybakteryjnie, przeciwzapalnie oraz ściągająco – zmniejsza ilość wyprysków i zaskórników. Przyśpiesza również gojenie się zmian. Koi zaczerwienienia i świąd. Delikatny dla skór, odpowiedni nawet dla skór wrażliwych.
  • kwas salicylowy - ma właściwości odkażające. Przyśpiesza złuszczanie martwych komórek naskórka i odblokowuje ujścia gruczołów łojowych oraz oczyszcza je.
  • ichtiol jasny - działa oczyszczająco, ma właściwościach przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Wspiera prawidłowe procesy keratynizacji. Ogranicza rumień.
  • olej rycynowy - Ogranicza namnażani się bakterii i grzybów. Oczyszcza i reguluje produkcję sebum. Zapobiega stanom zapalnym oraz wspiera ich gojenie. Działa łagodząco na podrażnienia. Jest bogaty w składniki odżywcze, mocno regeneruje skórę – uelastycznia ją i ujędrnia.

Dlaczego warto stosować maść na nużycę?

Maść na nużycę pomaga przyspieszyć proces regeneracji skóry. Wspiera skórę doświadczającą objawów nużycy w regeneracji i zwalcza pasożyta. Stanowi doskonałe uzupełnienie kuracji dermatologicznych, ponieważ pielęgnuje zainfekowaną skórę. Jest przy tym delikatniejsza od leków dermatologicznych, dlatego warto ją stosować także w późnym stadium choroby, gdy zaleczymy nużycę, dla ochrony przed nawrotem choroby.

Ranking maści na nużycę – podsumowanie

W ranking maści na nużycę pierwsze miejsce przypada preparatowi Odexim. To maść z naturalnym składem, bez chemicznych dodatków. Doceniono ją za skuteczność redukowania objawów oraz aktywne zwalczanie pasożyta. Odexim wchodzi w skład kompleksowego zestawu kosmetyków na nużeńca na każdy etap pielęgnacji. Serię Odexim zakupimy bez recepty.

Odexim na nużycę

ZAMÓW ODEXIM
DERMOKOSMETYKI NA NUŻEŃCA ZAMÓW!

FAQ

1. Czy maści na nużeńca bez recepty mogą być stosowane razem z lekami na nużeńca.?

Każdy przypadek warto skonsultować zawsze z lekarzem pod kątem ewentualnych interakcji. Jednakże naturalne, delikatne maści stanowią doskonałe uzupełnienie leczenia dermatologicznego, ponieważ pielęgnują skórę doświadczającą najwięcej objawów nużycy. Polecamy naturalną maść na nużeńca Odexim.

2. Jak długo należy stosować maść na nużeńca, aby nastąpiła poprawa?

Nawet najskuteczniejsze maści na nużeńca, należy stosować długo, kilka tygodni, ponieważ cykl życia pasożyta trwa nawet 120 dni i obejmuje stadium jaj, nimb, larw i osobników dorosłych. Trzeba więc zaczekać, aż zniszczone zostaną wszystkie postaci pasożyta. Nie bez znaczenia będzie także jakość preparatu. Warto postawić na maści na nużeńca o jak najbardziej wszechstronnych właściwościach, przede wszystkim odkażających i kojących.

3. Czy maść na nużeńca sprawdzi się w zaawansowanym stadium choroby?

Gdy choroba przybiera zaawansowaną postać warto pozostawać pod opieką dermatologa i włączyć zaawansowaną farmakologię ponieważ nużyca jest chorobą uciążliwą i nawrotową. Do preparatów na nużeńca warto wrócić, gdy podleczymy skórę lub gdy silne preparaty nazbyt wysuszą i podrażnią skórę.

4. Czy maści na nużeńca nie wysuszą skóry?

Preparaty na nużeńca zawierające składniki odkażające, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne,mogą przesuszyć skórę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że szorstkość i suchość naskórka w dużej mierze jest tez spowodowane przez toksyny znajdujące się w odchodach pasożyta. Dlatego należy przede wszystkim zlikwidować pasożyta, a dopiero w drugiej kolejności zając się odzyskaniem równowagi skóry. Dobre maści na nużeńca zawierają liczne składniki nawilżająco-łagodzące np. witaminę E, aloes.


Bibliografia:

1. Holmes A., Steinhoff M.: Integrative concepts of rosacea pathophysiology, clinical presentation and new therapeutics. Exp Dermatol 2017
2. D.Czepita, W.Kuźna-Grygiel, D.Kosik-Bogacka: Badania nad występowaniem oraz rola Demodex folliculorum i Demodex brevis w patogenezie przewlekłego zapalenia brzegów powiek, Klin.Oczna, 2005
3. R.H.Champion, J.L. Burton, F.J.G. Ebling: Textbook of Dermatology, Wyd.Oxford, Blackwell Scientific Publications, London, Edynburg, Boston, Melburne, Paris, 2006
4. Kuźna-Grygiel W., Kosik-Bogacka D., Czepita D., Sambor I.: Objawowe i bezobjawowe inwazje Demodex spp. powiek u osób w różnych grupach wiekowych, Wiad Parazytol. 2004
5. Marcinowska Z., Kosik-Bogacka D., Łanocha-Arendarczyk N., Czepita D., Łanocha A., Demodex folliculorum i demodex brevis, w: Pomeranian Journal of Life Sciences Wol. 61, Nr 1 (2015)

1 komentarz na “Ranking polecanych maści na nużycę”

  1. Żeby ten Odexim działał dobrze to jest potrzebne kupić każdy element zestawu, czy coś nie jest do końca potrzebne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *