Peeling kawowy na cellulit – jak działa?

Peeling kawowy na cellulit to coś, z czym koniecznie musisz się zapoznać, jeśli masz już dość pomarańczowej skórki. Ten prosty, domowy zabieg może okazać się bardzo pomocny w uporaniu się z nierównościami skóry w obszarze ud, pośladków i brzucha. Zobacz, na czym polega i dlaczego warto go wykonywać.

peeling kawowy na cellulit działaniePeeling kawowy na cellulit – działanie

Domowy peeling kawowy na cellulit walczy z cellulitem na kilku poziomach. Przede wszystkim silnie pobudza krążenie – dzięki obecnej w nim kofeinie oraz dzięki masażowi, który jest wykonywany podczas zabiegu. To problemy z krążeniem w dużym stopniu przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Kofeina jest uznawana za jedną z najlepszych substancji o działaniu antycellulitowym. Skutecznie eliminuje obrzęki i poprawia przepływ krwi, sprawiając, że polepsza się metabolizm w uciśniętych komórkach tłuszczowych. Przypisuje się jej również działanie lipolityczne oraz ujędrniające.

Masując intensywnie skórę w trakcie wykonywania peelingu, stymulujemy krążenie krwi i limfy, co sprzyja usuwaniu toksyn zgromadzonych w tkankach i zapobiega zatrzymywaniu wody. Złuszczamy też martwy naskórek. To wpływa na zwiększenie wchłaniania składników aktywnych z użytych później kremów na cellulit.

Kawowy peeling na cellulit – jak go zrobić?

Peeling z kawy na cellulit jest prosty w wykonaniu i niedrogi. Do jego przygotowania potrzebujesz jedynie kilku składników oraz chwili wolnego czasu. Poniżej znajdziesz przepis na zrobienie tego naturalnego pogromcy cellulitu!

Pierwszy krok to zaparzenie kawy. W kubku umieść 2-3 łyżeczki kawy sypanej i zalej ją niewielką ilością wrzątku. Pozostaw do zaparzenia i ostygnięcia. Gdy fusy będą już tylko lekko ciepłe, dodaj do nich kilka kropli oliwy z oliwek i dokładnie wymieszaj.

Jeśli chcesz, ten podstawowy przepis na peeling z fusów kawy na cellulit możesz zmodyfikować różnymi dodatkami:

  • solą morską, która ma dobre właściwości wygładzające,
  • cynamonem, posiadającym działanie rozgrzewające i pobudzające mikrokrążenie,
  • olejem kokosowym, aby podbić właściwości nawilżające peelingu.

Przygotowany według powyższych zaleceń i zmodyfikowany według własnego uznania peeling wmasuj w wilgotną skórę, pozostaw na kilka minut i na koniec dokładnie spłucz wodą. Stosuj go dwa razy w tygodniu.

Warto się jednak przygotować na późniejsze mycie wanny czy prysznica, gdyż wadą tego naturalnego sposobu walki z cellulitem jest fakt, że łatwo brudzi wszystko wokół.

Peeling z kawy na cellulit – efekty

Peeling kawowy na cellulit z pewnością jest wart zachodu. Już po pierwszym razie skóra będzie bardziej napięta i gładsza. Z czasem zauważysz zbawienne efekty w walce z cellulitem. Zadziwiające będzie, jak z każdym kolejnym zastosowaniem skóra będzie jędrniejsza, a fałdki coraz mniej widoczne.

Peeling kawowy – cellulit znika?

Już wiadomo, że peeling kawowy na cellulit daje dobre efekty. Czy można jednak liczyć na to, że całkowicie rozwiąże problem?

Cellulit jest między innymi wynikiem niezdrowej diety, a także małej aktywności fizycznej. Jeżeli więc chcesz go zlikwidować, pomyśl o wprowadzeniu racjonalnych nawyków żywieniowych i o codziennej dawce ruchu. Zamiast słodyczy wybierz owoce, a jako przekąskę zjedz sałatkę warzywną. Nie zapominaj również o odpowiednim nawodnieniu. Pij co najmniej dwa litry wody dziennie, aby wspomóc usuwanie toksyn i zapobiec gromadzeniu się płynów.

W celu zmaksymalizowania efektów w swoim planie dnia wygospodaruj czas na trening. Wybierz swoją ulubioną aktywność fizyczną, aby za szybko się nie zniechęcić. Na redukcję cellulitu działa szczególnie dobrze jazda na rowerze, bieganie, pływanie.

Tylko w połączeniu ze zdrowym trybem życia peeling z kawy na cellulit sprawi, że niechciana pomarańczowa skórka odejdzie w zapomnienie. Efekty zobaczysz jeszcze szybciej, gdy zaczniesz używać kremów antycellulitowych.

Jak znaleźć sprawdzony krem na cellulit? Czytaj składy kosmetyków i szukaj w nich skutecznych, najlepiej naturalnych składników aktywnych. Poniżej przedstawiamy kilka godnych uwagi przykładów:

  • Sinial – zawiera wyjątkowy ekstrakt z bylicy bożego drzewka, który pobudza procesy lipolizy oraz regeneruje skórę. Ponadto w składzie kremu występuje kofeina, która w połączeniu z ekstraktem z guarany, jeszcze lepiej stymuluje mikrokrążenie,
  • Vialise – tu również znajdziesz kofeinę, a do tego cenione z właściwości wzmacniających naczynka ekstrakty z kasztanowca i ruszczyka kolczastego. Posiadają one świetne działanie przeciwobrzękowe i likwidują cellulit wodny,
  • Vialise Lifting Effects – w składzie ma ekstrakt z bluszczu, który jest niezawodny w walce z cellulitem. Wykazuje szerokie działanie: przeciwobrzękowe, wzmacniające naczynka, lipolityczne, ujędrniające,
  • Nolicell – jest bogaty w składniki aktywne o działaniu lipolitycznym. Olej z alg fucus, ekstrakt z zielonej kawy i ekstrakt z zielonej herbaty wspomagają redukcję tłuszczu i silnie ujędrniają skórę, nadając jej upragnioną gładkość,
  • Onshea – ekstrakt z arniki pobudza mikrokrążenie i uszczelnia naczynka krwionośne. Ekstrakt z miłorzębu stymuluje rozkład tkanki tłuszczowej i działa ujędrniająco, przez nasilenie produkcji kolagenu.

Powyższe kremy wyróżniają się wysokim skoncentrowaniem naturalnych składników – dzięki temu ich działanie jest naprawdę widoczne.

Podsumowanie

Peeling kawowy na cellulit to z pewnością sprzymierzeniec w walce z tą przypadłością. Połączony z rozsądnym żywieniem i aktywnością fizyczną, daje niesamowite rezultaty. W dodatku jest to sposób tani, szybki oraz prosty do zrealizowania w zaciszu własnej kuchni i łazienki.


Bibliografia:

1. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
2. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
3. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
4. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008
5. Wollina U, Gildman A, Berger U. Esthetic and cosmetic dermatology, 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *