Ranking kremów na nużeńca

Ranking kremów na nużeńca przychodzi z pomocą, gdy zależy nam na wybraniu idealnego kremu tę zakaźną dermatozę. Nużycę wywołuje niewielki pasożyt, żywiący się łojem i obumarłymi komórkami naskórka. Jego obecność wywołuje liczne stany zapalne, którym towarzyszą zaskórniki, zaczerwienieni skóry i świąd. Dobry krem na nużeńca powinien eliminować pasożyta i wywołane przez niego objawy. Warto wybierać naturalne kremy na nużeńce, delikatne na podrażnionej skóry. Jakie produkty znalazły się na podium w rankingu najlepszych kremów na nużeńca?

Ranking kremów na nużeńca

Ranking najlepszych kremów na nużeńca

Miejsce Krem na rano Odexim Nasza ocena: 5/5
nr 1
Zalety:

  • bogactwo komplementarnych składników zwalczających nużeńca i powodowane przez niego objawy,
  • liczne składniki aktywnie czynne pochodzenia naturalnego,
  • dermokosmetyki na nużycę dostępne bez recepty.

Krem na nużycę Odexim przynosi szybko znaczną poprawę stanu skóry. Prowadzi do obumierania pasożyta i ilość pożywienia dla niego zmniejszając produkcję sebum oraz wspierając złuszczanie się obumarłego naskórka. Łagodzi świąd i zaczerwienienia. Wspiera regenerację skóry, dzięki czemu szybciej odbudowuje uszkodzenia. Krem jest delikatny dla skóry, co zapewnia skład wolny od chemicznych dodatków.

Doświadczająca nużycy skóra potrzebuje szczególnej troski, dlatego warto otoczyć ją kompleksową opieką na każdym etapie pielęgnacji. Zapewnimy jej to stosując równocześnie wszystkie produkty z zestawu specjalistycznych dermokosmetyków na nużycę Odexim.

Składają się na niego:

  • płyn oczyszczający Odexim,
  • krem na rano Odexim,
  • krem na dzień Odexim,
  • pasta na noc Odexim.

verdelab-ikonaSkóra doświadczająca nużycy często jest przesuszona w wyniku toksyn znajdujących się w odchodach pasożyta oraz od silnie odkażających składników. Potrzebuje więc delikatnej pielęgnacji bakteriobójczej z równoczesną silną regeneracją i nawilżeniem. Dermokosmetyki na nużeńca zapewniają takie działanie. Odbudowują barierę ochronną skóry, co znacząco zmniejsza objawy nużycy takie jak zaczerwienienia i świąd oraz minimalizuje ryzyko nawrotówmówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde – producenta dermokosmetyków

KUP TERAZ

Miejsce Stop Demodex – krem do twarzy 9w1 Nasza ocena: 3/5
nr 2
STOP-DEMODEXZalety:

  • równowaga składników odkażających i regenerujących,
  • efektywny w eliminowaniu nużeńców.

Krem na nużeńca Stop Demodex 9w1 to produkt przeznaczony do kuracji aktywnie zwalczających pasożyta oraz profilaktycznej ochrony przed nawrotami nużeńca. Jego skład zawiera komponenty detoksykujące, oczyszczające, nawilżające i kojące. Stop Demodex zaspokaja wszystkie potrzeby skóry doświadczającej nużycy.

Miejsce Krem siarkowy Barwa Siarkowa Nasza ocena: 1/5
nr 3
Zalety:

  • silne działanie bakteriobójcze – ogranicza trądzikowe objawy towarzyszące nużycy

Krem siarkowy firmy Barwa Siarkowa to produkt z wysoką zawartością dezynfekującej i bakteriobójczej siarki. Reguluje ilość sebum i ogranicza ilość wyprysków i zaskórników towarzyszących nużycy. Równocześnie dba o regenerację zakażonej skóry. Pomaga jej odzyskać jędrność, elastyczność i nawilżenie.

Odexim na nużycę

ZAMÓW ODEXIM
DERMOKOSMETYKI NA NUŻEŃCA ZAMÓW!

Opinie o kremach na nużeńca z miejsca 1

W moim przypadku, gdy walczyłem z nużycą, kluczowa okazała się specjalistyczna pielęgnacja skóry dermokosmetykami. Bo oprócz tego, że usuwały pasożyta, wspierały regenerację. Dopiero jak zacząłem stosować Odexim skóra przestała być ściągnięta i swędząca, dlatego polecam wszystkim te dermokosmetykimówi pan Mirek z Grudziądza

OpiniaZdecydowałam się sięgnąć po preparat z kwasem azelainowym po sugestiach dermatologa, bo moja skóra przez nużeńce była bardzo zaogniona – ciągle czerwona. Wybór padł na krem na rano Odexim. Bardzo dobrze ukoił i zregenerował skórę, a przy tym ma też działanie niwelujące pasożytapisze pani Anna z Wrocławia

Jaki krem na nużycę? Poradnik zakupowy

Idealny krem na nużeńca – czym kierować się podczas zakupów, aby na taki trafić? Za skuteczne działanie kremu odpowiadają jego składniki i to one, nie cena, zapach czy reklama, powinny być podstawowym kryterium, jeśli zależy nam na tym, aby wybrać dobry krem na nużeńca. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy krem nie posiada w składzie chemicznych dodatków.

Jakie składniki powinien zawierać idealny krem na nużeńca? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Składniki kremu na nużeńca są więc gwarantem jego skuteczności. Jakie substancje aktywne powinny więc znaleźć się w takim produkcie?

