Laser na zmarszczki - jak działa?

Laser na zmarszczki to profesjonalna metoda, która znajduje zastosowanie w niwelowaniu głębokich i utrwalonych zmarszczek. Jest bardzo skuteczna i nieinwazyjna. Jednocześnie jej przeprowadzenie jest bezbolesne. Przed rozpoczęciem zabiegu, należy jednak wykluczyć wszystkie przeciwwskazania medyczne. Jak wygląda usuwanie zmarszczek laserem? Jakie przynosi efekty?

Palomar EmergeLaser na zmarszczki – Palomar Emerge

Laser na zmarszczki frakcyjny Palomar Emerge przeznaczony jest do usuwania zmarszczek płytkich oraz tzw. kurzych łapek. Dodatkowym działanie ubocznym jest rozświetlenie skóry oraz usuwanie przebarwień. Podczas zabiegu emitowane wiązki światła powodują mikrouszkodzenia w skórze, które stają się dla niej sygnałem do odnowy. Proces jest całkowicie bezpieczny. Jego celem jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych. Dzięki niemu uszkodzone tkanki zastępowane są przez nowe, a skóra staje się gładka i jędrna.

Harmony XL Pro NIRLaser na zmarszczki – Harmony XL Pro NIR

Inny laser na zmarszczki to Harmony XL Pro NIR, który emituje światło podobne do podczerwieni. W czasie zabiegu skóra jest podgrzewana do temperatury około 40˚C, co powoduje zmniejszanie się włókien kolagenowych. Następnie powstają nowe, a skóra staje się wyraźnie bardziej napięta i ujędrniona. Zabieg niweluje przede wszystkim lwią zmarszczkę.

Laser na zmarszczki – Harmony XL PRO ClearLift

Harmony XL PRO ClearLiftLaser na zmarszczki Harmony XL PRO ClearLift to nowoczesne urządzenie należące do grupy laserów nieablacyjnych, frakcyjnych. Wykazuje przede wszystkim działanie odmładzające, ale usuwa także blizny. W czasie zabiegu skóra pobudzana jest do samoregeneracji. Jedna sesja zajmuje od 15 do 60 minut i zaleca się powtórzenie od 1 do 4 zabiegów. Zabieg jest bezbolesny i odbywa się bez znieczulenia. Zabieg dedykowany jest osobom, które mają widoczne zmarszczki czy zmiany pozapalne. Można go również wykonać profilaktycznie, aby uniknąć przedwczesnego fotostarzenia skóry. Ostateczne efekty zauważalne są po zakończeniu pełnej serii zabiegów, czyli po około trzech miesiącach.

Zobacz jakie istnieją domowe sposoby na zmarszczki!

Laserowe usuwanie zmarszczek – przeciwwskazania

Laserowe usuwanie zmarszczek przynosi bardzo widoczne efekty w krótkim czasie. Wcześniej jednak należy wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Należą do nich między innymi (mogą się nieznacznie różnić w zależności od konkretnego lasera):

  • choroby przewlekłe (np. nowotwór, padaczka, łuszczyca, bielactwo),
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • zażywanie leków oraz ziół fotouczulających,
  • infekcje grzybicze, wirusowe lub bakteryjne,
  • problemy z krzepnięciem krwi,
  • tendencja do powstawania bliznowców.

Laser na zmarszczki jako ostateczna pomoc

Laser na zmarszczki to zabiegi, które wykonywane są w przypadku utrwalonych, widocznych zmarszczek. Zanim zdecydujemy się na laser na zmarszczki, należy zacząć od odpowiedniej pielęgnacji skóry. Stosowanie kremów, które zwierają naturalne składniki aktywne, może przynieść naprawdę dobre efekty i opóźnić potrzebę wykonania zabiegów. Laserowe usuwanie efektów starzenia jest w dodatku droższe niż pielęgnacja skóry. Ponadto przeznaczone wyłącznie dla utrwalonych zmian.


Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
2. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
3. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
4. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *