Witaminy na wypadanie włosów - co warto wiedzieć?

Witaminy na wypadanie włosów to dość skuteczny sposób w walce z nadmierną utratą kosmyków. Dzięki nim możemy wzmocnić nasz organizm od środka. Zanim jednak sięgniemy po konkretny preparat, dobrze byłoby dowiedzieć się jakie witaminy na porost włosów są godne naszej uwagi. Każda z witamin charakteryzuje się nieco innym działaniem. Pamiętajmy także o tym, że oprócz witamin, warto stosować naturalne kosmetyki.

Witaminy na wypadanie włosów – poznaj najskuteczniejsze z nich

Witaminy na wypadanie włosów to temat rzeka. Istnieje bowiem sporo preparatów pomocnych w walce z nadmierną utratą kosmyków.

W poniższej tabelce zaprezentowano i scharakteryzowano najskuteczniejsze witaminy w walce z wypadającymi i osłabionymi włosami:

  • Witamina A – niedobory tej witaminy bardzo często objawiają się nadmiernym wypadaniem włosów. Brak wystarczającej ilości witaminy A w organizmie zaburza rogowacenie komórek macierzy włosa. Skutkuje to jego osłabieniem, a w efekcie przedwczesnym wypadaniem kosmyków.
  • Witamina E – zwana witaminą młodości dodaje włosom blasku. Ochrania włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Preparaty witaminowe z witaminą E poprawiają ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu cebulki włosowe są silniejsze.
  • Witamina D – po preparaty zawierające w składzie tę witaminę powinni sięgać mężczyźni mający problem z nadmierną utratą włosów, a nawet z łysieniem. Udowodniono bowiem, że witamina D jest w stanie pobudzić aktywność genów odpowiedzialnych za stymulację wzrostu włosów.
  • Witamina H – określana także biotyną. To jeden z najskuteczniejszych preparatów pomocnych w walce z nadmierną utratą kosmyków. Wzmacnia włosy i sprawia, że zdecydowanie szybciej rosną.
  • Witamina PP – ułatwia transportowanie substancji odżywczych do cebulek włosowych. Dzięki temu kosmyki stają się bardziej sprężyste i mniej wypadają.
Witamina
W jakich produktach ją znajdziemy?
A
  • pomidory,
  • marchew,
  • papryka,
E
  • awokado,
  • oliwa z oliwek,
  • natka pietruszki,
  • sałata,
  • szpinak,
  • szczypiorek,
  • otręby pszenne,
D
  • mleko,
  • śmietana,
  • masło,
  • jajka,
H
  • żółtka jaj,
  • warzywa strączkowe,
  • mąka sojowa,
  • grzyby,
PP
  • tuńczyk,
  • wątróbka,
  • migdały,
  • groszek,
  • drożdże.
Delpos na wypadanie włosów

ZAMÓW DELPOS
BOGATY SKŁAD SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH KUP TERAZ

Istnieje całe mnóstwo skutecznych witamin pomocnych w walce z wypadającymi kosmykami. Jeżeli zależy nam na tym, aby przyjmowanie preparatów witaminowych było jak najbardziej efektywne, musimy mieć na uwadze systematyczność. Tylko regularne przyjmowanie witamin jest w stanie zwalczyć problem wypadających włosów.

Sprawdź nasz ranking produktów na wypadanie włosów!

Verdelab-ikonaNależy pamiętać, że włosy oprócz witamin, potrzebują też minerałów. Siarka, krzem i cynk są im niezbędne. Należy także zwrócić uwagę na codzienne nawyki, którym poddajemy włosy. Czy nie chodzimy spać z mokrymi włosami? Czy nie używamy nadto gorącego powietrza podczas suszenia? Czy nie stosujemy nadmiernej ilości kosmetyków do stylizacji? Czy nie spinamy zbyt ciasno włosów w kucyk lub kitkę? To drobnostki, ale tylko z pozoru. Te drobne, codzienne nawyki mogą bardzo osłabiać włosy i sprawiać, że będą nadmiernie wypadać. Zanim zaczniemy kurację wzmacniającą witaminami na wypadanie włosów, wyeliminujmy z życia to, co im szkodzi. Dopiero wtedy dobre witaminy i naturalne kosmetyki będą miały szansę pokazać, jak potrafią wzmocnić włosy – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Witaminy na wypadanie włosów – jak dostarczyć je organizmowi?

Witaminy na wypadanie włosówWitaminy na wypadanie włosów, aby były skuteczne, muszą zostać przyswojone przez organizm. W przeciwnym razie nie zadziałają.

Cenne witaminy możemy dostarczyć organizmowi na dwa sposoby, poprzez:

  • odpowiednio zbilansowaną dietę,
  • przyjmowanie suplementów.

Dietę dobrze byłoby wzbogacić o świeże warzywa oraz owoce. Znajdziemy w nich całe mnóstwo dobroczynnych antyoksydantów, które zadbają o właściwą kondycję naszych włosów.

Warto byłoby również wprowadzić do swojej diety produkty z pełnego ziarna, w których również znajdziemy mnóstwo niezbędnych włosom substancji. Witaminy na wypadanie włosów w postaci suplementów należy wybierać bardzo starannie. Dobrze byłoby zadbać o to, aby suplementy, po które sięgamy były jak najbardziej naturalne. Dzięki temu będą one lepiej przyswajalne. Koniecznie musimy mieć na uwadze również to, że samo stosowanie preparatów witaminowych nie wystarczy. Jeżeli zależy nam na gęstych i silnych włosach, musimy zadziałać wielotorowo. Zastosujmy starannie dobrane dermokosmetyki, w skład których może wchodzić wcierka, odżywka oraz szampon na wypadanie włosów . Wszystkie wymienione produkty kosmetyczne powinny być bogate w jak największą ilość składników aktywnych naturalnego pochodzenia. Tego rodzaju produkty nie tylko wzmocnią osłabione włosy, ale również przyśpieszą ich porost.

Dermokosmetyki z witaminami dla włosów Delpos – wzmocnij włosy z zewnątrz

Witaminy dla włosów, jak wspomniano, znajdziemy również w kosmetykach. Trzeba jednak wybrać produkty dobrej jakości. Godna polecenia jest tu seria dermokosmetyków przeciw wypadaniu włosów Delpos. To profesjonalna, dedykowane pod konkretny problem: by zahamować wypadanie i stymulować wzrost nowych włosów seria 3 produktów. Zapewnia kompleksową pielęgnację skórze głowy: szampon i wcierka-płyn do skóry głowy, jak i włosom – odżywka.

Są to dermokosmetyki, dlatego nie znajdziemy w nich chemicznych dodatków. Dzięki temu seria Delpos jest dla skóry delikatna i zupełnie bezpieczna. Nie przesusza, nie podrażnia, nie uczula skóry.

Składniki aktywne nawilżają skalp i odżywiają cebulki. Zarówno w szamponie, płynie jak i odżywce znajdziemy wysoka zawartość witaminy B5. Powszechnie znana jako pantenol nawilża i koi skórę. Chroni także włosy przed nadmiernym siwieniem. W szamponie znajdziemy także ekstrakt z zielonej herbaty pełen witamin antyoksydacyjnych: A, C i E i polifenoli oraz minerałów, w tym budującej włosy siarki. Doskonale stymulują wzrost włosów. W szamponie znajduje się także zawierające aminokwasy i krzemionkę (kolejną składową włosów) betaina oraz bogate w witaminy z grupy B mleczko pszczele, które doskonale reguluje pracę gruczołów łojowych na skórze głowy i chroni włosy przed przetłuszczaniem się. Szampon ma także olejek z mięty pieprzowej, który doskonale poprawia mikrokrążenie, a tym samym dotlenia cebulki i sprawia, że dociera do nich więcej składników odżywczych. Płyn do skóry głowy również zawiera liczne składniki usprawniające krążenie: kofeinę i guaranę oraz arnikę. Dzięki nim składniki odżywcze np. z żeń-szenia docierają głębiej do komórek skóry i cebulek, a włosy stają się sprężyste i witalne. Przed łamaniem chroni je ekstrakt z miłorzębu japońskiego, a pasma do wzrostu pobudza ekstrakt z kory chinowej i warkoty azjatyckiej. W płynie Delpos znajduje się także niacynamid, który pogrubia pasma oraz regulujący przetłuszczanie glukonian cynku.

Odżywka do włosów Delpos to bogata kompozycja aż 9 składników. Wśród z nich znajdziemy wygładzający, naturalny silikon – bioferment z bambusa, który jako najszybciej rosnąca roślina na świecie, podobne właściwości przynosi także włosom.

Jednym ze składników Delpos jest również keratyna roślinna, naturalny budulec włosów, która świetnie pogrubia i wzmacnia odporność włosów na wypadanie. Ponadto honeyquat, wiążąca wodę, zapewniająca nawilżenie i elastyczność pochodna miodu oraz regenerujące oleje z czarnuszki i jojoba. W Delpos nie mogło zabraknąć także składników dbających o skórę głowy. Takie właściwości wnosi nawilżający mocznik, który fenomenalnie koi podrażnienia wszelkiego rodzaju oraz stosowana w kosmetykach dla niemowląt betaina o podobnych właściwościach, ponadto regenerująca zniszczenia w strukturze włosów. Dermokosmetyki Delpos zapewniają skórze głowy i włosom kompleksową pielęgnację. Włosy odrastają grubsze i bardziej lśniące, po prostu zdrowsze.

Pozytywne działanie serii Delpos zauważają klienci, którzy doceniają również naturalność tych dermokosmetyków:

OpiniaOdkąd stosuję naturalne dermokosmetyki Delpos, włosy nie wypadają mi już tak mocno. To bardzo zauważalne, bo wcześniej ciągle widziałam je wszędzie: na poduszce, na podłodze w łazience. Teraz gdy się czeszę włosy nie zostają na szczotce, a co więcej pojawiło się wiele nowych, na razie króciutkich włosków, ale widzę, że po Delpos to zmierza w dobrą stronęprzyznaje pani Antonina z Grudziądza

OpiniaNaturalne kosmetyki Delpos pomogły mi pokonać problem związany z nadmiernym wypadaniem włosów. Włosy zrobiły się silniejsze, mocniejsze, gęstsze. Zyskały ładny blask, z powrotem jest co zebrać w koczka – cieszy się pani Zuzanna z Pucka

Delpos na wypadanie włosów

ZAMÓW DELPOS
BOGATY SKŁAD SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH KUP TERAZ

FAQ

1. Jak często stosować witaminy na wypadanie włosów?

Jeżeli decydujemy się na przyjmowanie suplementów witaminowych, musimy mieć na uwadze systematyczność. W przeciwnym razie nie uda nam się uzyskać w pełni zadowalających nas efektów. Doskonałym rozwiązaniem będzie więc codzienne przyjmowanie witamin, jak i codzienna aplikacja dermokosmetyków, takich jak np. Delpos.

2. Kiedy witaminy na wypadanie włosów zaczną działać?

Witaminy przeciwko wypadaniom włosów powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producentów poszczególnych suplementów. Pierwsze efekty pojawią się po około dwóch, trzech tygodniach stosowania witamin.

3. Czy witaminy w postaci suplementów są skuteczniejsze od witamin dostarczanych od zewnątrz, w dermokosmetykach?

Brak badań pozwalających na jednoznaczną odpowiedź. Najkorzystniej stosować kurację komplementarną i używać zarówno suplementów, jak i dermokosmetyków.

4. Gdzie kupić dobre witaminy na wypadanie włosów i dermokosmetyki?

W najlepszej jakości preparaty witaminowe doskonale byłoby zaopatrywać się w sklepach z produktami ekologicznymi. Poszukujmy ich również w aptekach oraz w niektórych drogeriach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

5. Czy kobiety w ciąży mogą stosować witaminy na wypadanie włosów, aby przygotować się na wypadanie włosów po ciąży?

W ciąży stosowanie każdego preparatu, w tym również witaminowego, należy konsultować z lekarzem prowadzącym.


Bibliografia

1. Brzezińska-Wcisło, L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka: Postępy Dermatologiii Alergologii, 2003
2. Styczeń P.: Włosom na ratunek, Art of Beauty, 2, (2015)
3. Weller R., Hunter J., Savin J., Dahl M.: Dermatologia kliniczna, Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2011
4. Romańska-Gocka K.: Farmakoterapia łuszczycy, Farmacja Polska, 2009
5. Wormer E.J.: Włosy. Pielęgnacja i zdrowie, Wydawnictwo Klub dla Ciebie, Warszawa, 2000
6. Sumirska Z. (red.),Nowoczesne fryzjerstwo: chemia, technologie, techniki, Firma Wydawniczo-Medialna P.P.H.U. „Suzi”, Warszawa, 2005

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *