Preparaty na łuszczycę są różne, warto zatem wybrać najlepszy preparat dla siebie. Na co zwrócić uwagę, jaki składnik powinien się znaleźć, a czego unikać? Warto wybierać całe zestawy danych kosmetyków na łuszczycę, ponieważ dzięki temu można szybciej uporać się z nieraz bardzo przykrymi objawami choroby. Spójrzmy poniżej na tabelkę, by dowiedzieć się jaki kupić.
spis treści
- I Miejsce Psorisel
- II Miejsce Pharmaceris P
- III Miejsce Hermz Healpsorin
- IV Miejsce Dr Michaels
Ranking najlepszych preparatów na łuszczycę głowy
SEBORHDERMOKOSMETYKI NA ŁZS zamów!
Kosmetyki na łuszczycę – dlaczego warto je stosować?
Nawet jeśli choroba ustąpiła, kosmetyki na łuszczycę pomogą utrzymać skórze stan remisji na dłużej. Ten, kto choruje na tę chorobę wie, że jest ona przewlekła. Zadbana skóra, odpowiednio nawilżona, to komfort dla każdego człowieka.
Polecane preparaty na łuszczycę – jak wybrać właściwy
Żeby wybrać dobrze polecany preparat na łuszczycę, warto zatrzymać się nad składem.
Ważne, aby zawierał dużą ilość wartościowych składników naturalnych, aktywnych i szczególnie polecanych przy tym schorzeniu, jak na przykład:
- pirytionian cynku – reguluje pracę gruczołów łojowych, przywraca prawidłowe ph skórze, działa przeciwbakteryjnie, wspomaga gojenie.
- panthenol – wspomaga naturalny proces regeneracji naskórka, odżywia.
- kwas salicylowy – działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie. Uśmierza ból, przyspiesza oczyszczanie skóry i złuszczanie martwego naskórka.
- mocznik – silnie pochłania i zatrzymuje wodę w skórze, regenerują uszkodzoną skórę, zmiękcza, złuszcza, reguluje, działa przeciwbakteryjnie.
Najlepszy kosmetyk na łuszczycę – jak powinien działać?
Na pewno najlepszy kosmetyk na łuszczycę powinien działać przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. Ważne też, by mitygował uczucie pieczenia i swędzenia, które potrafi być naprawdę uciążliwe.
Przede wszystkim, idealne kosmetyki na łuszczycę, likwidują przyczynę choroby, nie podrażniając dodatkowo skóry. Zawierają bardzo dużo naturalnych składników. Działają silnie: przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, regenerująco oraz naprawczo. Likwidują łuski i usuwają zanieczyszczenia. Niweluje uciążliwe swędzenie, pieczenie i suchość skóry.
Opinie klientów o Psorisel:
Długo zastanawiałam się, jaki wybrać dermokosmetyk, tym bardziej przy moich uciążliwych dolegliwościach. Wybrałam od razu cały zestaw Psorisel. Nie żałuję tej decyzji, ponieważ dzięki nim przeszłam w stan remisji. Już z nich nie zrezygnuję! – mówi pani Jolanta z Cieszyna
Nie mogłam pozbyć się uciążliwego swędzenia i pieczenia. Dopiero po zastosowaniu Psorisel wszystko się uspokoiło, w końcu mogę spokojnie spać – mówi pani Joanna z Elbląga
Preparaty na łuszczycę – kiedy warto zacząć je stosować?
Na pytanie, kiedy zacząć stosować preparaty na łuszczycę, warto zapytać producenta kosmetyków, w tym także na łuszczycę:
Preparaty na łuszczycę należy zacząć stosować, kiedy wiemy, że mamy łuszczycę. Oczywiście w pierwszej kolejności należy udać się do specjalisty, by dokładnie ocenił stan skóry. Ponadto warto stosować preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry z łuszczycą. Takie produkty zawierają składniki koncentrujące się nie tylko na łagodzeniu objawów, ale także niwelowaniu przyczyn choroby – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde
Jeśli zauważymy u siebie objawy łuszczycy, to warto skonsultować się z lekarzem. Ta choroba może nie być uciążliwa, jeżeli stosujemy odpowiednie preparaty, dlatego tak ważny jest dobór produktów, które będzie można stosować długotrwale.
Kosmetyki na łuszczycę – czy można stosować w ciąży?
Zastosowanie kosmetyków na łuszczycę w ciąży należy konsultować zawsze z lekarzem. Wszystko zależy od stopni aktywności i postaci choroby. Zdarza się, że w okresie ciąży łuszczyca może się nasilać. Wtedy warto utrzymywać stały kontakt z dermatologiem, który poprowadzi odpowiednio leczenie.
Podsumowanie
Jeśli dokuczają nam jakieś problemy skórne, w pierwszej kolejności trzeba udać się do specjalisty, by ocenił stan pacjenta i rozpoczął odpowiednie leczenie. Nigdy nie powinniśmy leczyć się na własną rękę, to bardzo ważne! Przy wyborze preparatów na łuszczycę, należy zwracać szczególną uwagę na zawartość naturalnych, aktywnych składników, bez tych zbędnych, by nie podrażniać dodatkowo chorej skóry. Istotną rolę odgrywa także cena w stosunku do wielkości opakowania. Nie powinno się przerywać stosowania tego typu dermokosmetyków, nawet w okresie remisji, ponieważ w ten sposób skóra dłużej pozostanie w okresie remisji, będzie odpowiednio nawilżona i zadbana.
SEBORHDERMOKOSMETYKI NA ŁZS zamów!
FAQ
1. Kiedy trzeba stosować preparaty na łuszczycę?
Po tego typu kosmetyki sięgamy, gdy wiemy, że chorujemy na tę chorobę. Warto najpierw skontaktować się z dermatologiem, by stwierdził jednoznacznie, co jest przyczyną podrażnienia skóry. Trzeba wybierać preparaty zawierające duża ilość naturalnych składników, typu Psorisel. Zawierają one między innymi bardzo skuteczny: kwas salicylowy, dziegieć brzozowy, ekstrakt z wierzbówki kiprzycy, mocznik, pirytionian cynku, panthenol.
2. Czy gdy wszystko się uspokoi, mogę przestać stosować takie kosmetyki na łuszczycę?
Nie warto. Łuszczyca jest chorobą przewlekłą i nawracają. Nawet po zakończeniu leczenia dermatologicznego, należy nadal stosować emolienty i inne preparaty na łuszczycę, by nie dopuścić do nawrotu.
3. Jeśli mam lekkie objawy łuszczycy to muszę leczyć się też ogólnie?
Nie. Wystarczą wtedy jedynie preparaty do higieny. Należy mimo wszystko uważać i zwracać uwagę na składniki, jakie zawierają poszczególne dermokosmetyki. Warto unikać substancji, które mogłyby dodatkowo podrażniać skórę.
4. Czy łuszczycą można się zarazić, stosując jakiś dermokosmetyk na łuszczycę, który stosuje osoba na nią chorująca?
Nie, jest to przewlekła choroba zapalno-proliferacyjna, charakteryzującą się występowaniem okresów zaostrzeń i remisji, dlatego tak ważna jest intensywna pielęgnacja odpowiednimi dermokosmetykami. Jednak nie ma możliwości zarażenia się nią, nawet stosując kosmetyki dla chorego.
Bibliografia:
1. Dylewska-Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana, 2009
2. Szklarczyk M., Goździalska A., Jaśkiewicz J., Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów: Stan skóry wykładnikiem stanu zdrowia, Oficyna Wydawnicza AFM, Kraków, 2012
3. Padlewska K.: Medycyna estetyczna i kosmetologia, PZWL, Warszawa, 2014
4. Wilk M., Adamski Z., Choroby włosów i owłosionej skóry głowy: Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Poznań, 2008
5. Gospodarek E, Mikucka A.: Mikrobiologia w kosmetologii, Wyd. PZWL, 2013
6. Adamski Z., Kaszuba A.: Dermatologia dla kosmetologów, Edra Urban & Partner, Wrocław, 2015