Zioła na wątrobę - jakie wybrać i czy rzeczywiście działają?

Zioła na wątrobę wspierają funkcjonowanie jednego z najważniejszych organów w organizmie. Wątroba produkuje żółć biorącą udział w trawieniu oraz bierze udział w oczyszczaniu organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Wątroba nie lubi alkoholu i tłustych potraw, a te niestety często goszczą w diecie Europejczyków. Na szczęście działanie wątroby można poprawić stosując naturalne, sprawdzone zioła na wątrobę. Które z nich warto włączyć do codziennej diety?

Jakie zioła na wątrobę pomagają?

Aby zioła na wątrobę pomogły, należy je wybrać na podstawie posiadanych właściwości. To one odpowiadają za skuteczność ziół. W przypadku wątroby zioła powinny działać na nią regenerująco, ale i poprawiać funkcjonowanie innych organów biorących udział w trawieniu.

W szczególności do polecanych ziół na młodość należą następujące rośliny:

  • Nasiona babki płesznik – Wzmacniają wątrobę i resztę układu pokarmowego. Pęcznieją pod wpływem wody, dlatego poprawiają perystaltykę jelit, co usuwa zaparcia. Sprawne jelita wspomagają detoksykacje organizmu. Nasiona wychwytują i wiążą metale ciężkie, a później je wydalają.
  • Nasiona czarnuszki siewnej – Posiadają działanie przeciwwrzodowe, bo chronią błonę śluzową żołądka. Osłaniają wątrobę i nerki przed toksynami z leków i innych związków chemicznych.
  • Nasiona ostropestu plamistego  – zawiera sylimarynę, substancję stabilizującą błony komórkowe hepatocytów w wątrobie, dzięki temu doskonale chronią wątrobę przed destrukcyjnym wpływem substancji szkodliwych. Podnosi zdolności regeneracyjne wątroby.

spis treści

Najlepsze zioła na wątrobę – ranking polecanych mieszanek ziół na wątrobę

Polecane zioła na wątrobę to zwłaszcza ziołowe mieszanki. Ich receptury skomponowano z kilku składników, które uzupełniają swoje właściwości. Dlatego też mieszanka ziołowa działa wszechstronniej, niż herbata z jednoskładnikowa. Dodatkowo w jej stosowaniu nie trzeba robić okresowych przerw.

Zwycięzca rankingu wyróżnił się wysokiej klasy suszem z całymi kawałkami roślin. W efekcie uzyskany napar jest mocno nasycony w związki aktywne z roślin i szybko przynosi poprawę w funkcjonowaniu wątroby.

Ocena: 10/10

Kredens Ziołowy – SteroHerbs

Miejsce 1

Steroherbs Suplement diety na wątrobę SteroHerbs do stosowania w ciekawej formie – jako przyprawa do posypywania potraw lub np. dodatku do owsianki. Można je także stosować samodzielnie, popijając wodą. Wzmaga produkcję żółci przez wątrobę, pęczniej w jelitach, dając na długo uczucie sytości, a jednocześnie poprawia perystaltykę jelit. Stymuluje odnowę błon komórkowych wątroby, co sprzyja dogłębnej regeneracji organu.

OpiniaLato to dla nas czas spotkań przy grillu i wiadomo, że często zakrapianych. Niestety mam wrażliwą wątrobę i nawet po małej ilości alkoholu czuję się źle. Dlatego kupiłam zioła na wątrobę. Niemal natychmiast poczułam się lepiej. Polecam SteroHerbs na szybki detoks – pisze pani Marlena z Suwałk

OpiniaW dzieciństwie chorowałem na żółtaczkę i od tego czasu po tłustym jedzeniu boli mnie wątroba. Nie są to dolegliwości na leki, dlatego w takich sytuacjach zawsze ratują mnie zioła na wątrobę. Ostatnio trafiłem na dobrze działające zioła z Kredensu Ziołowego. Dodaję je do śniadań, zazwyczaj już kolejnego dnia czuję się lepiej – twierdzi pan Jakub z Płocka

Ocena: 9,5/10

Hepa Vitale

Miejsce 2

Hepa Vitale Kompozycja ziół HepaVitale to mieszanka wspierająca funkcje wątroby i trzustki. Zwiększa poziom filtracji toksyn przez wątrobę, co zapobiega wielu schorzeniom. Rozwiązuje problemy trawienne takie jak: zgaga, i niestrawność, spowolnione trawienie – zaparcia. Sprawdza się w profilaktyce marskości wątroby. Działa osłonowo także na inne organy układu pokarmowego. W składzie ostropest i babka płesznik.

Ocena: 7/10

Zioła Klimuszko – Wspomagające pracę wątroby

Miejsce 3

Zioła ojca klimuszko Zioła Klimuszko – Wspomagające pracę wątroby z przeciwzapalnym mniszkiem zalecana przy osłabieniu wątroby oraz ostopestem, który zapobiega przedostawaniu się toksyn do wątroby, dlatego sprawdza się przy wszelkich zatruciach. Dodatek karczocha obniża poziom złego cholesterolu i oczyszcza drogi żółwiowe – przeciwdziała zapaleniu dróg i pęcherzyka żółciowego.

Ocena: 6,5/10

Herbarium św. Franciszka – Na wątrobę

Miejsce 4

Herbarium sw franciszka Herbata św. Franciszka na wątrobę i przewody żółciowe z mięty, dziurawca, mniszka i rumianku wspierająca czynności wątroby. Podnosi umiejętności wątroby do odtruwania organizmu.  Krwawnik, drapacz i głóg zwiększają wytwarzanie soków trawiennych i poprawiają motorykę żołądkowo-jelitową, równocześnie hamują apetyt, co pomaga utrzymać prawidłową wagę. Pomagają także zachować prawidłowy poziom cholesterolu.   

Ocena: 6/10

Liver Cleanse – Zdrowa Wątroba

Miejsce 5

Liver Cleanser Podnosi podstawowe funkcje wątroby: usprawnia metabolizm i zapobiega gromadzeniu się tłuszczu wokół niej oraz wspomaga wydalanie toksyn poprzez uregulowanie ilości wydalanego potu. Poprawia samopoczucie i dodaje ciału witalności.

Ocena: 5,5/10

Zielarnia Warmińska – Oczyszczona wątroba

Miejsce 6

Herbatka oczyszczająca wątrobę Mieszanka Zielarni Warmińskiej – Oczyszczona wątroba rozwiązuje problemy z otyłością brzuszną, wzdęciami, zaparciami, niestrawnością, które często wywołują także brak energii. Remedium na te problemy jest poprawa funkcjonowania wątroby, zwłaszcza zwiększenie produkcji żółci.

Ocena: 5/10

Ziółko – Wątrobex

Miejsce 7

Wątrobex Ziółko Wątrobex zapobiegające powstawaniu kamieni żółciowych. Przywracają prawidłową ilość wytwarzanej żółci. Działają osłonowa na błony śluzowe żołądka, usprawniając procesy trawienne.

Czy wyłącznie dobre zioła na wątrobę wystarczą, aby poczuć się lepiej?

Mieszanka ziół na wątrobę, tak jak w przypadku wielu innych problemów, może okazać się niezwykle pomocna, ale nie zastąpi leczenia, gdy nasze problemy z wątroba są poważne. Na szczęście jednak wątroba to jedyny organ organizmu o dużych zdolnościach do regeneracji. By tak się stało w pierwszej kolejności należy wyeliminować czynniki jej szkodzące. Kluczowe jest także stosowanie odpowiedniej diety: bez produktów przetworzonych, zawierających zbyt duże ilości tłuszczów trans: słonych przekąsek i sklepowych słodyczy. W zamian należy spożywać warzywa i owoce bogate w antyoksydacyjne witaminy A i E oraz wypijać dwa litry wody dziennie. Kluczowa jest także rola snu, zwłaszcza głębokiego, gdy pod wpływem melatoniny zwalczane są wolne rodniki, co sprzyja regeneracji organów.

Zioła na oczyszczanie wątroby – podsumowanie

Zioła na oczyszczenie wątroby sprzyjają regeneracji tego organizmu. To metoda naturalna, dobrze poznana i najczęściej całkowicie bezpieczna dla organizmu. Aby tak się stało zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu co do sposobu i częstotliwości zażywania produktu oraz nie przekraczać zalecanych dawek.

Steroherbs

STEROHERBS
Zioła na oczyszczanie wątrobyKUP TERAZ

FAQ

1. Dlaczego warto pić zioła na wątrobę?

Zioła na oczyszczenie wątroby wspierają wątrobę w działaniu detoksykacyjnym i trawiennym. Sprzyjają regeneracji tego organu, dlatego potrafią wspomóc funkcjonowanie tego organu, układu pokarmowego jak i ogóle samopoczucie. Jeśli wcześniej wykluczymy ewentualne przeciwwskazania, jako metoda naturalna, rzadko wywołują niepożądane skutki uboczne.

2. Czy zioła na wątrobę działają?

Zdecydowanie tak, zioła na wątrobę działają natychmiast po zastosowaniu, jednak na ich pełne efekty należy zaczekać do wysycenia organizmu w związki aktywne. W pierwszej kolejności powinniśmy zauważyć ulgę od problemów z niestrawnością, później detoksykację, co przełoży się na lepszą kondycję fizyczną.

3. Które zioła na wątrobę działają?

Na źle funkcjonująca wątrobę warto wypróbować dobroczynne działanie takich ziół jak: nasiona babki płesznik – poprawiają perystaltykę jelit, nasiona czarnuszki siewnej – chroni przed wpływem toksyn np. z leków, nasiona ostropestu plamistego – sprzyja regenerowaniu się błon komórkowych budujących wątrobę.

4. Dlaczego warto stosować mieszanki?

Ziołowe mieszanki dają ciału więcej korzyści niż stosowanie herbat jednoskładnikowych, co wynika z synergicznego działania mieszanki. Zioła w mieszance uzupełniają swoje właściwości, więc uzyskamy efektywniejszą, pełniejszą poprawę. A dzięki temu, że w przypadku picia ziołowych mieszanek nie ma konieczności stosować okresowych przerw, efekty terapii ziołowej pojawią się także szybciej.


Bibliografia:

1. Kirpich, I. A., Marsano, L. S., & McClain, C. J. (2015). Gut–liver axis, nutrition, and non-alcoholic fatty liver disease. Clinical Biochemistry, 48(13-14), 923–930. doi:10.1016/j.clinbiochem.2015.06.023
2. Cave, M., Deaciuc, I., Mendez, C., Song, Z., Joshi-Barve, S., Barve, S., & McClain, C. (2007). Nonalcoholic fatty liver disease: predisposing factors and the role of nutrition. The Journal of nutritional biochemistry, 18(3), 184-195.
3. Ullah, R., Rauf, N., Nabi, G., Ullah, H., Shen, Y., Zhou, Y. D., & Fu, J. (2019). Role of nutrition in the pathogenesis and prevention of non-alcoholic fatty liver disease: recent updates. International journal of biological sciences, 15(2), 265.
4. Yang H-Y, Tzeng Y-H, Chai C-Y, Hsieh A-T, Chen J-R, Chang L-S, et al. Soy protein retards the progression of non-alcoholic steatohepatitis via improvement of insulin resistance and steatosis. Nutrition. 2011; 27: 943-8.
5. Ciborowska, H., & Dietetyka, R. A. (2007). Żywienie zdrowego i chorego człowieka. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa, 359, 465-469.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *