Preparaty na łuszczycę - ranking najlepszych

Preparaty na łuszczycę są różne, warto zatem wybrać najlepszy preparat dla siebie. Na co zwrócić uwagę, jaki składnik powinien się znaleźć, a czego unikać? Warto wybierać całe zestawy danych kosmetyków na łuszczycę, ponieważ dzięki temu można szybciej uporać się z nieraz bardzo przykrymi objawami choroby. Spójrzmy poniżej na tabelkę, by dowiedzieć się jaki kupić.

spis treści

Ranking najlepszych preparatów na łuszczycę głowy

Miejsce: Opis:
Nr 1

Psorisel
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

psorisel-zestaw Idealne preparaty na łuszczycę w zestawie Psorisel zawierają aktywne składniki, takie jak np.: dziegieć brzozowy, ekstrakt z wierzbówki kiprzycy, mocznik, pirytionian cynku, panthenol, kwas salicylowy, czy mlekowy. Główną zaletą zestawu jest bogaty skład, z dużą ilością naturalnych, wyjątkowo skutecznych składników, przy niezbyt wysokiej cenie. Dlatego są to najbardziej polecane kosmetyki na łuszczycę.

Seria zawiera w składzie trzy wysokiej jakości dermokosmetyki, stanowiące kompleksową ochronę dla skóry z łuszczycą. Nie podrażniają, nadają się nawet do bardzo wrażliwej skóry, skłonnej do alergii.

Skutecznie oczyszczają, odbudowują i regenerują ze względu na wysoką zawartość ichtiolu oraz mocznika.


Zalety:

 • aż 3 wydajne produkty w zestawie
 • zróżnicowana, naturalna kompozycja wyciągów roślinnych i olejów
 • wspomaga proces regeneracji i gojenia oraz przywraca prawidłowy poziom nawilżenia skóry, co przy łuszczycy jest bardzo ważne

KUP TERAZ

Nr 2

Pharmaceris P
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Pharmacess Pod numerem drugim także znajdują się bardzo dobre preparaty na łuszczycę marki Pharmaceris P Puri-Ichtilium. Znajdziemy w nich takie skuteczne składniki jak: pirokton olaminy, ichtiol, wyciąg z kory wierzby, dziegieć drzewny, kwas salicylowy, kompleks antybakteryjny DDL, kompleksem – Immuno activator wit. D, z wysoką zawartość mocznika.


Zalety:

 • wysoka tolerancja i skuteczność
 • formuła produktów wzbogacona o nowatorski składnik Immuno activator wit. D
 • ułatwiają rozczesywanie
Nr 3 Hermz Healpsorin: szampon i odżywka
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
Hermz Nasz numer 3 to zestaw Hermz Healpsorin: szampon i odżywka. Kosmetyki te zawierają bogaty skład, np.: naturalny związek dermosoft decalact, kwas salicylowy, olejek z paczuli, olej rokitnikowy, ekstrakt z żywokostu, czy panthenol.


Zalety:

 • bogaty skład
Nr 4 Dr Michaels: maść, żel i odżywka
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
Dr
Zestaw dr Michaels, który zawiera: maść, żel i odżywkę. Zawiera takie składniki, jak: ekstrakt z nagietka lekarskiego, olejek z krokosza barwierskiego, olejek z palczatki, czy kwas salicylowy.


Zalety:

 • duża ilość różnych naturalnych składników
psorisel-zestaw

PSORISELDERMOKOSMETYKI NA ŁUSZCZYCĘ ZAMÓW!

Kosmetyki na łuszczycę – dlaczego warto je stosować?

Nawet jeśli choroba ustąpiła, kosmetyki na łuszczycę pomogą utrzymać skórze stan remisji na dłużej. Ten, kto choruje na tę chorobę wie, że jest ona przewlekła. Zadbana skóra, odpowiednio nawilżona, to komfort dla każdego człowieka.

Polecane preparaty na łuszczycę – jak wybrać właściwy

Żeby wybrać dobrze polecany preparat na łuszczycę, warto zatrzymać się nad składem.

Ważne, aby zawierał dużą ilość wartościowych składników naturalnych, aktywnych i szczególnie polecanych przy tym schorzeniu, jak na przykład:

 • pirytionian cynku – reguluje pracę gruczołów łojowych, przywraca prawidłowe ph skórze, działa przeciwbakteryjnie, wspomaga gojenie.
 • panthenol – wspomaga naturalny proces regeneracji naskórka, odżywia.
 • kwas salicylowy – działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie. Uśmierza ból, przyspiesza oczyszczanie skóry i złuszczanie martwego naskórka.
 • mocznik – silnie pochłania i zatrzymuje wodę w skórze, regeneruje uszkodzoną skórę, zmiękcza, złuszcza, reguluje, działa przeciwbakteryjnie.

Najlepszy kosmetyk na łuszczycę – jak powinien działać?

Na pewno najlepszy kosmetyk na łuszczycę powinien działać przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. Ważne też, by mitygował uczucie pieczenia i swędzenia, które potrafi być naprawdę uciążliwe.

Przede wszystkim, idealne kosmetyki na łuszczycę, likwidują przyczynę choroby, nie podrażniając dodatkowo skóry. Zawierają bardzo dużo naturalnych składników. Działają silnie: przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, regenerująco oraz naprawczo. Likwidują łuski i usuwają zanieczyszczenia. Niweluje uciążliwe swędzenie, pieczenie i suchość skóry.

Opinie klientów o Psorisel:

OpiniaDługo zastanawiałam się, jaki wybrać dermokosmetyk, tym bardziej przy moich uciążliwych dolegliwościach. Wybrałam od razu cały zestaw Psorisel. Nie żałuję tej decyzji, ponieważ dzięki nim przeszłam w stan remisji. Już z nich nie zrezygnuję!mówi pani Jolanta z Cieszyna

OpiniaNie mogłam pozbyć się uciążliwego swędzenia i pieczenia. Dopiero po zastosowaniu Psorisel wszystko się uspokoiło, w końcu mogę spokojnie spaćmówi pani Joanna z Elbląga

Preparaty na łuszczycę – kiedy warto zacząć je stosować?

Na pytanie, kiedy zacząć stosować preparaty na łuszczycę, warto zapytać producenta kosmetyków, w tym także na łuszczycę:

verdelab-ikonaPreparaty na łuszczycę należy zacząć stosować po stwierdzeniu przez lekarza specjalistę tej choroby, który też przy okazji oceni stan skóry. Warto zwrócić uwagę na to, by wybrane produkty zawierały składniki koncentrujące się na łagodzeniu objawów, ale też, co ważne niwelowały przyczyny chorobymówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Jeśli zauważymy u siebie objawy łuszczycy, to warto skonsultować się z lekarzem. Ta choroba może nie być uciążliwa, jeżeli stosujemy odpowiednie preparaty, dlatego tak ważny jest dobór produktów, które będzie można stosować długotrwale.

Kosmetyki na łuszczycę – czy można stosować w ciąży?

Zastosowanie kosmetyków na łuszczycę w ciąży należy konsultować zawsze z lekarzem. Wszystko zależy od stopni aktywności i postaci choroby. Zdarza się, że w okresie ciąży łuszczyca może się nasilać. Wtedy warto utrzymywać stały kontakt z dermatologiem, który poprowadzi odpowiednio leczenie.

Podsumowanie

Jeśli dokuczają nam jakieś problemy skórne, w pierwszej kolejności trzeba udać się do specjalisty, by ocenił stan pacjenta i rozpoczął odpowiednie leczenie. Nigdy nie powinniśmy leczyć się na własną rękę, to bardzo ważne! Przy wyborze preparatów na łuszczycę, należy zwracać szczególną uwagę na zawartość naturalnych, aktywnych składników, bez tych zbędnych, by nie podrażniać dodatkowo chorej skóry. Istotną rolę odgrywa także cena w stosunku do wielkości opakowania. Nie powinno się przerywać stosowania tego typu dermokosmetyków, nawet w okresie remisji, ponieważ dzięki nim skóra będzie odpowiednio nawilżona i zadbana, co też spowoduje, że ten stan utrzyma się dłużej.

psorisel-zestaw

PSORISELDERMOKOSMETYKI NA ŁUSZCZYCĘ ZAMÓW!

FAQ

1. Kiedy trzeba stosować preparaty na łuszczycę?

Po tego typu kosmetyki sięgamy, gdy wiemy, że chorujemy na tę chorobę. Warto najpierw skontaktować się z dermatologiem, by stwierdził jednoznacznie, co jest przyczyną podrażnienia skóry. Trzeba wybierać preparaty zawierające duża ilość naturalnych składników, typu Psorisel. Zawierają one między innymi bardzo skuteczny: kwas salicylowy, dziegieć brzozowy, ekstrakt z wierzbówki kiprzycy, mocznik, pirytionian cynku, panthenol.

2. Czy gdy wszystko się uspokoi, mogę przestać stosować takie kosmetyki na łuszczycę?

Nie warto. Łuszczyca jest chorobą przewlekłą i nawracają. Nawet po zakończeniu leczenia dermatologicznego, należy nadal stosować emolienty i inne preparaty na łuszczycę, by nie dopuścić do nawrotu.

3. Jeśli mam lekkie objawy łuszczycy to muszę leczyć się też ogólnie?

Nie. Wystarczą wtedy jedynie preparaty do higieny. Należy mimo wszystko uważać i zwracać uwagę na składniki, jakie zawierają poszczególne dermokosmetyki. Warto unikać substancji, które mogłyby dodatkowo podrażniać skórę.

4. Czy łuszczycą można się zarazić, stosując jakiś dermokosmetyk na łuszczycę, który stosuje osoba na nią chorująca?

Nie, jest to przewlekła choroba zapalno-proliferacyjna, charakteryzującą się występowaniem okresów zaostrzeń i remisji, dlatego tak ważna jest intensywna pielęgnacja odpowiednimi dermokosmetykami. Jednak nie ma możliwości zarażenia się nią, nawet stosując kosmetyki dla chorego.


Bibliografia:

1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 2009
2. Szklarczyk M., Goździalska A., Jaśkiewicz J., Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów: Stan skóry wykładnikiem stanu zdrowia, Oficyna Wydawnicza AFM, Kraków, 2012
3. Padlewska K.: Medycyna estetyczna i kosmetologia, PZWL, Warszawa, 2014
4. Wilk M., Adamski Z., Choroby włosów i owłosionej skóry głowy: Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Poznań, 2008
5. Gospodarek E, Mikucka A.: Mikrobiologia w kosmetologii, Wyd. PZWL, 2013
6.  Adamski Z., Kaszuba A.: Dermatologia dla kosmetologów, Edra Urban & Partner, Wrocław, 2015

1 komentarz na “Preparaty na łuszczycę - ranking najlepszych”

 1. Przy tym produkcie Psorisel trzeba mieć wszystkie 3 produktu, czy któreś można odpuścić żeby cena terapi była mozliwie jak najniższa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *