Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy to jeden z najpopularniejszych kosmetyków przeznaczonych do walki z ŁZS. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda emulsja będzie godna naszej uwagi. Należy jak najstaranniej wybierać tego typu produkty. W emulsji dobrze jest poszukiwać składników pochodzenia naturalnego. Unikajmy kosmetyków zawierających szkodliwe detergenty i konserwanty.
Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jakie powinna mieć działanie?
Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy, aby była skuteczna, musi działać wszechstronnie.
Poniżej wskazano właściwości, których warto oczekiwać od emulsji na łojotokowe zapalenie skóry głowy:
- Nawilżające – Dobrze byłoby, gdyby emulsja działała silnie nawilżająco. Dzięki temu zniweluje przesuszenie skalpu oraz zapobiegnie łuszczeniu się skóry głowy.
- Kojące – Dzięki kojącym właściwościom, emulsja redukuje podrażnienia skóry głowy. Ponadto może pomóc w pokonaniu świądu oraz pieczenia skóry.
- Przeciwzapalne – Emulsja powinna działać przeciwzapalnie, bo dzięki temu będzie można pozbyć się uciążliwych stanów zapalnych znajdujących się na skórze głowy. Ponadto przyśpieszone zostanie ich gojenie się oraz zlikwidowane dokuczliwe zaczerwienienia skalpu.
- Przeciwbakteryjne – Dzięki przeciwbakteryjnym właściwościom, skóra będzie odporna na szkodliwy wpływ bakterii. Nie będą one powodować nowych stanów zapalnych, ani zaostrzać tych już istniejących.
- Redukujące wydzielanie sebum – W przebiegu łojotokowego zapalenia skóry bardzo często ma miejsce nadprodukcja sebum. Niestety, nie służy to kondycji skóry, ponieważ jest pożywką dla drożdżaków. Warto byłoby więc wybrać taką emulsję, która ureguluje pracę gruczołów łojowych.
- Przeciwgrzybiczne – za powstawanie ŁZS odpowiadają drożdżaki z rodziny Malassezia namnażające się nadmiernie na skórze. Składniki przeciwgrzybiczne ograniczą rozwój drożdżaków, dzięki czemu zmniejszone zostaną tez wszystkie pozostałe objawy ŁZS.
Emulsja posiadająca wiele właściwości ma szansę wszechstronnie zadbać o potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry. Dzięki temu możliwa będzie eliminacja uporczywych objawów łojotokowego zapalenia skóry głowy.
Przyczyny prowadzące do ŁZS | |
|
|
|
|
|
|
czynniki wewnętrzne:
|
|
czynniki zewnętrzne:
|
|
EMULSJA SEBORHKOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁZS ZAMÓW
Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jakich składników w nich poszukiwać?
Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy powinna zawierać składniki pochodzenia naturalnego.
Warto więc poszukiwać w nich substancji takich jak:
- pirokton olaminy – posiada udowodnione działanie przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze; charakteryzuje się również działaniem wysuszającym stany zapalne; redukuje nadmierną ilość sebum, która niekorzystnie wpływa na stan skalpu.
- mocznik – działa silnie nawilżająco oraz regenerująco; zapobiega nadmiernemu rogowaceniu skalpu oraz ochrania skórę głowy przed podrażnieniem, pieczeniem oraz świądem.
- NMF – silnie odżywczy i regenerujący składnik; warto docenić go również ze względu na działanie ochronne; zapobiega negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych na kondycję skalpu.
- siarka – ogranicza nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy; działa silnie regulująco na pracę gruczołów łojowych; wycisza stany zapalne i zapobiega pojawianiu się nowych.
- olej konopny – warto docenić jego wyjątkowe działanie nawilżające, ale olej ten działa także przeciwzapalnie; redukuje także ilość szkodliwych bakterii bytujących na skórze.
- olej z czarnuszki – działa silnie nawilżająco i odżywczo; regeneruje naskórek oraz dba o to, żeby był on odporny na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych; olej ten posiada także właściwości wyrównujące koloryt skóry; dzięki temu można pozbyć się uciążliwego zaczerwienienia skalpu, co jest dość powszechne przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy. Kondycjonuje pasma włosów i odżywia cebulki.
- kwas mlekowy – warto docenić jego silne właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne; zapobiega namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów na skórze oraz dba o to, aby pozostawała ona optymalnie nawilżona i zregenerowana.
Wyżej wymienione składniki charakteryzują się wszechstronnym działaniem.
ŁZS określa się także wypryskiem łojotokowym. Jest to przewlekła, nawracająca choroba o nie ustalonej etiologii. Na ten moment nie znamy na nią skutecznego leku, leczymy objawy. Charakteryzuje się tłustą, żółtoszarą łuską, która w nasilonej formie tworzy na powierzchni skóry skorupę. Towarzysza jej stany zapalne, dlatego skóra często jest także zaczerwieniona. ŁZS cechuje się sezonowością, zaostrzenia i nawroty następują w okresie jesienno-zimowym. Na chorobę częściej cierpią mężczyźni i osoby w wieku pokwitania. Jest to choroba skóry, dlatego leczenie warto uzupełnić pielęgnacja skóry specjalistycznymi dermokosmetykami na ŁZS – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy – jak wspomóc jej działanie?
Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy zadziała skutecznie, gdy będziemy pamiętać o stosowaniu jej zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj znajdują się one na etykiecie dołączonej do opakowania kosmetyku. Ważne jest także to, aby na emulsji nie poprzestać. Najbardziej trwałe oraz satysfakcjonujące rezultaty przyniesie stosowanie zestawu dermokosmetyków na łojotokowe zapalenie skóry głowy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szamponu oraz płynu oczyszczającego do skóry głowy dotkniętej problemem ŁZS.
Emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy Seborh
Doskonałą emulsje do skóry głowy z problemem łojotokowego zapalenia znajdziemy w zestawie dermokosmetyków Seborh. To seria starannie skomponowanych preparatów o formułach dedykowanych niwelowaniu objawów towarzyszących ŁZS. Tworzą ja składniki pochodzenia roślinnego: witaminy, oleje i ekstrakty, co sprawia, że jest to kosmetyk delikatny i bezpieczny. Emulsja z serii Seborh działa wielukierunkowo, dzięki czemu zapewnia chorej skórze kompleksową pielęgnację. Dociera do przyczyn odpowiedzialnych za ŁZS – przede wszystkim ogranicza ilość drożdżaków z rodziny Mallassezia na skórze oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Znajdziemy w niej składniki przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.
Emulsja Seborh wspiera także prawidłowe procesy keratynizacja naskórka, dzięki temu na chorej skórze powstaje mniej łuski. Po drugie poprawia kondycję skóry poprzez odbudowanie ochronnej bariery hydrolipidowej
Wspierają w tym zawarte w niej zarówno składniki nawilżające, jak i odżywcze. Podniesienie nawilżenia dodatkowo wpływa na ograniczenie produkcji łoju, bo nawodniona skóra nie musi już go produkować w takiej ilości, aby się natłuścić i nawilżyć. Emulsja Seborh ma lekka konsystencję, która nie zapycha porów, ani nie obciąża włosów. Zawarty w niej olej z czarnuszki działa regenerująco na cebulki i włosy, chroni je przed wypadaniem, które często jest efektem ubocznym ŁZS. W zestawie Seborh znajdziemy także oczyszczający szampon, który silnie odkaża skórę i chroni przed stanami zapalnymi oraz płyn złuszczający, którego działanie oparte jest na delikatnych kwasach działających na zasadzie peelingu chemicznego.
Płyn pomaga oderwać się obumarłym komórkom, usunąć je, co ogranicza zarówno świąd, jak i łuskę. Dba o odsłonięty naskórek poprzez poprawę krążenie, detoksykację, dotlenienie i dostarczenie substancji odżywczych nowej skórze
Skuteczność kosmetyków z serii Seborh potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych klientów:
Odkąd stosuję naturalną emulsję Seborh, objawy łojotokowego zapalenia skóry nie są już tak dokuczliwe. Skóra głowy stała się zdecydowanie lepiej nawilżona i zregenerowana. Nie dokucza mi także przetłuszczanie się skalpu – mówi pani Małgorzata z Zakopanego
Dzięki naturalnej emulsji Seborh udało mi się ograniczyć nadmierne przetłuszczanie się skóry. Cieszę się nawilżoną i zregenerowaną skórą głowy, która nie swędzi ani nie piecze. To duża ulga, także ta psychiczna, bo ŁZS przysparzał mi wielu zmartwień – pisze pan Marek z Tarnowa
Naturalne emulsje na łojotokowe zapalenie skóry głowy są bardzo skuteczne. Nie wolno jednak zapominać o ich systematycznym stosowaniu. Istotne jest także to, aby dobrać do niej także inne preparaty pielęgnacyjne, takie jak szampon czy płyn oczyszczający.
EMULSJA SEBORHKOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁZS ZAMÓW
FAQ
1. Jak długo naturalna emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy musi być stosowana, aby problem nie nawracał?
Łojotokowe zapalenie skóry to schorzenie o charakterze nawracającym. Aby uniknąć nawrotów lub zminimalizować ryzyko ich pojawienia się, zaleca się stosowanie emulsji przez minimum miesiąc po ustąpieniu objawów ŁZS. W okresie kuracji np. Emulsję Seborh stosujemy co drugi dzień.
2. Naturalna emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy – gdzie jej poszukiwać?
Dobrych jakościowo emulsji na ŁZS poszukujmy przede wszystkim w sklepach z naturalnymi kosmetykami oraz w aptekach. Mowa tu zarówno o sklepach i aptekach stacjonarnych, jak i internetowych.
3. Czy naturalna emulsja na łojotokowe zapalenie skóry głowy może spowodować jakieś skutki uboczne?
Emulsja naturalna na ŁZS rzadko powoduje skutki uboczne. W niektórych przypadkach mogą się one jednak pojawić. Dotyczy to najczęściej przypadków stosowania emulsji niezgodnie z zaleceniami producenta. Do pojawienia się skutków ubocznych może dojść także wtedy, gdy jesteśmy uczuleni na jakiś składnik wchodzący w skład emulsji.
Bibliografia
1. Śpiewak R., Kordus K., Podział i definicje chorób z kręgu wyprysku. Int Rev Allergol Clin Immunol Family Med 2012 18 (4): 210-222
2. Kaszuba A., Kozłowska M., Kaszuba A., Michalak I., Trznadel-Budźko E., Bartkowiak, R., [w:] Skuteczność doustnego flukonazolu oraz miejscowo stosowanego 1% kremu kiotrimazol i szarnponu z 2% ketokonazolem w leczeniu skojarzonym umiarkowanych do ciężkich postaci łojotokowego zapalenia skóry, [w:] Mikologia . 2007, Vol. 14 Issue 2, s. 111-116. 6p
3. Wąsik F, Baran E, Szepietowski J., Zarys dermatologii klinicznej, 1995
4. Trznadel-Grodzka E., Błaszkowski M. Badania nad łojotokowym zapaleniem skóry. Rola wybranych cytokin w patogenezie łojotokowego zapalenia skóry, Postepy Hig Med Dosw (online), 2012; 66: 843-847
5. Czyżewska U.,Siemieniuk M., Bartoszewicz M., Tylick A., Grzyby z rodzaju Malassezia jako oportuniści ludzi i zwierząt, www. phmd.pl 2018; 72: 359-37