  • kwas azelainowy - hamuje namnażanie się bakterii towarzyszący nużycy prowadzących do wyprysków oraz aktywność enzymu tyrozynazy, przez który powstają przebarwienia. Reguluje procesy keratynizacji i odblokowuje gruczoły łojowe, co przeciwdziała zaskórnikom. Zmniejszając produkcję łoju i martwego naskórka, którymi żywi się nużeniec, prowadzi do jego obumierania. Jego właściwości przeciwzapalne dobrze redukują zaczerwienienie skóry towarzyszące nużycy lub trądzikowi różowatemu.
  • olejek z drzewa różanego - składnik wzmacnia naczynka krwionośne, pomocny w ograniczeniu rumienia. Działa regenerująco, ujędrniająco i przeciwzmarszczkowo – zwalcza szorstkość i suchość skóry. Działa także antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie.
  • witamina E - składnik wiążący wodę, działający przeciwzapalnie. Reguluje produkcję sebum, dzięki czemu ogranicza ilość towarzyszących nużycy zaskórników i wyprysków. Uszczelnia cement międzykomórkowy i warstwę lipidową oraz podnosi nawilżenie, w efekcie lepiej działa bariera ochronna skóry.
  • betaina - substancja kojąca, która wycisza podrażnienia i zaczerwienienia. Hamuje nadmierne rogowacenie naskórka w nużycy i przywraca skórze właściwe nawodnienie.

Dlaczego warto stosować krem na nużeńca?

Krem na nużeńca warto stosować przede wszystkim dlatego, że to skóra doświadcza objawów nużycy. Stosując delikatne i opracowane pod kątem dermatozy kremy zapewniamy jej odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu skóra sprawniej się regeneruje i pozostaje w lepszej kondycji. Jest odpowiednio wzmocniona i odżywiona – silniejsza i gotowa sprawniej stawiać opór nużeńcom.

Ranking kremów na nużeńca – podsumowanie

Polecane kremy na nużeńca to produkty wyróżniające się dobrym składem. Zwycięzcą rankingu kremów na nużeńca został krem na rano Odexim ze skoncentrowaną dawką złuszczającego, przeciwzapalnego kwasu azelainowego.

Odexim na nużycę

ZAMÓW ODEXIM
KOMPLEKSOWE DERMOKOSMETYKI NA NUŻEŃCA ZAMÓW!

FAQ

1. Jakie działanie powinien wykazywać krem na nużycę stosowany w warunkach domowych?

Kosmetyki, po które sięgamy, powinny pielęgnować doświadczającą objawów skórę i eliminować pasożyta. Powinny mieć więc działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne oraz łagodzące. Wszechstronne właściwości zapewniają poprawę kondycji skóry i trwale zwalczają pasożyta. Składniki o różnorodnym działaniu znajdziemy w kremie na rano Odexim.

2. Jakie składniki aktywne są pożądane w kremach na nużeńca?

Skuteczność w walce z nużeńcem wykazują substancje bakterio- i grzybobójcze oraz przeciwzapalne. Zaliczamy do nich kwas azelainowy, olejek różany, olejek z drzewa herbacianego, olej rycynowy, tlenek cynku i kwas salicylowy i inne.

3. Co jeszcze, oprócz stosowania codziennie kremów na nużycę, możemy zrobić w domowych warunkach, aby szybciej zwalczyć nużeńca?

Kremy na nużeńca doskonale pielęgnują skórę, ale w domowych warunkach równie ważne jest przestrzeganie wzmożonych zasad higieny, bo nużeniec to choroba zakaźna. Należy ograniczyć kontakt z rzeczami, których dotyka osoba zarażona: ręcznikami, pościelą, ubraniami, grzebieniami, pędzlami do makijażu. Rzeczy te należy regularnie wymieniać i dezynfekować.

4. Jak długo należy stosować kremy na nużeńca, aby nastąpiła poprawa?

Niestety leczenie nużycy trwa długo, ponieważ pasożyt ma długi cykl rozwojowy. Przyjmuje się więc, że kremy na nużeńca powinno się aplikować przynajmniej przez 6-8 tygodni. Wiele zależy od tego, czy leczenie podejmiemy jak najwcześniej oraz czy wdrożymy dodatkowe środki higieny.


Bibliografia:

1. Fujiwara S., Okubo Y., Irisawa R., Tsuboi R.: Rosaceiform dermatitis associated with topical tacrolimus treatment. J Am Acad Dermatol 2010, 62, 1050-1052
2. Erbagc Z., Ozgoztas O.: The significance of Demodex folliculorum density in rosacea. Int J Dermatol 1998, 37, 421-425
3. Tsutsumi Y.: Deposition of IgD, alpha-1-antitrypsin and alpha-1-antichymotrypsin on Demodex folliculorum and Demodex brevis infesting the pilosebaceous unit. Pathol Int 2004, 54, 32-34
4. Forton F., Seys B.: Density of Demodex folliculorum in rosacea: a case-control study using standardized skin-surface biopsy. Br J Dermatol 1993, 128, 650-659
5. Georgala S., Katoulis A., Kylafis G., Koumantaki-Mathioudaki E., Georgala C., Aroni K.: Increased density of Demodex folliculorum and evidence of delayed hypersensitivity reaction in subjects with papulopustular rosacea. J Eur Acad Dermatol Venereol 2001, 15, 441-444

1 komentarz na “Ranking kremów na nużeńca ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *